Середня загальноосвітня школа №1 (смт Щирець Львівська область)

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Загальна інформація про навчальний заклад

Щирецька СЗШ №1 І-ІІІ ст


До війни в Щирці існувало дві початкові школи з польською та єврейською мовою навчання. З 1944 року тут діє середня школа, що носить номер 1. У 1985 році вона перебралася у нове приміщення, а в старому було відкрито неповну середню школу (тепер Щирецька ЗОШ №2). У Щирецькій школі №1 навчається 478 учнів, працює 56 учителів, з яких 10 вчителів-методистів та 16 старших вчителів, 37 учителів мають вищу категорію. Школа є базовою з питань організації та проведення моніторингу освітнього процесу. Її керівниками розроблено модель системи інформаційного забезпечення школою.

Початкова ланка школи працює над проблемами вровадження методики розвивального навчання, апробації методу проектів у початковій школі.

До послуг учнів - два комп'ютерні класи, потужна матеріальна база для профільного навчання "Водій автомобіля" категорії "В" і "С". Учні школи - здібні, всебічно обдаровані діти, активні учасники районних та обласних олімпіад та конкурсів, художньої самодіяльності.

Педагогічний колектив працює над проблемою вдосконалення системи виховання, пропаганди здорового способу життя, формування життєвих компетенцій. Разом з учнями організовуються цікаві туристські походи та екскурсії рідним краєм.

Школа пишається своєю випускницею - Ольгою-Галиною Гавриш, заслуженою артисткою України, солісткою Національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької у Львові, доцентом вокального співу Національної музичної академії. Нашу школу закінчила також відома естрадна співачка, виконавиця власних пісень Ірена (Ваврикович). З 1957 по 1961 рік у школі викладав українську мову та літературу видатний український письменник, лауреат Шевченківської премії Роман Іваничук.

Наша адреса

Герб Щирця

смт. Щирець, вул. Сагайдачного, 47. Добиратися зі Львова найзручніше маршрутками №118, 113, 202, 204, 204б, 203 з Приміського вокзалу, №109, 113а з вул Шептицьких (колишня О. Невського) або будь-якою електричкою Стрийського напрямку(крім трускавецьких). З Пустомит - ці ж маршрутки.

Наші досягнення у використанні ІКТ в навчальному процесі

Ми успішно використовуємо ІКТ на уроках фізики, хімії, природознавства, християнської етики, історії, в початковій школі. В школі створено базу даних учнів та працівників школи, запроваджено електронний документообіг. Створено сайт школи та тренінгового центру. Розпочали роботу над проектом WIKIдім

Реалізовані проекти

Багато вчителів нашої школи використовують в своїй роботі метод проектів. На даний час уже розроблено та реалізовано такі проекти: "Від абака до комп'ютера", "Тобі, вчителю", "Оформляємо кабінет інформатики", "Велика школа великого міста" - Носовська О. В., "Дослідники технічного прогресу" - Носовська О. В., Романів Г. Р., "Перші вісники весни" - Хлібун І. Д., "Моя маленька Батьківщина" - Хомин Г. Г., "Подорож Капітошки" - Микитко О. М., "Пливи, кораблику!" - Піпка А. М., "Діти Землі" - Попович Л. П.,"Право і ми" - Перервіна М. Я.,"Врятуємо життя" - Бараняк С. Я., "Чарівний світ англійської мови" - Данилів І. Ю., "Шукаємо скарб у собі" - Олійник Л. А., "Материк "Усе навпаки" - Мандзик Т. В., "Спів - мелодія душі" - Маніла Р. З., "Світ без червоного кольору" -Романів Г. Р., "In den Suchen des leichten Lebens" ("У пошуках легкого життя") - Вергун М. М., "У чистій оселі і люди веселі" - Демчук Б. Б. (проект з хімії), "Рятівники природи" - Стосик І. І., "Життя в проекціях" - Одноріг І. М., "Незнайко в країні "Слухняників" - Голдун Н. М., "Як стати Шумахером" - Гелета . І., "Небезпека на вулицях і дорогах" - Рибак В. М., "Модна фігура і здоров'я" - Павлюк В. В., "Мандруючи невидимими хвилями" - Убога Н. Є., "Усі ми родом з дитинства" - Глуховецька М. Л., "Допоможемо рідній школі." - Маринович О. В., "Краса любви" - Смужевич І. К., "Traveling around London" - Заяць О. М., "Якби я був гідом…" - Підгірна Н. М., "Якби звірі могли говорити" - Попович М. С., "Перлини духовності в мені" - Курилас І. А., "Музичне мереживо" - Пекар Л. І.

Участь у конкурсах

Вчителі нашої школи беруть участь у конкурсах "Вчитель року". Перервіна М.Я. зайняла перше місце у конкурсі на кращу наукову роботу про Коновальця. Учні нашої школи неодноразово перемагали на шкільних, районних, обласних, а також були учасниками республіканських олімпіад, постійно займають призові місця у всеукраїнському конкурсі знавців української мови ім П. Яцика. Ні один міський, районний чи обласний конкурс художньої самодіяльності не проходить без нашої участі, де також ми серед лідерів. Учні школи навчаються у МАН на природничо-математичних дисциплінах. Учениця школи Романів Оля стала переможцем обласного конкурсу МАН захисту науково-дослідних робіт.

