Проект "Ці тенета Інтернету"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Зміст

Проект

"Ці тенета Інтернету!"

Ключове питання:

Що ми можемо, якщо захочемо?

Тематичні питання:

Швидкісний Інтернет в Уличному – міф чи реальність?

Наскільки заплутана всесвітня павутина?

Чи завжди Інтернет – це користь?


Автор проекту

Білан Галина Мирославівна, вчитель інформатики середньої загальноосвітньої школи с. Уличного Дрогобицького району Львівської області

Номінація

Кращий навчальний проект

Перелік шкільних навчальних предметів

Проект з інформатики по темі "Комп'ютерні мережі" Під час реалізації проекту учні використовували знання з математики, української мови та права

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

Над проектом працювали учні 9 класу, вік 15 років

Опис проекту

Учні на уроках та в позаурочний час вивчали комп’ютерні мережі, зокрема мережу Інтернет. Також вони досліджували можливість підключення до швидкісного Інтернету через провайдер «Укртелеком» або інші можливі в нашому регіоні. З’ясовували, чи багато учнів мають доступ до Інтернету, який провайдер надає їм цю послугу. Які саме можливості Інтернету учні використовують. Свої уявлення про Інтернет учні виражали в кросвордах, малюнках, розповідях. Висновки своєї роботи дев’ятикласники відобразили в презентаціях, публікаціях .

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

В нашій школі підключений Інтернет. Але це тільки так голосно звучить, а насправді ми не маємо змоги користуватися найпростішими послугами Інтернету через дуже маленьку швидкість (40 Кб/с). І це тільки на центральному комп’ютері, а про мережу й не можна мріяти. Мене дуже болить, що така цікава й потрібна для учнів тема зводиться до викладу сухої теорії. Тому я вирішила спробувати щось змінити, тобто шукати шляхи підключення нашої школи до швидкісного Інтернету. Учні з радістю погодилися досліджувати дану проблему, адже, як виявилось, це і їхня проблема. Паралельно з цим питанням в проекті розглядались права та обов’язки користувачів Інтернету; правила етикету користувачів; послуги Інтернету, способи підключення.

Основне завдання проекту

Підключити наше село та школу до швидкісного Інтернету!!!

Мета проекту

[[[Досконало вивчити тему "Комп'ютерні мережі"]]]

Ознайомити учнів з можливостями Інтернету, позитивними і негативними сторонами використання Інтернету.

Навчити правильно використовувати Інтернет, а саме: як засіб покращення знань з інших предметів.

Виховувати інформаційну культуру учнів.

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Етапи роботи Що ми робили Примітка
1 етап Знайомимось з публікацією вчителя, ключовими, тематичними та змістовими питаннями. Учні висловили думки стосовно напрямків роботи та можливі варіанти підключення
2 етап Вивчили теоретичний матеріал з підручника, додаткової літератури та Інтернету Не обійшлося без допомоги батьків
3 етап Проходили тестування, опрацьовували результати та обговорювали їх. Визначали роль провайдера. Необхідна складова роботи у проекті, адже це основна база знань, яку учні обов'язково використають у проекті
4 етап Вивчаємо всі можливі способи підключення нашого села до Інтернету. Пошук можливих провайдерів. Вивчаємо їх пропозиції. Їх виявилось зовсім не багато. Два: Київстар та Укртелеком. Географічне розташування нашого села обмежило наші можливості.
5 етап Визначення напрямків роботи, поділ на групи. Розподіл ролей у групах. На групи учні ділились за бажанням.
6 етап 4 учні разом зі мною їздили в Дрогобич у компанію Укртелеком. Мета: вивчити умови підключення, тарифи, обладнання та можливість підключення швидкісного Інтернету "Ого" у нашому селі. Не скажу, що нас зустріли дуже радо. Як нам пояснили, село віддалене від райцентру на 20 км, лінія стара, можливі неполадки + потрібно на станції доставити недешеві порти. Все це потребує великих затрат і компанія не хоче ризикувати. Але нам все ж таки запропонували один варіант: тільки якщо ми принесемо списки 100 бажаючих абонентів підключити Інтернет, вони готові співпрацювати з нами.
7 етап Робота в групах.
1 група Створення опитувальників. В опитувальниках учні внесли інформацію стосовно тарифів та умов підключення "Ого".Опитування учнів, батьків, односельців. Опрацювання результатів опитування. Згруповують дані опитування, будують діаграми, роблять висновки. Створюють презентацію.
2 група Опрацювання результатів стосовно того, як учні використовують Інтернет.(як зясувалося, дуже багато учнів через телефон підключаються до Інтернету) Презентація "Інтернет і МИ"
3 група Учні цієї групи мали завдання - здивувати нас. Вони шукали в Інтернеті та в додатковій літературі цікаву інформацію, яка відноситься до теми проекту. Їхні старання були достойно оцінені. По-перше, вони ознайомились з великою кількістю корисної інформації, зуміли проаналізувати її та запропонувати нам найцікавіше та корисне. Публікація «Всесвітня мережа» дуже цікава
4 група Це учні, які інколи підключаються до Інтернету через мобільний телефон. Вони вважають себе повноцінними користувачами і вирішили допомогти початківцям. Учні запропонували короткі відомості про послуги Інтернету, а також сайти, які, на їхню думку, можна відвідати початківцям. Публікація "Путівник початківця"
5 група Це група однодумців. Їм дуже подобається складати кросворди, ребуси, а потім обмінюватись ними та розгадувати їх. Тому цього разу вони пішли тим же шляхом, адже тема справді багата на нові терміни. Їхня публікація має назву «Ярмарка кросвордів».
6 група Це група учнів, які докладно вивчили всі умови підключення через телефон, модем Київстар, а також через Укртелеком Відкритий доступ. Оскільки ми не знайшли 100 бажаючих підключити "Ого", учні запропонували інші способи підключення у публікації "Все для Вас"
8 етап Робота за компютером. Узагальнення, оформлення результатів
9 етап Підготовка до захисту проекту Учні готують до своїх виступу перед гостями.
10 етап лютий Захист проекту. Учні запропонували всім бажаючим підключитися до інтернету почекати або підключитися через модем Київстар. Це єдиний спосіб на даний момент Бачили би ви їх очі. У них було стільки гордості і радості!
11 етап жовтень Ми знову займаємось підключенням до Інтернету. Учні перевіряють списки бажаючих, які вони зібрали під час роботи у проекті. Провайдер Уарнет запропонував нам підключитися до Інтернету. У нас Буде швидкісний Інтернет! Ура!!!

