Славетні українці

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Проект « Славетні українці»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я і Україна. Громадянська освіта тема « Культура рідного краю»


Вік учнів, клас

9-10 років 3 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект « Славетні українці» розрахован на учнів 3 класу з предмету Я і Україна-Громадянська освіта з теми «Культура рідного краю». Тривалість проекту 5 тижнів. Складається проект з 5 етапів: І етап: Підготовка. Визначення теми, мети проекту, навчальних предметів, виду проекту, його тривалості. ІІ етап: Планування. 1. Визначення джерел інформації: книги, підручники, періодична преса, Інтернет, диски з піснями. 2. Розподіл на творчі групи для пошуку інформації про історичних осіб. ІІІ етап: Реалізація проекту. Збирання матеріалу. Відбір найголовнішого, найцікавішого. ІV етап: Оформлення загальної папки «Славетні українці».V етап: Оцінювання роботи учасників проекту.


План вивчення теми

план проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проектної діяльності проводиться оцінка початкового досвіду та інтересів учнів (формуючий оцінювання), що дозволяє оцінити, чи володіє учень необхідними знаннями та вміннями, які допоможуть йому успішно просуватися в проекті, виконуючи завдання. Робота над темою проекту закінчується представленням результатів у вигляді інформації та презентації. Після завершення роботи над проектом проводиться урок-звіт, на якому учні демонструють результати своїх досліджень в групі, а також обговорюють роботи інших груп. В кінці проекту проводиться внутрішньо групова та індивідуальна рефлексія. Кожен параметр оцінюється за дванадцятибальною системою, на підставі отриманої суми виставляється оцінка групі в цілому, за результат спільної діяльності. На підставі групової оцінки виставляється індивідуальна оцінка кожному учаснику роботи після обговорення в групі ступеня участі кожного і його частки в загальному результаті роботи, причому індивідуальна оцінка не може бути вищою груповий. Ці методи включають використання анкетування, контрольних листів, опитувань, тестів, таблиць з критеріями оцінювання продуктів проектної діяльності. Захист отриманих результатів і висновків проводиться у формі уроку-звіту. Кожній групі на захист отриманих результатів надається до 15хвилин. Результати виступу груп відображаються в оціночних листах на основі критеріїв оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Підготовка. 1.Батьківські збори для ознайомлення батьків з метою проекту буклет [1] та збір дозволу на роботу в інтернеті [2] 2.Стартовая презентація вчителя. 3.Обговорення теми проекту. 4.Організація груп . 5.Постановка завдань перед групами. 6.Розподіл обов'язків у групах. 7.Обговорення джерел інформації. 8.Бесіда про авторські права [3] Пошуковий етап 1.Збір інформації. 2.Заповнення сторінки в альбомі 3.Консультації Етап Оформлення альбому «Славетні українці» 1.Систематизація матеріалу за групами 2.Оформлення аркушів альбому Підсумковий етап 1. Презентація своєї роботи учнів.[4] 2. Захист робіт. 3. Анкетування дітей. [5] 4. Оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Губанова Світлана Володимирівна


Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Костянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16

Місто\село, район, область

м.Костянтинівка,Донецької обл.

Контактні дані

+380664852338 elenohka422@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04.2013-06.04.2013


Місце проведення тренінгу

Костянтинівський ліцей із загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів


Тренери

Жадан Ольга Іванівна