Проект з географії Вода-невідоме про знайоме!

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Опис проекту

Номінація Навчальний проект
Автор проекту Руденко Юлія Василівна
Назва проекту Вода-невідоме про знайоме!
Актуальність проекту

-80% хвороб людина отримує за рахунок неякісної води;

-саме якість води є стрижнем здоров`я і є однією з причин високої смертності в Україні;

-Україна знаходиться на 95 місці по якості питної води серед 122 країн світу.

Строки проекту початок 22.03.2011, завершення 12.04.2011
Реєстраційна форма перейти
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту географія, природознавство
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті 6 клас, 12-13 років
Короткий опис проекту Під час роботи над проектом учні виявляли, чи існує «жива» та «мертва» вода в сучасному житті, в Україні; аналізували стан питних вод України; встановлювали, чи є в Україні води, що мають лікувальні властивості, шукали альтернативу водопровідній воді, з’ясовували значення «живої» води для організмів; проводили досліди щодо впливу талої води на розвиток рослин; крім цього вчилися стисло, чітко, зручно, ефективно представляти результати власних досліджень за допомогою діаграм, презентацій, публікації, веб-сайту, ілюструвати ідеї, висновки, комбінуючи текст і зображення, удосконалювали вміння збирати й обробляти інформацію, використовуючи форми опитування, ресурси Internet, вчилися аргументовано доводити власну думку; виховувалися патріотичні почуття, почуття шанобливого ставлення до власного здоров’я, навколишнього середовища. Проект тривав 3 тижні. Складався з двох частин - теоретичної та практичної. З метою ефективної роботи над проектом учні працювали за групами, кожна мала конкретний обсяг завдань, що містилися в учительській презентації (після ознайомлення, учительська презентація була розміщена на офіційному сайті школи для зручності роботи учнів). Представлення результатів проектної діяльності відбулося на шкільному тижні інтелектуальних змагань з демонстрацією матеріалів в шкільній газеті, колективними доповідями та використанням слайдової презентації під час конференції для учнів 6 - 8 класів. Підсумкові матеріали проекту було розміщено на сайті школи.
Основні питання проекту Ідея проекту виникла під час вивчення теми «Води суходолу», після ознайомлення з додатковою інформацією про стан питних вод України і високою смертністю населення, в тому числі, з причини низької якості сучасної води (стан водопровідної води,вода у пластиковій тарі). Було прийнято рішення звернутися до стародавніх казок, адже там згадуються "мертва" вода, що загоювала рани та "жива" вода, що повертала людину до життя. Треба було дізнатися про це більше. Тому, ключове питання проекту: «Жива» та «мертва» вода – казка чи реальність?

Тематичні питання:

o Чи справді існує в природі «жива» і «мертва» вода?

o Чи дійсно «жива» вода позитивно впливає на живі організми?

o Чи можна звичайну воду перетворити на «живу»?

o Яку воду ми вживаємо щодня?

Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту створювали презентації, публікацію, веб-сайт; використовували програми Word, Excel, PowerPoint, Publisher; вивчали додатковий матеріал (наукові статті, фото, малюнки) з мережі Інтернет; переглядали відео фільми у YouTubе
Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів перед початком проекту використання програми Word, Excel, PowerPoint; створення учительської презентації, методичних та дидактичнх матеріалів; пошук інтернет-ресурсів з корисною інформацією для проекту; з метою розміщення матеріалів використовувалися соціальні сервіси Скрибд і Гугл для роботи с документами, Пикаса для роботи з фотоматеріалами
Дидактичні матеріали пам'ятки учням

перевірка знань

цікаве про воду

значення води для людини

таблиці

також було використано схеми, фото, малюнки з завданнями та запитаннями

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом задачі проекту

план проекту

планування реалізації проекту

конспект уроку "Води суходолу"

контроль знань учнів 1

контроль знань 2

також було використано наукові статті, реферати учнів, слайди з демонстрацією поверхневих вод, річок.

Основні результати, одержані учнями у процесі реалізації проекту Стало зрозумілим, що "жива" та "мертва" вода це - реальність! Вони існують зараз в природі. "Мертва" вода - це та, в якій гинуть живі організми, де водень замінено дейтерієм, це, також, вода, що забруднена в результаті господарської діяльності людини. До "живої" води відносять дощову, талу, джерельну, мінеральну, термальну - вона позитивно впливає на живі організми, в тому числі, на людину. Сприятливою для рослин є "жива" вода - тала, дощова, сприятлива для людини "жива" вода - тала, джерельна, мінеральна, термальна. Україна багата джерельною, мінеральною, термальною водою, що є цілющими для людини! Мінеральні води - один з найважливіших природних ресурсів України. Україна багата на мінеральні води: радіоактивні, сірководневі, вуглекислі, термальні. Лікувальні властивості мінеральної води визначаються вмістом у ній солей. На організм людини вона здійснює сильний вплив, тому її відносять до лікувальних - п'ють лише за призначенням лікаря і в строго обмеженій кількості. Із мінеральних вод цінними є вуглекислі. Завдяки ним нормалізується кровообіг, покращуються обмінні процеси в тканинах серця, підвищується його працездатність. Україна має 42 курорти де люди використовують мінеральні води майже всіх різновидів. Далі стало цікавим яку воду вживають сім'ї наших учнів щодня. Вдалося дізнатися, що більшість вживає воду з крану та купують у пластикових пляшках або з кулерів. Після вивчення наукових статей стало зрозумілим, що для щоденного використання така вода не підходить. Почали шукати альтернативу. І знайшли її - це тала вода. Провели досліди з рослинами по впливу талої води на їх ріст та розвиток. Досліди підтвердили, що тала вода дійсно позитивно впливає на ріст та розвиток живих організмів фотоальбом. У зв'язку з цим була розроблена інструкція з приготування талої води і рекомендовано не тільки використовувати її для догляду за кімнатними рослинами, а й для щоденного вживання людиною (що рекомендують і вчені).
Оцінювання проекту відбувалося у декілька етапів:

1.Самооцінювання роботи учнів в проекті форма

2.Оцінювання учнів групою форма

3.Оцінювання вчителем продуктів проекту за окремими формами: публікації форма, веб-сайту форма, презентації форма

4.Підсумкове оцінювання роботи учнів у проекті: після опрацювання всіх бланків учитель виставив підсумкову оцінку всім учням, що були задіяні у проекті.