Проекти "Материк "Усе навпаки" (автор Мандзик Т. В.) та "Дослідники технічного прогресу" (автор Носовська О. В.) взяли участь у конкурсі "Галицький проект - 2010". Проект "Дослідники технічного прогресу" (автор Носовська О. В.) зайняв ІІІ місце в конкурсі (номінація "Проект від тренера").'

Організація тренінгів за програмою "Intel. Навчання для майбутнього"

Наш перший тренінг

Ми тільки починаємо. У березні пройшов перший тренінг. Надіємось успішно. На ньому навчалось 10 вчителів Щирецького куща. Розроблено проекти, які пізніше були успішно реалізовані в школах. В червні 2009 ми підготували ще дві групи вчителів. Всім сподобалося. Панувала дружня творча атмосфера. В жовтні-грудні було підготовлено ще дві групи вчителів Щирецького куща. Навчання затяглося в зв'язку з епідемією грипу і оголошеним карантином. Вчителі розробили багато цікавих проектів. Зокрема, вперше було розроблено проект з народознавства (Соколівська СЗШ І-ІІ ст.), який стимулюватиме дітей до пошукової та дослідницької роботи з вивчення історії народного костюма, характерного для їх місцевості, а також створення на основі нього сучасних моделей одягу. Запрошуємо до нашого тренінгового центру! На вас чекає цікава та захоплююча робота!

Перший тренінг 2010 року пройшов в червні з 7.06 по 19.06. Навчалося 22 учасники. Тренінг пройшов успішно. Всі учасники тренінгу справились з поставленим завданням, розробили багато цікавих проектів.

Тренінги в 2011 році пройшли в червні місяці. Працювало дві групи - 21 вчитель. Всі справились з поставленим завданням.

Для реєстрації бажаючих займатись на наступному тренінгу потрібно зголоситись в райво до Щерби С. С.

Станом на 15.06.2011 в нашому тренінговому центрі пройшло навчання 95 педагогів Щирецького освітнього округу. Приємно відзначити, що педагоги, які пройшли тренінги за програмою Інтел впевнено почували себе на кваліфікаційному іспиті.

Інформація про тренінговий центр

Комп'ютерний клас1

Ми маємо два комп'ютерних класи (10+1), один з яких встановлено в 2003 році і він уже є морально застарілий. Потребуємо cd-rw, dvd-rw - дисководів для серверного комп'ютера, фліпчарт або дошку, мультимедійний проектор, екран, кольоровий принтер. Потрібно також провести апгрейд комп'ютерів в кабінеті інформатики, зокрема, наростити оперативну пам'ять. Це потребує значних коштів, яких школа не має. Проблемою є також те, що це портрібно робити швидко, оскільки такий вид пам'яті вже знімають з виробництва. Крім того, вийшов з ладу 1 комп'ютер, який не підлягає ремонту - згоріла материнська плата, то ми ще потребуємо і комп'ютера. Але є й приємні новини - в цьому році у нас встановлено швидкісний інтернет ОГО! на кожному робочому місці.

Тренери програми

Носовська Ольга Василівна, вчитель інформатики Щирецької ЗОШ №1

Перервіна Олена Миколаївна, вчитель інформатики Щирецької ЗОШ №2

План-графік проведення тренінгів у 2009 році

графік проведення тренінгів у 2009 році
Дати початку та закінчення тренінгу або місяць Кількість учасників Час початку та закінчення занять (год) тренер
23.03-03.04.09 10 16-00 - 20-00 Носовська О. В., Перервіна М. Я., Перервіна О. М.
09.06.-30.06/09 8 10-00 - 14-00 Носовська О. В.
10.06 - 01.07.09 8 10-00 - 14-00 Перервіна О. М.
жовтень 2009 9 10-00 - 14-00 Перервіна О. М.
25.11 - 6.12 9 10-00 - 14-00 Носовська О. В.

План-графік проведення тренінгів у 2010 році

графік проведення тренінгів у 2010 році
Дати початку та закінчення тренінгу або місяць Кількість учасників Час початку та закінчення занять (год) тренер
07.06.10-19.06.2010 22 10-00 - 14-00 Носовська О. В.,Перервіна О. М.
жовтень 2010 8 10-00 - 14-00 Носовська О. В.

План-графік проведення тренінгів у 2011 році

Дати початку та закінчення тренінгу або місяць Кількість учасників Час початку та закінчення занять (год) тренер
03.06.11-15.06.2011 11 9-00 - 13-00 Перервіна О. М.
03.06.11-15.06.2011 10 14-00 - 18-00 Носовська О.В,

Фото (відео) звіти про проведені тренінги