Як учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом?

• Створювали презентації;

• Створювали публікації;

• Будували діаграми в Excel;

• Вивчали додатковий матеріал з даної теми в Інтернеті;

• Шукали малюнки до даної теми в Інтернеті;

Як вчитель використовував інформаційно-комунікаційні технології для зацікавлення учнів до навчання?

• Створила дидактичний матеріал по даній темі (тести);

• Створила вчительську публікацію;

• Відшукала адреси сайтів, інформацію з яких можуть використати учні;

• Допомагала учням створювати презентації та публікації;

• Створювала документи в Google Dogs

• Розмістила результати проекту на своєму блозі "Шкільні проекти"

Дидактичні матеріали

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом

Які результати одержали учні в проекті?

Даний проект дав зрозуміти учням і мені в першу чергу: на жаль, на даний момент ми не можемо підключити швидкісний Інтернет. Немає і половини бажаючих з потрібної кількості. Але я з гордістю можу сказати, що учні дуже добре засвоїли теоретичний матеріал, вивчили терміни даної теми, зуміли дати поради стосовно використання Інтернету. Навчилися створювати презентації та публікації, а також зрозуміли, яке їхнє призначення та мета. Удосконалили вміння опрацьовувати додаткову літературу, вибирати головне, робити висновки.

Але через пів року, в жовтні, для нашого проекту відкрилося друге дихання: до мене звернувся провайдер від Уарнет, який запропонував нам підключитися до Інтернету зі швидкістю 2Мбіт/с. Я і мої учні дуже зраділи, наша праця була не марною: всі дані, списки зібрані учнями в ході проекту ми передали представникові Уарнету. Він зрадів не менше за нас. На сьогоднішній день дуже багато жителів нашого села уже користуються Інтернетом. У школі на даний момент ще немає Інтернету, але це пов’язано з бухгалтерією, вчасно не перерахували гроші.

Приклади учнівських робіт

«Все для вас»

«Ярмарка кросвордів»

«Всесвітня мережа»

«Інтернет і Ми»

«В майбутнє з Інтернетом!!!»

«Путівник початківця»

Фотоальбом проекту

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом

Адреси сайтів де провайдери пропонують свої послуги по підключенню до Інтернету:

Укртелеком, мобільний Інтернет

http://ukrtelecom.ua/services/customers/mobile/tariff/internet/

http://ukrtelecom.ua/services/customers/mobile/services/internet

Укртелеком Відкритий доступ

http://my.ukrtelecom.ua/ua/group_access/open_init/

http://my.ukrtelecom.ua/ua/group_access/open_init/tariff/

Укртелеком Швидкісний доступ ОГО

http://www.ukrtelecom.ua/services/customers/internet/ogo

Київстар Мобільний інтернет

http://www.kyivstar.ua/personal/prepaid/services/modem/

http://www.kyivstar.ua/personal/prepaid/services/internet/


Адреси сайтів, на яких учні могли почерпнути цікаву інформацію стосовно Інтернету:

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96

http://www.hostmaster.net.ua/?about3

http://www.znannya.org/?view=web_tech

Список використаної літератури:

О. В. Мельник. Інформатика: Шкільний словник-довідник.

Ю. А. Тарнавський Internet-Технології.

Я.М. Глинський Інтернет.

М. М. Корнієнко, І. Д. Іванова Інформатика. Довідник учня та абітурієнта.

Відгуки про проект

Відгук Жук Н.І., Координатора програми Intel у Дрогобицькому районі

Відгук Савчина Я. В., директора Уличненської школи

Ми будемо вдячні, якщо і Ви висловите свою думку стосовно проекту тут