Проект на тему:"Погода взимку"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Зміст

«Природа взимку»

Природознавство, основи здоров`я

2 клас, 7-8 років

Даний проект буду здійснено з учнями 2 –б класу з теми «Погода взимку (зміна температури, хмарність, опади). Ожеледиця, заметіль. Народні прикмети про погоду взимку» з природознавства. Учні будуть поділені на групи. Протягом виконання проекту учні отримують індивідуальну консультацію. Результатом проекту буде створено учнями міні-проекти з теми «Зимові місяці».

= План вивчення теми

Автор Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте Ім’я, по-батькові та прізвище Алаєва Ірина Володимирівна Назва навчального закладу Комунальний заклад освіти «Навчальне- виховне об`єднання №136»Дніпропетровської міської ради Місто, село, район, область Дніпропетровськ Відомості про тренінг Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг Дати проведення тренінгу 07.12.15-19.12.15 Тренери Дарій Тетяна Іванівна Місце проведення тренінгу НВО№136 Опис навчальної теми Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу. Назва «Погода взимку» Стислий опис Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису.

Даний проект буду здійснено з учнями 2 –б класу з теми «Погода взимку (зміна температури, хмарність, опади). Ожеледиця, заметіль. Народні прикмети про погоду взимку» з природознавства. Учні будуть поділені на групи. Протягом виконання проекту учні отримують індивідуальну консультацію. Результатом проекту буде створено учнями  міні-проекти з теми «Зимові місяці». 

Предмет, навчальна тема Природознавство «Природи взимку» Клас (вікова категорія) Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів 2 клас, 7-8 років Приблизний час вивчення теми Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми з використанням методу проектів Вісім годин, 40-хвилинних уроків Освітні засади Державні освітні стандарти Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів. Досягнення зазначеної мети передбачає вирішення таких важливих завдань: - формування цілісної природничо-наукової картини світу, яка відображає основні закономірності у природі та місце в ній людини; - формування елементарних уявлень і понять про об’єкти і явища природи, їх взаємозв’язки та залежності у системі «нежива природа – жива природа», «природа – людина»; - формування способів навчально-пізнавальної й природоохоронної діяльності, які засвоюються молодшими школярами у формі розумових і практичних умінь і навичок; - оволодіння початковими дослідницькими уміннями під час проведення практичних робіт, спостережень, дослідів; - набуття досвіду навчально-пізнавальної й природоохоронної діяльності – здатність учня застосовувати знання, уміння і навички для розв’язання природознавчих задач та життєвих ситуацій в конкретних умовах; - засвоєння норм морального, етичного, естетичного ставлення до природи; - ознайомлення з традиціями шанобливого ставлення українського народу до природи Навчальні програми Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів. Учень/ учениця: має уявлення про зимові явища в неживій природі, зимове життя рослин і тварин, зимуючих і осілих птахів своєї місцевості; знає назви зимових місяців, рослин і зимуючих та осілих птахів своєї місцевості, ознаки зими в неживій і живій природі; розуміє причини настання зими, замерзання водойм, утворення криги, особливості зимового життя риб, комах, птахів і звірів; уміє характеризувати зимові явища в неживій та живій природі, виявляти турботу про тварин взимку, цінувати красу природи і працю людей взимку, заповнювати зимовий календар погоди і природи; застосовує знання народних прикмет про погоду взимку, підгодовує птахів, знання про природу взимку для розв’язання навчальних і життєвих ситуацій. Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей. Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі.

навчально-організаційні:  своєчасно  готується  до  уроку;  співпрацює  в  групі; переключається з одного виду роботи на інший;загально мовленнєві: зосереджено слухає вчителя  і  товаришів, говорить  не  поспішаючи,  чітко,  вільно  в  процесі  діалогічного  і  монологічного  мовлення; виконує  творчі  завдання;загально пізнавальні:  виконує  творчі  завдання  в  контексті  навчальних  завдань;

інформаційно-комунікативна: знаходить у повідомленні інформацію: конкретні відомості; створює висловлювання з опорою на власний досвід та почуту інформацію; загальнокультурна: діє згідно з прийнятими правилами поведінки на уроці;прагне охороняти природу рідного краю;дотримується санітарно-гігієнічних норм під час уроку.

Основні запитання Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях. Ключове запитання За що ми любимо зиму? Тематичні запитання Як змінилась температура взимку? Як треба поводитись під час ожеледі? Змістові запитання Які зимові місяців знаєте? Чому рипить сніг під ногами? Який місяць славиться тріскучими морозами?

