Проект для учнів 8 класу з алгебри "В пошуках втрачених знань"
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Назва навчальної теми
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту
- 6 План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
- 8 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 9 Діяльність учнів та вчителя
- 10 Диференціація навчання
- 11 Відомості про автора
- 12 Відомості про тренінг
Назва проекту
В пошуках втрачених знань
Назва навчальної теми
Алгебра, Квадратні рівняння
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Алгебра "Квадратні рівняння". Історія, Українська мова та література, Інформатика.
Вік учнів, клас
8 клас, 13-14 років
Стислий опис проекту
8 клас, Алгебра, Квадратні рівняння, пошук інформації про історію виникнення квадратних рівнянь, дослідження способів їх розв’язання, створення презентації зі знайденою інформацією та утворення прикладів на закріплення різних способів розв’язання.
Ключове запитання:
Завдання відомого індійського математика XII ст. Бхаскари.
«Зграя жвавих мавпенят, Всмак поївши, розважалась. Їх в квадраті одна восьма На галявині сховалась, А дванадцять по ліанам Стали стрибати, звисати. Скільки ж було мавпенят, Треба нам порахувати!»
Тематичні запитання: Коли математика допомагає шукати відповіді? Що може пов’язати між собою відоме та невідоме? До задач можна скласти тільки лінійні рівняння?
Змістові запитання: Якими способами можна розв’язати квадратне рівняння? Що таке стала та змінна величини? Які задачі розв’язуються за допомогою квадратних рівнянь?
План вивчення теми
План виконання навчального проекту
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
▪ Покращити усний рахунок при розв’язані квадратних рівнянь ▪ Засвоїти теорему Вієта та вміти використовувати її на практиці. ▪ Розуміти графічний спосіб розв’язання рівнянь та визначити способи як швидко побудувати графіки функцій. ▪ Навчитись складати квадратні рівняння до задач. ▪ Залучити учнів до використання дослідницьких методів під час вивчення курсу математики. ▪ Розвивати інтерес, творчі здібності та інтуїцію учнів, вміння застосовувати набуті знання в нових ситуаціях, виховувати зібраність, працьовитість, охайність, організованість, графічну та математичну культуру.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Перед вивченням нової теми слід повторити поняття рівняння, корінь рівняння, змінної, коефіцієнт, розв’язання лінійних рівнянь, а також повторити методи розв’язання лінійних рівнянь. В цьому допоможе асоціативна схема «Рівняння» і математичний тест. Таблиця ЗХД буде використана протягом всього проекту. Протягом засвоєння нової теми та виконання учнями завдання щодо дослідження, вони контролюють свої досягнення за допомогою форм самооцінювання та керуються контрольними списками. Наприкінці проекту захист своїх робіт проводять у вигляді змагань та усних виступів.
Завдання для перевірки рівня знань
Завдання для перевірки засвоєння теми
Форми та контрольні списки для самооцінювання учнів
Діяльність учнів та вчителя
Починаючи вивчення теми «Квадратні рівняння», пропонуємо учням залучитися до проекту «В пошуках втрачених знань». Учитель демонструє свою презентацію, де ставляться ключові та тематичні питання, задає завдання для дослідження. Пропонує заповнити асоціативну схему «Рівняння» та проводиться тестова вправа на розв’язання лінійних рівнянь різних видів. Завдання учнів: пошук інформації про історію виникнення квадратних рівнянь, дослідження способів їх розв’язання, навчитися усно розв’язувати квадратні рівняння, скласти власні приклади квадратних рівнянь, які можна розв’язати усно, дібрати чи скласти задачі, що можуть бути розв’язані за допомогою квадратних рівнянь, створення та демонстрація презентації зі знайденою інформацією та підібраними прикладами на закріплення різних способів розв’язання. Учні, використовуючи Інтернет, знаходять інформацію щодо 10 способів розв’язання квадратних рівнянь. Створюють презентацію на цю тему. Добирають та утворюють власні приклади рівнянь, що можна розв’язати усними способами та теоремою Вієта. При цьому керуються контрольними списками та формою самооцінювання. По завершенню проекту учні демонструють та коментують свої напрацювання і проводять змагання з усного рахунку.
Диференціація навчання
Учні, що мають проблеми у навчанні: добирають приклади квадратних рівнянь, приймають участь у створенні презентації
Обдаровані учні: знаходять інформацію щодо 10 способів розв’язання квадратних рівнянь, утворюють власні приклади рівнянь, що можна розв’язати усними способами та теоремою Вієта. Створюють презентацію на цю тему та виступають з її захистом. Проводять змагання в класі.
Буклет про навчання за методом проектів
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
вчитель математики
Навчальний заклад
Криворізька гімназія №127
Місто\село, район, область
Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Інгулецький район
Контактні дані
Відомості про тренінг
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Кривий Ріг, КГ №127, 05 - 17 грудня 2016
Дати проведення тренінгу
05 - 17 грудня 2016 року
Місце проведення тренінгу
Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька гімназія №127