Проект з теми "Хвильові властивості світла" "Оптичне явище Райдуга"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Оптичне явище «Райдуга»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, Інформатика, Географія

Навчальна тема (як записано в програмі)

ХВИЛЬОВА І КВАНТОВА ОПТИКА

Вік учнів, клас

15-16 років 11 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект розрахований на учнів 11 класу при вивченні теми «Електромагнітні хвилі». Метою проекту є дослідження принципу утворення радуги та розширення знань зданої теми.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження проекту

Навчальні цілі

Уміти застосовувати закони заломлення та відбивання світла для пояснення фізичних явищ і процесів, розв'язування задач на залежність заломлення світла від довжини хвилі

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності вчитель проводить анкетування на виявлення рівня початкових знань учнів. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. оцінюють Інтернет - ресурси та заповнюють форму.

В ході роботи групи заповнюють таблиці з необхідними даними і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом, визначаючи зрозумілість поставленої проблеми, головної мети вивчення даної теми, особливу увагу вчитель приділяє розумінню змісту експерименту та якості його проведення. В ході роботи вчителем перевіряється розуміння змісту експерименту та якість його проведення(перевірка роботи, поточне опитування), робота з отриманими результатами, аналіз (перевірка роботи, поточне опитування) На завершальному етапі роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, оцінювати результати експериментів. Захист роботи(публічний виступ представників груп, презентація, демонстрація фото- та відео- матеріалів дослідів, цікавих оптичних явищ)

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку проекту вчитель знайомить учнів з основними термінами теми, яка буде вивчатися, дає загальну характеристику розділу, демонструється презентація яка зацікавить учнів виконувати проект, дається необхідний об’єм знань для виконання цієї роботи. Визначаються цілі які мають бути досягненні. Проводяться інструктажі по роботі з фото, відеоапаратурою. При поясненні терміну «РАЙДУГА» ставиться проблема дослідження, питання, на які учні мають відповісти після проведення роботи; учні об’єднуються у чотири групи відповідно за їх рівнем розвитку та підготовки на виконання проектної роботи: «Історики», «Дослідники» та «Експериментатори», «Фотографи». кожна група отримує своє завдання ; учні складають план роботи групи, практичне дослідження та встановлення умов, при яких можливе проведення дослідів. Вчитель рекомендує попередньо відібраний список корисних посилань. При використанні мережі Інтернет учні вказують ресурси, з яких беруть матеріал. Попередньо вчителю потрібно навчити батьків оцінюванню Інтернет-сайтів, які будуть використовуватись учнями. Після складання плану учні приступають до роботи над проектом. «Історики»- просліджують історичні ступені пояснення явища-радуга. «Дослідники»- проводять теоретичні розрахунки, вибирають способи вирішення проблеми, математичне опрацювання результатів; «Експериментатори»- проводять практичні експерименти отримання радуги, дослідження за допомогою спектроскопу залежності заломлення світлової хвилі від її довжини. «Фотографи»реєструють досліди на відео- та фото носії.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вячеслав Шевченко

Фах, навчальний предмет

Учитель,фізика

Навчальний заклад

Єлизаветівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с.Єлизаветівка, Марїнський район,Донецька область

Контактні дані

Prepod.info70@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06-16.06.2012р

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк

Тренери

Антон Васильович Давидов