Проект географія

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Збережемо річку разом

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Екологія 11 клас (Профільний рівень)

Навчальна тема (як записано в програмі)

«Водокористування і його екологічні наслідки », «Проблема забруднення природного середовища й стійкості геосистем до антропогенних навантажень».


Вік учнів, клас

11 клас, 16-17років.

Стислий опис

Проект реалізується в 11 класі під час вивчення теми «Водокористування і його екологічні наслідки »та «Проблема забруднення природного середовища й стійкості геосистем до антропогенних навантажень». Учні поділяються на групи 5-6 чоловік. Проводячи самостійні дослідження, опрацьовуючи додаткову літературу та дані з мережі «Інтернет», вони мають виявити особливості геоекологічного стану річок України на прикладі р. Кальміус.

Повний План вивчення теми

-План вивчення теми
-План впровадження
-презентація вчителя
-презентація учня
-буклет вчителя
-буклет учня

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, моніторингових досліджень, аналізу, впорядкування, осмислення та використання отриманих даних - Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість - Формування вміння швидко та ефективно шукати інформацію, оцінювати її - Формувати вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем. - Формування екологічної культури - Формування базового розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації - Формування в учнів комп’ютерної грамотності та етики: використання ІКТ для навчання, дослідження пошуку та спілкування. - З’ясування способів інтерпретації інформації різними особами, включення або відсутність різних оцінок та точок зору. - Формування навичок належного використання цифрових технологій, інструментів та/або комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для успішного функціонування в суспільстві економіки знань.


Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану)

Перед початком роботи вчитель знайомить учнів з методом проектів, дає загальну характеристику проектної діяльності, дається необхідний об’єм знань для виконання цієї роботи. Демонструється презентація, яка розкриває зміст роботи та цілі, які мають бути досягненні. В цей час учні занотовують в свої зошити питання та цілі роботи. На початку роботи ставиться проблема дослідження, питання, на які учні мають відповісти після проведення роботи; учні об’єднуються на групи(3-5 чол.) відповідно за їх рівнем розвитку та підготовки таким чином, щоб кожна група мала однакові шанси на виконання проектної роботи; розподіл ролей(обов’язків) в групі(відповідно до рекомендацій вчителя), обговорення теми проекту, цілі, завдання, кожна група отримує питання для дослідження учні складають план роботи групи, заповнюють лист планування; опрацювання літературних та Інтернет - джерел з даної теми(ознайомлення, оцінка та опрацювання), моніторингове дослідження(екскурсія прибережною територією) та встановлення екологічного стану прибережної території річки та встановлюють джерела її забруднення. Впродовж роботи над проектом Вчитель: - організовує команди однокласників для роботи та взаємоперевірки; - фотографує учнів, працюючих над проектом, для створення в подальшому фотозвіту; - згідно плану контролює послідовність виконання проекту; - заповнює свій журнал оцінювання учнівських робіт - забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки. Учні: - заповнюють журнал самооцінювання учнівських робіт, оцінюють роботу в команді(бланк самооцінки); - використовують засоби Інтернет та інші ресурси для опрацювання отриманих результатів проекту; - консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати; - оформляють проект , готуються до захисту.

Стислий опис оцінювання

Перед початком роботи: 1.Перевірка готовності учнів до уроку(усне опитування) 2.перевірка рівня підготовленості учнів(тестування) 3.Встановлення рівня зацікавленості та вмотивованості учнів(анкета) Під час роботи: В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланки самооцінки в групах., оцінюють Інтернет-ресурси та заповнюють форму. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. 1.Визначення зрозумілості поставленої проблеми, головної концепції теми(усне опитування) 2.Розуміння змісту проекту та якість його проведення(перевірка роботи, поточне опитування) 3.Робота з отриманими результатами, аналіз(перевірка роботи, поточне опитування) Завершальний етап: 1.Підведення висновків роботи(перевірка роботи, поточне опитування) 2.Захист проекту (публічний виступ, презентація) 3.Рефлексія (анкета)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мороз Богдан Васильович

Фах, навчальний предмет

Екологія

Навчальний заклад

Петрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

С. Петрівське, Старобешівський р-н, Донецька обл..


Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.06-24.06.2012 р.

Місце провведення тренінгу

Петрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Тренери

Кулик Михайло Сергійович