Прортфоліо Мандибури Тетяни Володимирівни з теми "Як і чому змінюється наша планета?"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Як і чому змінюється наша планета?
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Предмет географія, природознавство, біологія, екологія.
Навчальна тема (як записано в програмі)
«Материки і океани».
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас.
Стислий опис
Проект розрахований на учнів 7-го класу.
Тема «Як і чому змінюється наша планета?».
Учні навчаться працювати самостійно та в групах.
В кінці проекту ми отримаємо такі продукти діяльності: презентації.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
• Оцінювати фактори, які пов’язані з нанесенням шкоди навколишньому середовищу;
• Створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами;
• Демонстрація можливості ефективно співпрацювати з різноманітними групами;
• Здійснення вибору та прийняття комплексних рішень;
• Розуміння взаємозв’язків між системами;
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Провести обговорення до початку проекту для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами;[1] продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації [2]для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень [3]допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують форму оцінювання презентації [4]та форму для зворотного зв'язку [5]для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів[6].
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
До початку навчання за цією темою потрібно: - розглянути географічне положення та природу материків, - назвати основні етапи дослідження материків; - форм рельєфу, кліматичних поясів, внутрішніх вод, ґрунтів, рослинного та тваринного світу, - особливості географічного положення; - перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати; Всім класом заповніть три колонки таблиці ЗХД[7] для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають та наприкінці вивчення теми знову роздайте їх учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими.
1.Поставте перед учнями Ключове запитання: Як і чому змінюється наша планета? [8]Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів. Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести з класом обговорення наступних запитань: Чи можуть утворитись зараз нові материки? Як зміниться наша планета через 100 років?
Перед учнями ставиться наступне завдання: Учні працюють як дослідники та екологи. Учні об’єднуються в малі групи за допомогою жеребкування для розробки та впровадження учнівських проектів. Перша група “Дослідники”, друга “Екологи”. Перша група досліджує умови для створення нових материків. Друга група досліджує фактори впливу на навколишнє середовище.
2.Ознайомлення учнів з прикладами учнівських робіт [9](презентація) для того, щоб надати учням уявлення про те, чого від них очікують. Шаблон презентації є[10] дуже корисним тільки для учнів, які мають значні утруднення в навчанні. Учні самі обирають форму представлення проекту, створеного за власними унікальними ідеями для того, щоб допомагати вирішувати конкретну проблему їх спільноти. Учні зустрічаються в малих групах, щоб визначити умови для вирішення поставленого завдання. Учні записують в Журналі навчання [11]свої попередні ідеї, вимоги та критерії. Кожна група визначає задачі у межах своєї групи – планує свою роботу, і починає збір необхідних матеріалів. Учні проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїх тем, критично оцінюють ресурси Інтернету, за допомогою Інструкції для роботи в Інтернеті[12], обираючи для використання у своїх дослідженнях ті, які є достовірними і яким можна довіряти, вони оцінюють веб-сайти за формами оцінювання Інтернет-джерел[13]. Організовуються зустрічі з окремими учнями та групами для відповідей на їх запитання, обговорення їх тем, поясніть, як вони можуть відслідковувати прогрес у роботі та планувати свою роботу, та як буде відбуватися оцінювання їх мислення вищих рівнів.
3.Впродовж виконання учнями їх проектів учитель періодично зустрічайтеся з кожною з груп для того, щоб переглядати їх план дій і бути впевненими, що вони рухаються у вірному напрямку. Кожна група вдосконалює та редагує їх плани, щоб вони враховували, наприклад, взаємооцінювання того, як всі члени групи беруть участь у спільній роботі щодо виконання проекту та створення підсумкових презентаційних матеріалів. Учням надається можливість працювати самостійно, а також організовується зустрічі однієї групи з іншою для того, щоб розказувати про свою роботу. Групи надають одна одній зворотній зв’язок впродовж роботи над учнівськими проектами. Для цього групи застосовуватимуть форму Зворотний зв'язок однолітків (однокласників)[14]. Попросіть їх бути готовими захищати та аргументувати свій вибір[15].
4. Учні завершують своє дослідження, створюють мультимедійні презентації. Учитель нагадує учням, щоб вони використовували свої Контрольні списки для перевірки та завершення своїх робіт, та форму оцінювання презентації[16].
5.Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій). Ці презентації можна провести для певних цільових аудиторій спільноти (в залежності від теми та за вибором учнів) Використовуйте Форми оцінювання проектів для оцінювання робіт учнів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Мандибура Тетяна
Фах, навчальний предмет
вчитель інформатики, інформатика
Навчальний заклад
Спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів №8 м. Маріуполя
Місто\село, район, область
с. Сартана, м. Маріуполь, Донецька обл.
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
05.06.12 по 09.06.12
Місце проведення тренінгу
м. Донецьк
Тренери
Стрига Марія Валеріївна