Проект «Одяг від кутюр, якщо немає купюр»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Навчально-дослідницький проект «Одяг від кутюр, якщо немає купюр» реалізовано на уроках трудового навчання, під час вивчення теоретичного матеріалу та проведення практичних робіт розділу "Проектування" у 8 класі (, проте вимагав поглиблення знань з екології, хімії, комп’ютерних наук, підвищив рівень акторської, дизайнерської і навіть поетичної майстерності школярів.

Ідея проекту виникла у мене з причин переважно економічних: «Де взяти кошти на матеріали для пошиття одягу?» Тоді сяйнуло «голь на видумку хитра!»: будемо шити з нетрадиційних матеріалів. Проте побоювався, що мої витончені, креатині учениці не захочуть створювати «сміттєвий глазур».

Я помилився. Ідею не тільки прийняли, а й розширили і вдосконалили. «Ми не просто пошиємо одяг з нетрадиційних матеріалів, а й дослідимо які з них є безпечними для людини, проблему екологізації споживання…І найголовніше влаштуємо модне дефіле, театр нетрадиційної моди» - заявили мої учні. Учні змогли вдало об’єднатися у групи за гендерною ознакою (хлопці працюють над народними ремеслами, а дівчата над власним дизайном одягу), що дало змогу повністю завантажити клас роботою і реалізувати проект в рамках навчального часу (+ самостійна робота). Тут почалося…До мого кабінету почали зносити пакети для сміття, карти, папір, поліетилен, пластмаси, карти, деревина, стаканчики від йогуртів, сметани… А скільки назбиралось фантиків від цукерок!!!

Проектування одягу зняття мірок власного тіла дослідження хімічного складу матеріалів, які дозволять втілити дизайнерську ідеюрозрахунок потрібної кількості матеріалів «де можна дістати чи купити потрібні матеріали і скільки це буде коштувати»  виготовлення одягу  розробка концепції й ідеї fashion show  розробка сценарію та режисури показу  PR-компанія  ПОКАЗ!!!

І на кожному з цих етапів ми широко використовували інформаційні технології!!!

Ми широко використовували Інтернет-ресурси: відшукували корисну інформацію, залишали коментарі до статей, які висвітлювали питання шкідливості одноразового посуду, екологізації споживання, модних тусовок тощо. Нажаль через відсутність реактивів у нашій хімічній лабораторії ми були вимушені критично осмислювати інформацію розміщену в глобальній мережі, і за результатами порівнянь були випущені інформаційні буклети «З цих тарілок їсти не можна! Прикрашайте ними одяг!», «З’їли йогурт… Не викидайте стаканчик». Оскільки проект замислювався як навчальний, ми не потурбувалися про висвітлення його ходу в ЗМІ, а створений за допомогою Microsoft Office Publisher сайт ми не змогли розмістити в мережі. Це спонукає мене спробувати відтворити проект наступного навчального року, щоб виправити усі невдачі та недоліки. Кожен етап підготовки одягу супроводжувала вчительська презентація та різноманітний роздатковий матеріапл, а на завершальному показі колекції демонструвалася презентація автора моделі. Крім того хлопці виготовили запрошення на показ для учнів, батьків та вчителів школи; організували музичний супровід.

Саме показ і став фінальною крапкою і результатом проекту.

Кажуть що новонароджене телятко вовка не боїться. Так і я не встигнув відкрити інформаційні технології для себе, а вже втягнув дітей.

Як висновок, можна сказати, що проект вдалий, поставлена мета була досягнута як мною, так і учнями. Діти отримали величезне задоволення і чудові оцінки за виконану роботу.

Під час реалізації проекту були досить кумедні випадки: дівчинка для свого виробу розпустила батькову дерев’яну масажну накидку на автомобільне сидіння, іншій довелося з’їсти та пригощати багатьох дітей 2 кг. цукерок, щоб зробити спідничку з обгорток.


Використані Інтернет-ресурси

1. Мода on-line http://www.moda-online.ru/

2. Кindermoda: детская и подрастковая мода одежда коллекции http://www.kindermoda.ru/ModernNews

3. ЭКОЛОГИЧЕСКИЕ ПРОБЛЕМЫ И ОСНОВНЫЕ ТЕНДЕНЦИИ В СОВРЕМЕННОМ ДИЗАЙНЕ ОДЕЖДЫ [WWW документ]. URL http://po6iv.ru/art/osnovnie_tendenzii

4. Меламіновий посуд – це повільна отрута на нашій кухні. Кременчугский ТелеграфЪ [WWW документ]. URL http://www.telegraf.in.ua/customer/2007/05/31/5929.html

5. Кераміка поза модою. Хрещатик – Київська муніципальна газета [WWW документ]. URL http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/2557/art/21708.html

Фотоматеріали [1]