Проект «У долі природи – наша доля» для учнів 7-11 класів

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва виховного проекту: «У долі природи – наша доля».

Предмети: біологія, екологія

Клас, вік учнів: 7 – 11 клас, 13 – 17 років


Опис проекту: Ідея створення екологічного проекту виникла не випадково. Наша школа є опорною по екологічній освіті та вихованню учнів у районі, тому вирішенню проблем екології надається велика увага. Екологічне виховання передбачає формування в учнів бережного ставлення до природи. Це потрібно доводити не тільки на словах, а і на ділі. Тому і виникла ідея реалізувати проект, який би мав саме екологічну спрямованість. У відповідності до напрямку роботи він дістав назву: «У долі природи – наша доля», Кожен учасник проекту отримав можливість внести свій посильний внесок у покращення екологічної ситуації рідного села.


Метою проекту було: організація дослідницької роботи та залучення учнів школи до активної природоохоронної роботи.

У роботі над проектом брали участь учні 7 - 11 класів, члени екологічного об’єднання «Цвіт Землі». Для реалізації проекту вони об’єдналися в три групи:

1 група - «Горицвіт»;

2 група - «Первоцвіт»;

3 група - «Дизайнери».


Кожна група отримала завдання, яке виконувала протягом місяця.

Члени групи «Горицвіт» провели екологічні суботники по впорядкуванню території школи та сільського парку. В селі та біля школи були висаджені саджанці берез та лип. Діти заклали шкілку сосни. Через два роки ці молоді вічнозелені деревця також прикрасять пришкільну територію. Проведено роботу по впорядкуванню пам’ятних знаків на території села. На захист проекту група підготувала агітаційні листівки та газету, присвячену екологічним проблемам села.

Члени групи «Первоцвіт» організували дослідницьку роботу на Великій екологічній стежці в місцевому заказнику «Первозванівський», яка була присвячена вивченню ареалів поширення рослин, занесених до Червоної книги України та Полтавської області (зокрема горицвіту звичайного, гіацинтика блідого, брандушки весняної). На основі досліджень були створені презентація та буклети з описом рідкісних та зникаючих видів рослин заказника. А на території заказника були встановлені інформаційні щити та таблички.

Члени групи «Дизайнери» організували в мережі Інтернет пошук інформації для проведення дизайнерського конкурсу «Шкільне подвір’я очима дітей» та виготовили на основі отриманих матеріалів свої власні макети шкільного подвір’я, які продемонстрували на захисті проекту.


Головним результатом роботи стало те, що учні, через залучення до проекту органів самоврядування та громадськості, привернули увагу до екологічних проблем нашого села та місцевого заказника, намітили шляхи їх вирішення. Організація суботника по впорядкуванню сільських парків показала можливості покращення екологічного стану довкілля. Проект мав також позитивний вплив не лише на учнів, а й на місцеву громаду. Жителі села, заохочені прикладом дітей, активніше включилися в проведення Дня Довкілля. Агітаційні матеріали, які діти випустили в рамках реалізації проекту та розповсюдили серед мешканців села також сприяли розвитку екологічної свідомості громади.


Після реалізації проекту у школі не залишилося жодного учня, який би не вболівав за долю природи, був байдужим до проблем довкілля. Працюючи над проектом, учні навчилися не тільки працювати з ІКТ, створювати презентації, WEB – сторінки, буклети, календарі, а й виділяти головне, робити висновки та узагальнення, удосконалили практичні та дослідницькі навички і вміння. Для мене особисто, використання ІКТ дало можливість активізувати роботу учнів, розширити їх пізнавальну активність, розвинути творчий інтерес до біології та екології.


На думку колег, використання методу проектів, значно підвищує ефективність навчання та виховання. Учні вчаться працювати в команді, здобувати та використовувати різноманітні знання, розуміти життя, оцінювати, класифікувати, аналізувати, робити висновки, приймати самостійні рішення. Проект був реалізований на в рамках програми «Добро починається з тебе».


Додаткова інформація


Вивчаючи рідкісні та зникаючі види рослин нашої місцевості, учні не зупинились лише на їх біологічних особливостях, а й зібрали легенди, пов’язані з походженням назв цих рослин. На основі цих матеріалів був організований і проведений «Бал первоцвітів». Діти самі склали сценарій, розучили ролі,пошили костюми і виступили перед молодшими школярами. Всі отримали велике задоволення від вистави. URL-адреси інформаційних Інтернет-ресурсів:

o http://www.mon.gov.ua

o http://www.nenc.gov.ua

o www. membana.ru