Проект «Повість М.В. Гоголя "Тарас Бульба"» для учнів 7 класів

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Опис проекту

З презентацією проекту можна ознайомитися тут http://www.scribd.com/doc/7709511/

Проект із зарубіжної літератури «Повість М. В. Гоголя «Тарас Бульба» пов'язаний із такими навчальними предметами:

• українська мова та література;

• історія України;

• образотворче мистецтво;

• народознавство.

У реалізації проекту брали участь учні 7 класу.

Ідея нашого проекту полягала в тому, щоб встановити та провести паралелі між історичною епохою козацтва в Україні та повістю М. В. Гоголя «Тарас Бульба». Це завдання ми поставили перед собою ще до вивчення твору. Отож учні ознайомлювалися з історичною літературою, з’ясовували причини виникнення козацтва, розглядали традиції, звичаї, побут запорожців. Також встановлювали зв’язки Гоголя з Україною. Прослідковували, як історичні реалії відобразилися в повісті М. В. Гоголя «Тарас Бульба». Діти знайшли багато ілюстрацій, схем, репродукцій картин по даній темі. Також ними була створена серія малюнків.

В результаті учні не тільки поглибили свої знання з історії України та літератури, а й навчилися співпрацювати в групі, ефективно працювати з комп’ютером, створювати публікації, презентації, буклети. Вони набули навички роботи з науковою, довідковою, художньою літературою; показали вміння систематизувати, групувати зібраний матеріал, проводити паралелі, робити узагальнення та висновки.

Також помітно змінилося ставлення дітей до навчання. Вони хочуть і надалі працювати над проектами, самі пропонують теми. Оскільки учні показують більш глибокі знання, то й результати їхньої навчальної діяльності покращилися.

Особливо хотілося б відмітити дітей, які раніше не дуже себе проявляли, почувалися невпевненими. Тут вони розкрилися, зуміли реалізуватися. Це, на мою думку, і є головним результатом проекту – діти повірили в свої сили.

Особисто я знайшла для себе зовсім новий вид роботи – творчої роботи, - який відкриває перед вчителем широкі перспективи, а дітей зацікавлює і заохочує.

Свій проект ми представляли і учням, і вчителям гімназії, і на районному семінарі вчителям зарубіжної літератури, і на батьківських зборах. Всі його високо оцінили. Запам’яталися слова заступника директора, звернені до дітей: «Ви виросли в наших очах». Також було відмічено, що на зібраному матеріалі можна писати наукову роботу. Але найвищою я вважаю оцінку самих дітей: ті класи, які не брали участі у проекті, також хочуть спробувати свої сили.

Результати своєї роботи ми висвітлили в учнівській публікації а також у буклеті.

Звичайно, я з дітьми продовжуватимемо роботу в цьому напрямку. Вже в минулому навчальному році учнями були представлені цікаві проекти: «КШШХ» ( «Клуб шанувальників Шерлока Холмса» ) – 7 клас та «То что ж такое красота? И почему ее обожествляют люди?» - 10 клас. Я планую ширше залучати дітей до світової культури, ознайомлювати з шедеврами мистецтва, оскільки на уроках за браком часу на це звертається недостатньо уваги.

Додаткова інформація

Над проектом учні працювали натхненно, завзято. Додатково до презентації оформили цілу папку із зібраними матеріалами. Коли представляли проект на районному семінарі, скористалися проектором, оскільки, на жаль, не маємо мультимедійної дошки.

А ще наш художник Горшкольов В. створив серію малюнків до твору, які потім самі ж діти оформили у вигляді презентації ( під супровід музики ). Це була вже дійсно творчість самих учнів.

Під час реалізації навчального проекту працювали, в основному, з різними літературними джерелами. На даний момент ми розробляємо проект «Чарівний світ античного мистецтва», де будуть задіяні різноманітні джерела, в тому числі й ресурси Інтернету. Учням вже наголошено на тому, що всі вони мають бути вказані.

Ми щиро сподіваємося на співробітництво!