Проект "Скарби навколо нас"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Скарби навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, основи здоров'я, праця

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект для учнів 4-х класів,тема програми : «Охорона природи в рідному краї». Види діяльності: пошукова, експериментальна, статистична. Вони будуть вивчати, як тверді побутові відходи шкодять довкіллю та що треба робити, для зменшення цієї шкоди. Учні будуть об’єднані у групи, кожна з яких отримає завдання дослідити вплив та знайти найефективніші шляхи для утилізування данного виду тверді побутові відходи.

Види ТПВ, які будуть досліджувати учні:

1) Скло;

2) Папір та картон;

3) Металевий брухт;

4) Пластик;

5) Харчові відходи;

6) Хімічні речовини.

Після збору матеріалу кожна з груп створює свою сторінку на блозі, де розміщує знайдені матеріали та поради стосовно утилізації твердих побутових відходів.

План вивчення теми (вставити файл)

план

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Під час вивчення теми учні виконують дослідження, пов’язані з проблемою людства щодо утилізації сміття. Також учні шукають інформацію про історію та світовий досвід утилізації відходів та проблеми, пов’язані із функціонуванням підприємств з переробки вторинної сировини. Підбирають, залежно від групи, питання з переробки твердих побутових відходів, які можна використати під час вирішення завдань проекту. Робота вчителя полягає в розподілі обов’язків учнів, які працюють над проектом в групах, та коригування завдань для кожної з них. З’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок допомагає оцінити рівень обізнаності учнів з цієї теми, а також дає змогу вчителеві скоригувати свої дії при видачі завдань і вивченні матеріалу за темою. Вступна презентація допомагає з’ясувати навчальні потреби учнів, оцінивши їх знання, вміння та навички З-Х-Д завдяки організаційній діаграмі оцінювання навчальних потреб учнів. Учні в процесі виконання роботи проводять дослідження за темою «Скарби навколо нас» та результати своєї роботи оформлюють в вигляді блогу «Скарби навколо нас» та випуску буклету «Поради міській владі з пропозиціями щодо вирішення проблеми сортування та переробки сміття». Обов’язковим продуктом роботи над проектом є презентація. Під час виконанні проекту учні обов’язково будуть користуватися мережею Інтернет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель повинен пересвідчитись, чи учні розуміють проблему твердих побутових відходів, знають світовий досвід використання побутових відходів, можуть запропонувати альтернативні шляхи вирішення проблеми утилізації відходів.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Для цього вчитель знайомить учнів з презентацією, ключовим та тематичними запитаннями, експериментальною діяльністю проекту, соціальним опитуванням та кінцевим результатом проекту-зверненням до міської влади з конкретними пропозиціями щодо вирішення даного питання. Учні об’єднуються у групи, розподіляють ролі.

Дослідження

Щоб визначити актуальність даного проекту,учням пропонується стати дослідниками:

• ознайомитись з історією утилізації відходів та альтернативними спробами переробки вторинної сировини;

• провести в закладі соц. опитування щодо роздільного збирання сміття;

• провести експеримент по встановленню в класі та закладі контейнерів з роздільного збирання сміття.

На другому етапі групи пропонують та обговорюють з вчителем експеримент, відбирають потрібний матеріал. Учням пропонується створити власний блог, де відбуватиметься активне обговорення даного проекту.

На третьому етапі проекту учні отримують групові завдання, з урахуванням бажань та інформаційного матеріалу за темою проблеми, обмінюються думками, визначають відповідальну особу. Проводять дослідження, отримують результати, узагальнюють їх, висловлюють власні думки у вигляді учнівських презентацій, які розміщують на інтернет-сторінці проекту «Скарби навколо нас».

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Рогачова Альона Олександрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Комунальний заклад освіти

«Середня загальноосвітня школа №43»

Дніпровської міської ради

Місто\село, район, область

м. Дніпро, Амур-Нижньодніпровський район

Контактні дані

rogachovaalona@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.12.2016 - 17.12.2016

Місце проведення тренінгу

КЗО СЗШ №43

Тренери

Дарій Тетяна Іванівна