Проект з математики "Прогрес - це рух, це велич, це зростання"
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Ця тема стосується таких навчальних предметів: алгебри, фізики, історії, біології, інформатики
Вік учнів, клас
9 клас, 16 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Це проект з алгебри для учнів 9 класу, що виконується ними при вивченні теми «Арифметична та геометрична прогресії». поглибити знання учнів про прогресії. Навчити застосовувати знання про прогресії для розв’язування життєвих задач, задач, пов’язаних з розмноженням, з рухом тіл в просторі; формувати уявлення про ідеї і методи математики та їх роль в рішенні біологічних, фізичних задач; виховувати культуру записів. До початку проекту провести формуюче оцінювання, використавши тест та метод «ЗХД» для визначення обсягу навчальних потреб учнів. Визначаються теми для досліджень, клас розбивається на 4 групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему:
1 група «Фізики»- працює над темою «Застосування знання про прогресії для розв’язування фізичних задач» ;
2 група «Геометри»– над застосування знання про прогресії для розв’язування геометричних задач ;
3 група «Біологи»– над темою «Застосування знання про прогресії для розв’язування біологічних задач »;
4 група «Історики»– над розв’язанням застосування знання про прогресії в літературі та історії.
На завершення учні узагальнюють та систематизують отримані результати у вигляді публікацій, створюють мультимедійні презентації[1][2], які демонструватимуть своїм однокласникам.Після закінчення проекту потрібно здійснити оцінювання публікацій, оцінку презентацій шляхом взаємооцінювання, самооцінюваннята оцінювання вчителем.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту вчитель проводить обговорення ключового та основних питань проекту пропонує та здійснює розподіл дітей на групи. Під час даного обговорення діти заповнюють таблицю ЗХД. Впродовж роботи над проектом учні здійснюють самоконтроль, використовуючи контрольний список складових проекту, вчитель проводить спостереження за кожною групою, контролює виконання кожного з етапів роботи[3]. Наприкінці роботи над проектом відбувається демонстрація звіту [4], яка оцінюється за допомогою форми оцінювання презентації учня, публікації. Учні роблять висновки про роботу у проекті самооцінювання спільної роботи, завершують заповнення таблиці ЗХД.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Перед початком проекту під час батьківських зборів вчитель інформує батьків девятикластників про проект що планується, ознайомлює батьків з методом проектів за допомогою підготовленої публікації, ознайомлює їх з поняттям авторського права. За тиждень до початку проекту вчитель оголошує дітям тему, мету та основні завдання проекту, використовуючи презентацію навчальних цілей проекту . Заповнюють таблицю ЗХД. Вчитель отримує дозвіл від батьків учасників проекту на використання учнями Інтернету.
Групи досліджуватимуть застосування знання про прогресії для розв’язування життєвих задач. Перша І група досліджує прогресію у фізиці, ІІ- в задачах з геометрії, ІІІ – в задачах з біології, ІV- в літературі та історії. На початку проекту учні проводять дослідження щодо використання школярами знань з теми «Числові послідовності» для цього проводиться тест . Результати опитування учасники проекту складають у таблицю та засобами табличного процесора будують діаграми. Учні отримують контрольний список із самоспрямування, за допомогою якого контролюють свою діяльність в проекті та здійснюють самооцінювання . Діти здійснюють пошук відповідей на питання проекту, а також історичної інформації, ілюстрацій, схем тощо. Вчитель спрямовує учнів, рекомендує освітні сайти та портали, довідки з теми Протягом роботи над проектом учні збирають інформацію, виконують дослідження, обчислення. Результат оформлюється у вигляді презентацій: [5],[6][7], здійснюється публічний захист проекту. Наприкінці проекту здійснюється оцінювання діяльності учнів: публікації і презентацій, їх творчої гнучкості. форма оцінювання презентації учня форма оцінювання творчості
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
вчитель математики та інформатики
Навчальний заклад
ЗОШ І-ІІІ ст. с. Млинівців
Місто\село, район, область
м.Зборів Зборівського району Тернопільської області
Контактні дані
(03540)-2-19-08
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.03-31.03.2013 року
Місце проведення тренінгу
ЗОШ І-ІІІ ст№1 м. Зборова та ЗОШ І-ІІІ ст.№2 м. Зборова