Проект "Роль функції у житті"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Функції у житті людини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра, додатково - фізика, біологія, хімія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Функції

Вік учнів, клас

7 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 7х класів і відповідає навчальній темі з предмету «Алгебра» «Функції». Вивчення поведінки функції та побудова її графіка є важливим розділом шкільного курсу математики. В рамках проекту учні проаналізують за допомогою функції реальні життєві процеси; зможуть побачити функціональні величини в їх живій ізменчівості. Основними видами діяльності учнів буде складання співвідношення між реальними життєвими процесами та їх графічними копіями. Для цього учням потрібно зібрати інформацію з різноманітних джерел, в тому числі і web - ресурсів, проаналізувати її та зробити висновки. Клас буде поділено на три робочі групи, кожна з яких буде працювати над одним з типів графіка. Кожен учасник групи повинен запропонувати власний процес. Також в групі є керівник та дизайнер. На прикінці роботи кожна група повинна зробити висновок які життєві процеси йдуть таким самим чином, як графік цієї функції.. Кінцевим результатом діяльності учнів стає підготовка презентації, а також публікації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми "Функції у житті людини"

Навчальні цілі

1. Учні навчаться визначати функціональну залежність та доводити, що життєві процеси можливо описати за допомогою цій залежності.

2. У дітей сформуються навички побудови графіків функцій, аналізу графіків,знаходження основних характеристик функції.

3. Учні навчаться збирати та систематизувати необхідний матеріал, творчо його опрацьовувати, а також аналізувати життєві процеси як функціональні залежності.

4. В рамках проекту школярі здобудуть досвід використання інформаційних комп’ютерних технологій – для спілкування (Skype, блоги, електронну пошту), збору інформації (мережа Інтернет) та підготовки презентаційного матеріалу (офісні додатки Word, Publisher, PowerPoint), програм для роботи з мультимедійною доскою Notebook, роботи у тестових оболонках.(TEST-W) Навчаться оцінювати web - сторінки. Набудуть вміння складати списки посилань на Інтернет - ресурси.

5. Діти здобудуть досвід роботи в групах, набудуть навички належної та продуктивної праці разом з іншими, спробують використовувати для досягнення мети сукупний інтелект групи,розвиватимуть навички самостійної роботи, які допомагатимуть їм протягом життя здобувати знання.

Опис оцінювання

На початку проекту за допомогою тестової програми учитель отримую відомості про знання учнів. За допомогою дидактичної гри вчитель побачить вміння та навички учнів з теми «Декартові координати» необхідної для роботи над проектом.

Протягом проекту буде виконана самостійна робота, яка буде оцінена вчителям. Взаємоперевірка плану проекту буде проведена учнями з використанням методу «Нагадування та підказки». Ця форма оцінювання дає змогу учням однієї групи подивиться на роботу учнів іншої групи, оцінити їх роботу, провести порівняльний аналіз роботи своєї та іншої групи. Щотижнева робота у блозі або на форумі проекту як і використання «Критерій самооцінки роботи в групі» дає можливість вчителю спостерігати за індивідуальною роботою

Захист проекту оцінюється за допомогою «Критерію оцінювання захисту проекту». Також важливу роль має робота кожній групи, яку можна оцінити за допомогою «Критерій оцінки роботи групи в ході проекту»

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку проекту

Вчитель проводить роботу з батьками про метод проектів в навчальній діяльності учнів. Презентація "Пам'ятка для батьків"

Учитель разом з учнями створює електронні скриньки, якщо учні таких не мають, учнівські блоги в мережі «Щоденник», нагадує як ними користуватись.

Проект буде починатися одночасно з вивченням навчальної теми.

Над дослідженням буде працювати три групи, в кожній з яких - 9 осіб. Для об’єднання в групи учитель пропонує декілька способів. Вважаю, що учитель повинен прагнути об’єднати учнів таким чином, щоб діти з зовсім низькими можливостями не опинилися без допомоги сильних учнів. В обраному проекті кожна підгрупа буде працювати з запропонованим графіком функції. Об’єднавши всі відповіді ми будемо мати багато прикладів функцій у житті людини. Учитель пропонує підгрупам наступне завдання: «Опишіть властивості запропонованого процесу. Наведіть приклади життєвих ситуацій які протікають аналогічно запропонованому на графіку»

Робота над проектом.

Перший тиждень.

На першому тижні учитель проводить тестування з метою виявлення попередніх знань та навчальних потреб учнів. Починає вивчення нової теми. Нагадує правила роботи в мережі Інтернет, які забезпечать можливість безпечного користування мережею. Окрім того учитель надає перелік веб-сторінок, за допомогою яких учні можуть здобути інформацію.

Другий-третій тиждень.

Продовження вивчення теми «Функції» дає учням можливість починати працювати над особистим завданням проекту. На уроці вже розглянути властивості функцій та їх графіки. Відповідно до поставлених завдань вся група, під наглядом керівника, працює над завданням. Кожний учень, збирає необхідну інформацію, запропоновує свою життєву ситуацію, яка реалізується на графіку. Оскільки така робота учнів потребує постійного контролю, учитель проводить рефлексію, а також переглядає учнівські блоги.

Четвертий тиждень.

Розпочинається безпосередній перехід до підготовки готової печатної продукції. «Дизайнери» відповідно до обраної тематики готують кінцевий продукт:презентацію та буклет. Учні добирають необхідний ілюстративний матеріал і відповідно до наданих критеріїв створюють свої підсумкові роботи. В цей самий час активно працюють і керівник групи, які готують доповіді для представлення результатів діяльності групи. Як і на попередніх етапах учні вносять у власні блоги враження від роботи, коментують ті моменти, які є для них важкими. Даний етап пов'язаний з аналізом, систематизацією та висловленням власної оцінки набутої інформації. Учитель спостерігає за тим, як просувається робота над проектом. Спостерігає за записами дітей у блогах, спілкується з ними on-line, проводить консультації. Контроль над роботою дітей учитель здійснює з допомогою форми оцінювання самоспрямування.

П’ятий тиждень.

Відбувається презентація групової роботи учнів над проектом. Керівник кожної групи виступає з доповіддю, а також презентує кінцевий продукт (мультимедійну презентацію, буклет, плакат тощо) Учитель в ході представлення учнями результатів уважно спостерігає за ходом презентацій, оцінює надані печатні матеріали та промови. З метою виявлення сформованості умінь та навичок проводить підсумкове тестування та рефлексію. Коментує роботу учнів і оголошує оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Ніконенко

Фах, навчальний предмет

Учитель математики, інформатики; навчальний предмет алгебра

Навчальний заклад

Донецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 19

Місто\село, район, область

м. Донецьк, Київський район

Контактні дані

nikonenko19@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

2.07.2012-7.07.2012

Місце проведення тренінгу

м. Донецьк

Тренери

Зарічук Ольга Леонідівна