План оцінювання o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту. o Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи. o Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання та Стислого опису оцінювання. Графік оцінювання На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом Опитування Мозкова атака Обговорення Основних запитань Перегляд презентації вчителя та її обговорення Використання «Асоціативного куща» Робота з таблицями «ЗХД»

Опитувальник Таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався) Опитувальни «Асоціативний кущ» Презентація Основних запитань Консультації Самостійна робота з формами оцінювання (самооінка та взаємооцінювання) Анкета Форма оцінювання для роботи в групах та самооцінки Форма для оцінювання продуктів проекту Форми для надання зворотного зв’язку Демонстрація (захист проекту). Робота з таблицями «ЗХД» Форма оцінювання блогу (продукту) Таблиця «ЗХД» Стислий опис оцінювання Оцінювання відбувається впродовж всієї роботи за темою. На початку роботи вчитель використовує з-х-д, презентацію основних запитань для визначення того, що вже знають учні про зимові явища в природі і визначає рівень персонального досвіду учнів. Під час роботи над навчальною темою вчитель проводить консультації, в ході яких учні записують власні дослідження. Вони використовують журнали для визначення нерозумінь та отримання допомоги у розгляді дослідницьких ресурсів. Отримують форми оцінювання для розуміння того, де вони знаходяться в проекті і визначають власний хід досліджень Вчитель оцінює ескізи повідомлень для презентацій і робить власні зауваження і поправки до того, як почнуть розміщувати інформацію. Методичні засади Попередні знання та навички

Перед початком роботи над проектом вчитель ознайомлює учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються що таке проект, що таке навчальний проект, якими ознаками він характеризується, які має форми та з яких етапів складається. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію, під час перегляду якої ознайомлює учнів з темою, метою проекту, ключовим, тематичними та змістовними питаннями, часом роботи над проектом та творчими групами, на які будуть поділені учні для роботи над проектом. На початку проекту проводиться вхідне опитування учнів (асоціативний кущ), результати якого відображають ступінь обізнаності учнів з етикетом електронного листування. Щоб відстежити прогрес у навчанні учнів в ході роботи над проектом учитель проводить поточне анкетування. Обдаровані учні у цей час працюють над побудовою діаграм, що висвітлюють результати проведеного ними опитування за тематикою проекту. Учнівський блог демонструється в кінці роботи над проектом. Кожна група представляє та захищає свою частину роботи. Оцінювання даного продукту відбувається за допомогою «Таблиці ЗХД», який заповнює вчитель та учні. Середнє арифметичне їх оцінок – результат роботи групи над проектом. Підсумок роботи над проектом висвітлює блог- сторінка учнів у проекті з природознавства «Погода взимку»

Діяльність учнів та вчителя o Модуль 3: Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми. o Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. o Модуль 5 і 6: Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів . o Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт. o Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів. o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні. o Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню. Вчитель до початку навчальної теми підбирає інформаційні ресурси для проекту, створює вступну презентацію для учнів, дидактичні матеріали, складає план роботи, визначає етапи проекту. На початку навчальної теми пропонує учням форми для актуалізації опорних знань, яка повинна налаштувати для актуалізації на вивчення нової теми, проводити консультації, здійснювати корегування роботи в групах, ознайомлює з навчальною діяльністю учнів. Оскільки діяльність учнів потребує більшого часу для самостійної роботи з Інтернет, то вчитель повідомляє на батьківських зборах про початок проекту і залучаються їх підтримкою. Батькам роздаються буклети про навчальний проект. Учні: Переглядають вчительську презентацію з основними питаннями до проекту, які допомагають їм замислитися над проблемними питаннями. Розпочинають роботу з заповнення з-х-д. Результати дослідження представляють у вигляді діаграм, презентацій, публікацій, шаблони яких надає вчитель заздалегідь. Здійснюють пошук інформацій, посилання на яку зберігають в окремому документі «Список використаних джерел, дотримуючись закон про авторське право. Відвідують консультації. Працюють малими групами, які формують самостійно. При вивчені теоретичного матеріалу, учні систематизують знання у вигляді схем, таблиць. Готують поради у вигляді довідників, пам’ятки. В ході роботи учні керуються формами оцінювання діяльності. Весь матеріал буде розміщено на блозі, який підготовлено вчителем, групою дітей, яка підготовлена вчителем.

Диференціація навчання Учні, що мають проблеми у навчанні Проводимо усне опитування з метою виявлення знань. Такі учні працюють під керівництвом консультантів. Також можна надати дітям шаблон для створення презентації. Обдаровані учні Забезпечити альтернативні та додаткові види діяльності для зацікавлених учнів. Матеріали та ресурси Технічне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Фотоапарат 0 Комп’ютер (и) 0 Цифровий фотоапарат 0 DVD - програвач 0 Доступ до Інтернету 0 Лазерний диск 0 Принтер 0 Мультимедійний проектор 0 Сканер 0 Телевізор 0 Відеомагнітофон 0 Відеокамера 0 Обладнання для відео конференцій 0 Інше

Програмне забезпечення (відмітьте необхідне) 0 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями 0 Програма для створення публікацій 0 Програма для електронної пошти 0 Енциклопедія на компакт-диску 0 Програма для роботи із зображеннями 0 Програма для створення комп’ютерних презентацій 0 Програма для роботи з Інтернетом 0 Програма для розробки веб-сторінок 0 Програма для роботи з текстами 0 Інше

Друковані матеріали Підручники, посібники, художня література, Обладнання та канцтовари Аркуші паперу, ручки, кольорові олівці. Інтернет ресурси http://www.youtube.com/watch?v=hdhtDmV1si8

Інші ресурси Батьки; екскурсія,вчитель інформатики. =

=Форма оцінювання: співробітництво в проекті «Зимові місяці»

Опис : Форма оцінювання написана зрозумілою учням початкової школи мовою для само оцінювання навичок співробітництва.

