Романюк Світлана Остапівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Новий світ – нові відкриття. Дивовижне різноманіття.

Призвище Ім'я по Батькові

Романюк Світлана Остапівна

Номінація

Навчальний проект

Перелік шкільних навчальних предметів:

географія

Перелік ключових компетентностей, розвиток яких передбачено проектом

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті:

7 клас, вік учнів: 12-13 років

Термін реалізації проекту

Мета проекту:

Проект призначений для використання в 7 класі з географії за темою «Південна Америка».

Опис проекту

Під час здійснення проекту організована діяльність: дослідницько-пошукова, творчого доповнення матеріалу, використання мережі Інтернет, робота з різними програмами для створення продуктів проекту. Кінцевим продуктом може бути: оформлення публікації, презентації.

Ідея проекту:

Ключове питання:

В чому дивовижність Нового Світу (Південної Америки)?

Тематичні питання:

Вплив географічного відкриття та дослідження Нового світу на повсякденне життя європейців. Наслідки розташування Південної Америки в тропічних широтах.

Візуалізація (структура) проекту

Стислий опис:

Номер Крок Які дослідження проводили учні? Що вони робили? Як учні використовували інформаційно – комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом? Як звітували?
1.

І тиждень. Вчитель ознайомлює учнів з темою проектів,правилами їх створення, націлює на роботу. Для виявлення рівня первинних знань учнів проводиться бесіда, Для оцінки первинних знань просить школярів заповнити карту З-Х-Д. Для вибору кінцевого продукту вчитель надає учням зразки виконаних робіт. Пропонує об'єднатися в групи за інтересами та за власним бажанням, визначити ролі (не більше 4-х учнів), які учні будуть виконувати в процесі виконання проекту. Вчитель ознайомлює учнів з правилами використання Інтернету, який буде потрібний для отримання необхідної інформації. Розповідає про безпечний Інтернет. Під час інструктажу щодо підготовки виконання проекту ознайомлює учнів з основними положеннями про авторське право, з критеріями оцінювання корисності використаних та відвідуваних сайтів; надаються веб – ресурси, які можуть бути використані в подальшій роботі. Ознайомлення зі зразком оформлення бібліографічного опису. Кожна група отримує завдання, яке буде виконувати. Надаються інструкції для кожної групи.

  • І група. Збір інформації про мандрівників та вчених, імена яких пов'язані з Південною Америкою; народах та расах, що проживають на території материка, їх господарської діяльності; взаємозв'язків України з країнами та державами Південної Америки. Пошук нових додаткових відомостей. Знайомство з публікаціями у ЗМІ. Демонстрація прикладів, як змінилося повсякденне життя європейців.
  • П група. Складання кросвордів, ребусів, загадок; створення схем, таблиць; розробка опитувальника про різноманіття природних умов та природних ресурсів Південної Америки.
2.

ІІ тиждень. Створення продуктів проекту.|

  1. Учні, працюючи в групах, знайомляться з первинно зібраним матеріалом. Опрацьовують літературу, яку пропонує вчитель та яку підготували самостійно учні.
3.

Корекція та редагування частково підготовлених робіт. Надання консультацій вчителем, або консультантами, підготовленими вчителем.|

  1. Виконання учнями за своїми підгрупами поставлених задач.

Створення окремих частин навчального проекту: презентації, публікації. Створення дидактичних матеріалів.

4.

ІІІ тиждень. Вчитель вносить остаточні корективи, перевіряє кінцеві результати роботи учасників груп

  1. Учні захищають свої роботи, обговорюють отримані результати, висловлюються про результат роботи учасників іншої групи. Проводять самооцінювання та взаємооцінювання відповідно раніше наданих критеріїв. Відмічають найбільш цікаві та вдало підготовлені матеріали дослідження.

Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів.

5.
6.
7.


Які результати одержали учні в проекті?

Наш фотоальбом

Матеріали проекту:

Використані матеріали:

Інтернет-ресурси

http://geoknigi.com/book_view.php?id=320; http://ukr-tur.narod.ru/fisgeo/fismateryk/fispdamer/klimat/klimatpdam.htm; http://reff.net.ua/12357-Obshiiy_obzor_YUzhnoiy_Ameriki_Istoriya_formirovaniya_materika_i_poleznye_iskopaemye.html; http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/prostr.pdf.

Список літератури

Проекти подібної тематики

Відгуки про проект