Проект «Екологічна стежка"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

ВИХОВНИЙ ПРОЕКТ «ЕКОЛОГІЧНА СТЕЖКА»

В ході виховного проекту були використані знання з біології та географії.

У проекті брали участь учні 10-11 класів.

Мета проекту: привернути увагу учнів до екологічних проблем міста, в якому вони живуть.

Ідея про створення цього проекту виникла вперше в зв’язку з проведення екскурсій з вивчення природи рідного краю в ході викладання природознавства, ботаніки, зоології. Першими екскурсійними об’єктами стали «Струмок» та скеля «Кам’яний гриб», що розташований поряд зі школою. Далі виникло бажання розширити маршрут екскурсії. Для цього учні спільно з вчителями визначили екскурсійні об’єкти, які розташовані в мікрорайоні школи.

Завдання роботи:

на І етапі:

- визначити екскурсійні об’єкти;

- вивчити та опрацювати інформацію щодо вибраних екскурсійних об’єктів;

- описати екскурсійні об’єкти;

- розробити маршрут;


на ІІ етапі:

- насадження зеленої огорожі з граба навколо однієї із зупинок маршруту стежки «Кам’яного гриба»;

- виготовлення і встановлення гранітної дошки «Кам’яний гриб» - пам’ятка природи, охороняється законом;

- створення групи екскурсоводів із старшокласників;

- запис маршруту на відео.

Результати:

- маршрут «Екологічна стежка» став зручним об’єктом для проведення навчальних екскурсій. Він проходить недалеко від колегіуму, охоплює північно-західну частину міста, протяжність становить 2 км, включає 8 екскурсійних об’єктів:

o «Струмок»;

o «Кам’яний гриб»;

o «Сміттєзвалище»;

o «Пам’ятник розстріляним євреям»;

o «Ґрунтове відслонення»;

o «Річка»;

o «Багатовіковий дуб»;

o «Джерело»;

- на базі школи було проведено міський семінар вчителів біології з відвідуванням стежки, результатом якої стало визначення її міжшкільним екскурсійним об’єктом;

- відеоматеріал успішно використовується під час уроків з природознавства, географії, біології;

- проведена робота має не тільки інтелектуальне значення, а й формує екологічне мислення дбайливого ставлення до навколишнього середовища, починаючи з того місця, де ти живеш.

Формування в молодих людей етичного ставлення до природи, доброти й жалості до живого допоможе створити умови для перетворення майбутнього людського суспільства на суспільство без насильства, де рівною мірою шануються й захищаються права як людини, так і природи.

Тому, найголовніше, що несе даний проект – це формування екологічної етики, за якої людина не має моральної переваги над іншими видами й не є кульмінацією еволюції. Екологічна етика – це етика смиренності, обережності, поваги до природи й екологічного самообмеження.

Враження:

- визнано найкращою екологічною стежкою міста;

- відеофільм одержав ІІ місце на обласному етапі конкурсу екологічних фестивалів.

Перспективи: - розробити сценарії екскурсій по маршруту в різні пори року; - використовувати даний маршрут як міжшкільний екскурсійний об’єкт в період літньої практики.

Цікаве:

Під час запису відеофільму був сильний вітер і в кінцевому результаті ми одержали зображення з поганим звуком. Тому учні-екскурсоводи відчули себе не тільки в ролі акторів, а й у ролі переозвучувачів власних та чужих ролей.

Використання ІКТ:

Необхідна інформація шукалась в Інтернеті (http://ukrainainkognita.org.ua, http://refsmarket.com.ua), результати зйомок та озвучування фільму проводились за допомогою комп’ютерної та цифрової техніки.