підсумкова форма 1

підсумкова форма 2

Фоторепортаж про роботу в проекті фотоальбом
Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом Для учнів:

1.http://razvoda.narod.ru/zvoda.html

2.http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%B8

3.http://tayni.nm.ru/Stat/zhiv_mert.htm

4.http://www.vitnik.ru/4istwat.htm

5.http://water-cleaning.uaprom.net/a10165-kak-poluchit-chistuyu.html

6.http://deyerler.org/ru/27651-plastik-zamedlenno-dejjstvija.html

7.http://geoknigi.com/book_view.php?id=486

8.http://www.o8ode.ru/article/tawa/

9.http://www.ecohouse.com.ua/?categoryid=333

Для учителя:

1.http://internet-centr.dp.ua/pages.php?id=67

2.http://didaktor.ru/kak-konstruirovat-multimedijnyj-urok/

3.http://didaktor.ru/chetyre-principa-pri-ispolzovanii-zvuka-video-i-animacii-v-multimedijnom-uroke/

4.http://szw73.ucoz.ua/publ/vikoristannja_multimedijnogo_proektora_ta_interaktivnoji_doshki_na_urokakh_geografiji/1-1-0-18

5.http://alexes-site.ucoz.ru/publ/multimedia_jak_suchasnij_zasib_navchannja/1-1-0-15

6.http://osvita.ua/school/technol/1817

7.http://teacher.at.ua/publ/voda_v_prirodi/21-1-0-4927

8.http://www.o8ode.ru/article/tawa/

Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту

Назва етапу дослідження Діяльність учнів Одержані результати
Початковий

(планування діяльності)

Ознайомлення з учительською презентацією

Осмислення актуальності проекту

Обговорення ключового та тематичних питань

Об'єднання учнів у групи, отримання завдань

Визначення джерел інформації

Складання плану дій

Створили групи, визначилися з напрямками роботи

Ознайомилися з памятками роботи в групі, в мережі Інтернет, з планування роботи, правилами ведення дискусії, готовності доповідних матеріалів, роботою з географічним атласом

Розподілили обовязки у групі

Переглянули: відеофільм про незвичайні властивості води

відеофільм про якість питної води

матеріали про поверхневі та підземні води з енциклопедії Кирила і Мефодія

Творчий

(дослідження теми проекту)

Робота у групах:

І група Пошуковці: підбирали та аналізували матеріали з довідкової та додаткової літератури, Інтернету щодо зазначеної теми, провели опитування учнів школи з питання:“Чи вірите ви у існування “живої” та “мертвої” води у сучасному житті?”; визначали: - чи можна штучно створити “живу” воду? Працювали над створенням міні-презентації та публікації.

ІІ група Дослідники: визначали: - чи існує “жива” вода в Україні? Вивчали стан питної води в Україні; провели опитування учнів школи з питання: “Яку воду, переважно, ваша сім’я використовує щодня для пиття і приготування їжі?” Шукали альтернативу водопровідній воді для щоденного використання; працювали над створенням міні- презентації.

ІІІ група Експериментатори: проводили досліди з використанням талої води по пророщуванню насіння (пшениця, горох) та наглядом за кімнатною квіткою (Гібіскусом), працювали над створенням міні-презентації за результатами свого дослідження.

ІV група Преса: узагальнювали та систематизували результати дослідження всіх груп, створювали спільну презентацію груп, та учнівський веб-сайт.

Зібрали необхідну інформацію

Зробили аналіз зібраної інформації

Провели експерименти:

результати експериментів з талою водою-презентація роботи, фотоальбом

Провели соцопитування:

соцопитування: яку воду вживаєте щодня?

соцопитування: чи вірете ви у існування живої та мертвої води?

Підготували висновки переглянути та пропозиції

Підсумковий

(перегляд результатів проекту, підбиття підсумків)

Оформлення результатів

Демонстрація готових матеріалів

Оцінювання діяльності учнів

Рефлексія

Оформили результати

Розробили пам'ятку створення талої води для щоденного вживання

Продемонстрували учнівську публікацію переглянути, спільну учнівську презентацію переглянути; учнівський веб-сайт переглянути

Оцінили роботу учнів у групі та провели самооцінювання

Підвели підсумки роботи в проекті

Обговорили підсумкові оцінки за діяльність у проекті

Відповіли на питання: "найбільше мені запам'яталося?", "більше всього мені сподобалося?", "під час проекту мені вдалося?", "я навчився?"

Обговорили строки та вид презентування проекту шкільній спільноті

Звернення учасників проекту

Дбайте про себе і своє здоров'я. Ваше здоров'я у ваших руках. Підтримуйте здоровий спосіб життя. Пийте до 1,5 - 2 літри води в день для покращення роботи організму, але зверніть увагу на те, яку воду ви вживаєте. Візьміть до уваги нашу пам'ятку приготування талої води. Не лініться готувати талу воду для покращення стану вашого організму та догляду за кімнатними рослинами. Ніхто не подбає про ваше здоров'я крім вас самих!