	4	3	2	1

Вклад в спільну роботу Я завжди роблю свій вклад в спільну роботу, коли беру участь в обговореннях. Я погоджуюся і виконую всі завдання, які доручає мені група. Я допомагаю групі встановлювати цілі і спрямовую всіх на виконання цих цілей. Я роблю свій вклад в спільну роботу, коли беру участь в обговореннях, виконуючи всі завдання, які доручає мені група. Я допомагаю групі встановлювати цілі і працюю на їх виконання. Іноді мені потрібно заохочення і нагадування, щоб я виконував завдання, які мені доручила група. Мені потрібна допомога у встановленні цілей і їх досягненні. Я вирішую не брати участь в спільній роботі. Я не виконую, доручені мені справи. Я намагаюся не встановлювати цілі і не сприяю тому, щоб група їх досягла. Співпраця Я ділюся з усіма багатьма своїми ідеями і знаходжу інформацію за темою, я також спонукаю всіх членів групи також ділитися їх ідеями. Я ділюся з усіма своїми ідеями, я також вислуховую всіх членів групи, коли вони діляться своїми ідеями. Я іноді ділюся своїми ідеями, коли мене до цього запрошують, а також вислуховую ідеї майже всіх членів групи. Я не люблю ділитися своїми ідеями, тому я не беру участі в групових обговореннях. Я часто перебиваю інших, коли вони висловлюють свої ідеї. Активне слухання Я приблизно однаковий час говорю і слухаю інших.

Я завжди добре сприймаю почуття інших людей і їх ідеї. Я можу вислуховувати інших.

Я з повагою ставлюся до почуттів і ідей інших. Іноді я вислуховую інших.

Іноді я з повагою ставлюся до почутті і ідеї інших людей. Я не слухаю інших.

Іноді я не переймаюся почуттями і ідеями інших людей. Метапізнання Я прошу групу зважити на те, як добре ми співпрацюємо разом.

Я допомагаю групі краще співпрацювати разом. Я усвідомлюю, як добре ми співпрацюємо разом.

Я беру участь в діях, які потрібні для того, щоб ми співпрацювали краще. Іноді я допомагаю нашій групі працювати разом.

Я намагаюся не зашкодити груповій спільній роботі. Я не переконую в протилежному, коли група вважає, що нам добре працювати разом.

Я іноді заважаю груповій роботі. Вирішення проблем Я активно працюю разом з групою над вирішенням проблем і прийняттям рішень .

Я завжди допомагаю групі заходити вдалі рішення. Я пропоную ідеї для вирішення проблем.

Я допомагаю групі вирішувати проблеми. Іноді я пропоную ідеї для вирішення проблем.

Іноді я допомагаю групі вирішувати проблеми. Мій вибір – не брати участь в вирішенні проблем чи прийнятті рішень.

Я іноді спричиняю проблеми для групи. =

Діяльність учнів та вчителя' Вчитель до початку навчальної теми підбирає інформаційні ресурси для проекту, створює вступну презентацію для учнів, дидактичні матеріали, складає план роботи, визначає етапи проекту. На початку навчальної теми пропонує учням форми для актуалізації опорних знань, яка повинна налаштувати для актуалізації на вивчення нової теми, проводити консультації, здійснювати корегування роботи в групах, ознайомлює з навчальною діяльністю учнів. Оскільки діяльність учнів потребує більшого часу для самостійної роботи з Інтернет, то вчитель повідомляє на батьківських зборах про початок проекту і залучаються їх підтримкою. Батькам роздаються буклети про навчальний проект. Учні: Переглядають вчительську презентацію з основними питаннями до проекту, які допомагають їм замислитися над проблемними питаннями. Розпочинають роботу з заповнення з-х-д. Результати дослідження представляють у вигляді діаграм, презентацій, публікацій, шаблони яких надає вчитель заздалегідь. Здійснюють пошук інформацій, посилання на яку зберігають в окремому документі «Список використаних джерел, дотримуючись закон про авторське право. Відвідують консультації. Працюють малими групами, які формують самостійно. При вивчені теоретичного матеріалу, учні систематизують знання у вигляді схем, таблиць. Готують поради у вигляді довідників, пам’ятки. В ході роботи учні керуються формами оцінювання діяльності. Весь матеріал буде розміщено на блозі, який підготовлено вчителем, групою дітей, яка підготовлена вчителем.

Відомості про автора

Ірина Володимирівна Алаєва

Вчитель початкових класів

НВО№136

Дніпропетровськ

728-15-04

07.12.15-19.12.15

Комунальний заклад освіти «Навчальне- виховне об`єднання №136»Дніпропетровської міської ради

Дарій Тетяна Іванівна