Розробка мультимедійного супроводу з шкільних дисциплін в рамках теми з інформатики "Створення й показ слайдових презентацій

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Розробка мультимедійного супроводу з шкільних дисциплін в рамках теми з інформатики «Створення й показ слайдових презентацій»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Інформатика Другорядні предмети: Фізика, Хімія, Біологія, Географія, Всесвітня література, Українська література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Створення й показ слайдових презентацій

Вік учнів, клас

15-16 років, 10 кл

Стислий опис

Навчальний проект з інформатики. Учасники проекту – учні 10 класу. Назва теми за програмою: «Створення й показ слайдових презентацій». Клас необхідно поділити на 6 груп. Кожній групі необхідно дати назву теми, яку вони вивчають на інших уроках. Заздалегідь теми узгоджуються з іншими вчителями предметниками. Далі учні самостійно розглядають прийоми створення презентацій за планом який надає учитель та переходять до створення презентації з теми іншої дисципліни.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми
План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Формування навичок роботи з слайдовими презентаціями
Формувати в учнів уміння користуватися Інтернет-ресурсами та друкованими матеріалами
Сприяти інтелектуальному розвитку учнів в сфері ІКТ через вивчення методів роботи з презентаціями

Опис оцінювання

Оцюнювання буде проводитись у формі самоконтролю, в групах, а також оцінку має поставити учитель. Вчителі предметники також виставляють оцінки з предметів, які вони викладають. Для оцінювання будуть використовуватися форми самооцінювання та форма оцінювання для учителя.
- Форма оцінювання Основних запитань до навчального проекту
- Форма оцінювання матеріалу приведеному у презентацій
- Форма оцінювання компютерних презентацій
- Оцінювання навчальних потреб учнів
- Опитувальник
- Схема ЗХД

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту:
Учитель об’єднує учнів у групи. Має вийти 6 груп по 3-5 учнів.
Учні, кожної з 6 груп розподіляють завдання з різних дисциплін з тем, які зараз вивчаються на уроках інших дисциплін (хімія, фізика, географія, біологія та ін.). Завдання заздалегідь узгоджуються з учителями предметниками.
Учні між собою розподіляють обов’язки (учитель також приймає участь у обговоренні ролей учнів в кожній групі). Одні учні займаються збором інформації, інщі систематизацією, інщі проектуванням презентації.
На перших кроках проекту учням необхідно розказати або нагадати про авторські права на використання мультимедіа-ресурсів та друкованих матеріалів, для цього можна використовувати публікацію «[Як презентації допомагають нам донести матеріал до цільової аудиторії (фасилітація).pub Як презентації допомагають нам донести матеріал до цільової аудиторії]». Надати учням шаблон оцінювання сайтів за для захисту їх від неправдивої або некоректної інформації.
Ті учні які ще не зареєструвалися на сервісах Google мають створити обліковий запис. Надалі знадобляться сервіси «Документи Google» та Блоги. В кожній групі учні призначають відповідального за розміщення інформації на блогах та «Документах Google». Використовуючи электрону пошту відповідальний за розміщення інформації пише листа учителю в якому вказує адресу блога групи.
Навіщо потрібен метод проектів

Впродовж проекту:
Учні самостійно освоюють тему «Слайдові презентації» спираючись на змістовні запитання проекту. Учитель уважно прислухається до того, що обговорюють учні, спостерігає за їх роботою, постійно маючи на увазі поставлені навчальні цілі. Спираючись на «Форму оцінювання», розроблену учителем, та здобуті знання учні, крок за кроком, починають створювати презентації з обраної теми. Наприкінці кожного уроку відповідальний за розміщення інформації пише в блог групи повідомлення, в якому вказує що група встигла зробити за цей урок. Також на сервіс «Документи Google» викладає чорновий варіант презентації групи за обраною темою. Учитель в відповідь на повідомлення пише рекомендації та пропозиції для групи. При необхідності учитель указує веб-ресурси та назву літератури, яку групі необхідно переглянути для вирішення незрозумілих питань.
Цей процес відбувається протягом 1 – 5 уроків вивчення теми.
Приклад презентації теми, яку створили учні одієї із груп
Вкінці проекту (6 урок):
На 6 урок з вивчення теми «Створення й поках слайдових презентацій» запрошуються учителі предметники тих дисциплін презентацій з яких розробляли групи. За бажанням можна запросити адміністрацію школи та інших зацікавлених проектом. Кожна група презентує свій проект (презентацію з обраної теми). Протягом захисту учні озвучують які технології і прийоми вони використали при створенні презентації.
Після захисту кожної групи учні з інших груп задають питання. Представники групи мають відповісти на ці питання. Підчас захисту учитель оцінює проекти учнів враховуючи роботу на попередніх уроках проекту і виставляє оцінки в форму оцінювання. Після захисту групи здають учителю форми самооцінювання.
Рефлексія: Учні підбивають підсумки проекту. Коротко описують технологію створення презентацій. Озвучують питання які були не дуже зрозумілі. Учитель в формі діалогу з учнями дає рекомендації де можна знайти інформацію з незрозумілих питань. В формі діалогу учителя з учнями необхідно перевірити досягнення цілей проекту.
Наприкінці 6-го уроку учням вручають сертифікати укасників проекту.

Додаткові ресурси:
Контрольний список для оцінки веб-сайтів
Колекції картинок
Освітні веб-сайти
Приклад листа з проханням про дозвіл на використання
Шаблон - Список використаних джерел
Веб-ресурси з безпеки в Інтернеті

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Баличев Руслан Сергійович

Фах, навчальний предмет

Учитель інформатик (І категорія)

Навчальний заклад

Торезька гімназія суспільно-гуманітарного профілю

Місто\село, район, область

м. Торез, Донецька обл.

Контактні дані

e-mail: balichevrs@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06.2012 – 09.06.2012

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк, ДонІППО

Тренери

Герман Артем Юрійович