Роль Запорозької Січі у боротьбі українського народу за національне визволення

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Роль Запорозької Січі у боротьбі українського народу за національне визволення

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Зарубіжна література

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Учні досліджують повість М. В. Гоголя «Тарас Бульба», визначають її характерні особливості, аналізують епічний твір. Враховуючи індивідуальні особливості школярів, слід розподілити учнів на групи за інтересами: фольклористи, літературознавці, історики та журналісти. Групи працюють над конкретними тематичними завданнями, використовуючи різні джерела інформації, дослідницьку кмітливість, творчу обдарованість,використовують набуті знання, досягають мети проекту. Підсумком роботи є: уявлення про алгоритм проведення самостійного дослідження з інформацією за вивчаємою темою; розширення змісту вивчаємого матеріалу; уміння аналізувати художній твір; з’ясування ролі запорожців у боротьбі українського народу за національне визволення  ; розширення знань про виразні деталі, яскравість та образність мови повісті М. В. Гоголя «Тарас Бульба»; сформованість поваги до літературних творів як цінності вітчизняної культури. Практичним результатом роботи вважати створення веб-сторінки, публічної презентації, публікації, ілюстрацій.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні зможуть:

• ефективно формулювати думки та ідеї шляхом їх чіткого та зрозумілого висловлення та написання;

• шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем;

• належно та продуктивно працювати разом з іншими в групах;

• створювати презентацій ;

• Використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації

• Збагачення індивідуального досвіду проектної діяльності учнів.

• Інтегрування міжпредметних знань і вмінь.

• Оволодіння методами дослідження.

• Oб’єктивне оцінювання результатів роботи.

Опис оцінювання

На початку проекту вчитель визначає вхідні (попередні) знання учнів в формі мозкової атаки. Після перегляду стартової презентації вчителя, проводиться мозковий штурм для виявлення інтересів учнів. Учні діляться на групи залежно від інтересів та складають план роботи над проектом.

Впродовж роботи над проектом учні проводять консультації, спостереження груп, самооцінку та рефлексію, оцінювання роботи кожного учня в групі та попередні результати проекту, заповнюють бланки самооцінки учнів в групах.

Наприкінці роботи над проектом проводятиться демонстрація продуктів проектів-презентації. Для оцінювання результатів роботи в проекті використовувались критерії оцінювання та оцінювання учнівських проектів – презентацій та публікацій.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту вчитель визначає вхідні (попередні) знання учнів в формі мозкової атаки,. Після перегляду стартової презентації вчителя,проводиться мозковий штурм для виявлення інтересів учнів. Учні діляться на групи залежно від інтересів та складають план роботи над проектом.

Хід виконання проекту:

• прочитали твір «Тарас Бульба» М.В. Гоголя;

• учні розподілилися на групи, обрали тему для дослідження;

• розподілили ролі в групі. 1 група збирає прислів’я, приказки, твори про козаків. Відкрили кінозал (фільми, вистави за твором М.В. Гоголя «Тарас Бульба». Презентує свою роботу. Оформлюють презентації, сторінку в журналі, брошуру. 2 група презентує віртуальну екскурсію до острова Хортиці. 3 група презентує віртуальну екскурсію до музею козацтва. 4 група створює портретну галерею козаків. 5 група презентує звичаї та традиції запорозьких козаків.

Приклад учнівської презентації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Стопкевич

Фах, навчальний предмет

Учитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №7 Дружківської міської ради Донецької області

Місто\село, район, область

м. Дружківка Донецької області

Контактні дані

stopkevich.elena7@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 - 18.08.2012

Місце проведення тренінгу

Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №7 Дружківської міської ради Донецької області

Тренери

Зоненко Наталія Василівна