Проект "Небезпека на вулицях і дорогах"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Небезпека на вулицях і дорогах

Автори і керівники проекту

Гребенюк Ольга Миколаївна – вчитель математики та інформатики; Мироненко Олена Миколаївна – вчитель біології та трудового навчання; Пономаренко Тетяна Вікторівна – вчитель іноземної мови Цвітнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олександрівської райдержадміністрації Кіровоградської області

Реєстраційна форма учасника конкурсу

Ідея проекту

Ідея створення проекту виникла після того, як наші односельці потрапили в аварію і 5 осіб загинули у тому числі двоє діток 7 та 1,5 років у жовтні 2007 року. Ця подія не залишила байдужим жодної людини у селі і діти з великим ентузіазмом взялись за роботу, що тривала протягом 2008-2009 навчального року.

Спрямовуючі запитання

Ключове запитання: "Як слід поводитись, щоб не потрапити у біду на дорозі?!?"

Тематичні запитання:

'"Чи легко бути пішоходом?"

"Чим небезпечні дороги і як здолати ці небезпеки?"

"Які правила дорожнього руху треба знати учневі, якщо він є водієм?"

Змістові запитання:

"Які існують вимоги до погоничів тварин?"

"Як користуватись громадським транспортом?"

"Які є види доріг?"

"Які правила поведінки на дорозі?"

"Навіщо потрібні дорожні знаки і які вони є?"

"Які є види доріг?"

"Як поводитись під час аварії?"

Навчальні цілі та очікувані результати навчання

Опис проекту

Під час реалізації проекту, учнями було проведено дослідження наявності транспортних засобів в учнів школи, досліджено їх технічний стан. Також учні дослідили відповідність віку учнів-водіїв вимогам ПДР України. Проведено соціологічне опитування щодо можливості зникнення аварій на дорогах за умови виконання всіма учасниками руху правил дорожнього руху. У процесі роботи кожен клас створив презентацію, фільм, веб-сайт, буклет або бюлетень, кросворд, тестові завдання. У результаті учні прийшли до висновків: а) 70% учнів мають транспортні засоби; б) 60% з них справні, 20% потребують ремонту, а на останніх неможливо їздити; в) у 80% опитаних вік відповідає вимогам ПДР; г) переважна кількість учнів вважають що знання і виконання всіма учасниками руху правил дорожнього руху дасть змогу повністю уникнути аварій на дорогах (не враховують форсмажор).

Після втілення проекту у життя, учні почали уважніше поводити себе на дорогах, спокійніше реагувати на зауваження та рекомендації старших щодо поведінки у населених пунктах, які пов’язані з ПДР. Навіть учні старших класів почали значно тихіше їздити на скутерах та мотоциклах по селу. Крім того, покращились результати успішності з предмету Основи здоров’я. На нашу думку, головним результатом проекту є те, що діти замислились про цінність життя як свого так і оточуючих і що не потрібно зайвий раз випробувати долю та вести себе на дорозі зухвало, бо як кажуть: «Береженого – Бог береже». Під час роботи над проектом, ми удосконалювали свої вміння, використовували ІКТ при проведені виховної роботи з дітьми. Найбільше враження на учнів та батьків справляє перегляд презентацій та фільмів, де лаконічно, стисло, яскраво та швидко викладений матеріал з тої чи іншої теми. Особливо, якщо до фільму вдасться вдало підібрати музичний супровід. Результати проекту були представлені у школі та на обласному конкурсі У виховній роботі ми продовжуємо працювати у цьому напрямку. Дітям був запропонований та реалізований проект присвячений Дню Перемоги 9 травня та річниці Чорнобильської трагедії 26 квітня під назвами «дзвони Чорнобиля» та «Ніхто не забутий, ніщо не забуто». Крім цього плануємо залучити учнів до реалізації проектів з навчальних предметів. Цікавий випадок Під час реалізації проекту неочікувано виявилося те, що більшість дітей не асоціюють підводу з гужовим транспортом. Крім цього відбулась цікава екскурсія до міста, де учні розглядали наживо дороги з різною розміткою, підземні переходи та регулювальників.

Учасники проекту

5 клас 12 р

7 клас 13 р

8 клас 14 р

Матеріали проекту


Література

1. Бойченко Т. Є. Основи здоров’я: Підручн. для 7 кл. загально освіт. навч. закл. / Т. Є. Бойченко, І. П. Василашко, Н. С. Коваль, В. В. Дивак. – К.: Генеза, 2007. – 168 с.: іл.

2. Бойченко Т. Є. Основи здоров’я: Підручн. для 8 кл. загально освіт. навч. закл. / Т. Є. Бойченко, І. П. Василашко, Н. С. Коваль, В. В. – К.: Генеза, 2008. – 160 с.: іл.

3. Воронова Т. В., Пономаренко В. С., Репік І. А. Основи здоров’я: Підручник для 5-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Алатон, 2005. – 176 с.

4. Ізвєкова Н. О. Правила дорожнього руху: Навч. посібник для 2 кл. – 3-тє вид., перероб. – К.:Рад. шк.., 1990. – 47 с.: іл..

5. Поліщук Н. М. Основи здоров’я: 6 кл.: Підруч. для загально освіт. навч. закл. – К.: Генеза, 2006. – 192 с.: іл.

6. Центр пропаганди ГУМНС України в Кіровоградський області. Оцінювання навчальних досягнень з питань безпеки життєдіяльності. Посібник для вчителів. – Кіровоград: ТОВ «Імекс-ТД», 2007. – 54 с.

Виховна мета проекту:

  1. виховувати вміння працювати у команді;
  2. виховувати толерантність;
  3. навчити правильно представляти результати роботи за допомогою можливостей комп’ютера;

Очікувані результати:

  1. вміти застосовувати отриманні знання під час руху по дорозі, проїзді у громадському транспорті;
  2. вміти аналізувати зібраний матеріал, адаптувати до потрібного завдання;
  3. формування вміння усного виступу.

Діяльність учнів

На початку проекту учні освідомлюють тему та основні питання, запропоновані вчителями, уточнюють їх та об’єднується у три групи: І група – ті, які розробляють та проводять опитування у вигляді тестових завдань учнів школи щодо правил безпеки на дорогах, видам дорожньо-транспортних пригод та правил поводження пасажирів у транспорті та з проблеми: чи легко бути пішоходом. Група створює план роботи на основі якого кожен член групи розробляє індивідуальний план. Учні обробляють результати шляхом створення діаграм у Excel та створюють публікацію. ІІ група – ті, які шукають інформацію в Інтернеті, у енціклопедіях на компакт-дисках, друкованих виданнях про вимоги до водіїв скутерів, мопедів, велосипедів та погоничів тварин. Результати оформлюють на Web-сайті з метою обміну інформацією з усіма зацікавленими у цій проблемі. ІІІ група – ті, які шукають інформацію про різні види доріг, небезпеки, які вони приховують та правила поводження на дорогах. При цьому учні активно обговорюють знайдену інформацію, розподіляючи завдання між собою, та навчають одне одного використовувати їх. Результати оформлюють у вигляді презентації. Кожна група по завершенні презентує свою роботу, під час якого кожен її член звітує про свої доробки. Учні обговорюють оформлення проекту та приймають активну участь в оцінюванні результатів.