Проект "Наше життя і сміття"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Опис проекту

Назва проекту Наше життя і сміття
Реєстраційна форма Розмістіть тут посилання на реєстраційну форму проекту, що зберігається на сайті http://project.iteach.com.ua
Перелік шкільних навчальних предметів, знання з яких використовувались під час реалізації проекту Інформатика, біологія, основи здоров`я, хімія,трудове навчання
Клас та вік учнів, які брали участь у проекті В проекті приймали участь учні 7 класу: 13-14 років
Короткий опис проекту Природа не признаёт шуток; она всегда правдива, всегда серьезна, всегда строга; она всегда права; ошибки же и заблуждения исходят от людей.

Гёте И.

Для того,щоб дорослі люди переймалися проблемами навколишнього середовища потрібно формувати екологічну культуру змалечку. І в першу чергу необхідно звертати увагу дітей на такі,на жаль, звичні у нашому житті речі - викинуті на узбіччя папірець, пляшка або поліетиленовий пакет, запалене осіннє листя...

Основні питання проекту
В чому полягає ідея проекту?
Мета проекту: привернути увагу дітей та громадськості до екологічних проблем сучасності; виховати екологічну культуру, залучити людей до дій із збереження чистоти та охорони природи рідного міста.
Яке дослідження проводили учні?

Для успішної реалізації даного проекту учні розділилися на п`ять груп : фотокореспонденти, медики, винахідники,статистики,екологи. Кожна група проводила своє власне дослідження: спостерігали за навколишнім середовищем, працювали з довідковою літературою в бібліотеці та мережі Інтернет,виготовляли поробки зі сміття.

Що і як вони робили?

1.Фотокореспонденти - здійснювали фотозйомку в місті та на його околицях.

2.Медики - шукали інформацію про вплив довкілля на здоров`я людини.

3.Винахідники - шукали ідеї нестандартного використання побутових відходів.

4.Статистики - підбирали матеріал про вирішення проблем утилізації побутових відходів в інших країнах.

5. Екологи - готували рекомендації про те як "боротися" зі сміттям в домашніх умовах з найменшою шкодою для довкілля.

Які результати одержали у процесі реалізації проекту?

Під час роботи над даним проектом діти вчилися працювати разом, зважати на думку іншого. Вдосконалювали свої вміння працювати з довідковою літературою та пошуковими системами мережі Інтернет. Вчилися представляти результати своєї роботи: форму представлення, обсяг матеріалу. І основне - це висновок нашого проекту: "Настав час отямитися, схаменутися. Незважаючи на сумні прогнози, ми ще можемо захистити майбутнє нашої планети, якщо порятунком займеться не лише суспільство, а й кожен зокрема. Це буде можливим тоді, коли дотримання екологічних вимог стане нормою життя. Коли кожна людина, де б вона на жила, незалежно від віку, почне з повагою ставитися до навколишнього середовища, а не керуватися думкою – « після нас хоч потоп!». "

Які відгуки, відзнаки тощо.

Відгук завуча з виховної роботи.

Відгук учнів з паралельного класу.

Відгук вчителя малювання та художньої культури.

Використання учнями інформаційно-комунікаційних технологій у процесі реалізації проекту У процесі реалізації проекту інформаційно-комунікаційні технології учні використовували для пошуку необхідної інформації та для представлення результатів своєї роботи.

1. Фотокореспонденти створили потокову презентацію за допомогою програми Windows Movie Maker.

2. Винахідники створили слайдову презентацію за допомогою програми Windows Power Point.

3. Статистики створили буклет допомогою програми Windows Publisher.

Використання вчителем інформаційно-комунікаційних технологій для зацікавлення учнів Для зацікавлення учнів я запропонувала їм переглянути відеоматеріали You Tube

Мистецтво проти сміття.

Пластикове сміття знаходить вторинне використання.

Сміття?.

Про відходи та побутове сміття частина 1.

Про відходи та побутове сміття частина 2.

Про відходи та побутове сміття частина 3.

Дидактичні матеріали 1. Картки-інструкції по створенню презентацій.

2.Картки-інструкції по створенню публікацій.

3.Картки-інструкції по створенню відеофільмів.

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом Під час підготовки до проекту я використовувала посібник Intel Навчання для майбутнього Київ 2004 та такі інтернет-ресурси:

Полат Е.С Метод проектов.

Организация уроков с использованием метода проектов.

Основні результати, одержані учнями у процесі реалізації проекту В результаті реалізації проекту учні покращили свої вміння працювати з інформаційно-комунікаційними технологіями, згуртувалися, вчилися дослуховуватися до думки своїх товаришів і замислилися про свою відповідальність перед навколишнім середовищем.
Фоторепортаж про роботу в проекті

Файл:Наше життя і сміття.JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(1).JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(2).JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(3).JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(4).JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(5).JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(6).JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(7).JPG

Файл:Проект Наше життя і сміття(8).JPG

Файл:Сміття - друге життя.JPG Файл:Сміття - друге життя(1).JPG Файл:Сміття - друге життя(2).JPG Файл:Сміття - друге життя(3).JPG Файл:Сміття - друге життя(4).JPG Файл:Сміття - друге життя(5).JPG Файл:Сміття - друге життя(6).JPG Файл:Сміття - друге життя(7).JPG Файл:Сміття - друге життя(8).JPG

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом You Tube.

Вторинне використання електронного сміття.

Сортування сміття Вікіпедія.

Прибирання опалого листя.

Вознесенськ крокує у Європу.

Опис самостійного дослідження учнів, що проводилось у процесі реалізації проекту

Назва етапу дослідження Діяльність учнів Одержані результати
Організаційний Повідомлення теми,мети проекту.Учні активно обговорюють отриману інформацію,уточнюють завдання Поділ учнів на групи.
Підготовчий Переглядають запропоновану вчителем довідкову літературу, інформацію з інтернет-ресурсів. Розділяють ролі в групі. Проводять збір матеріалу. Розподіл обов`язків у групах.
Виконавчий Проводять збір матеріалу та працюють над проектом. Оформляють проект.Готують доповіді Готові до захисту учнівські проекти та доповіді для їх захисту.
Захист проекту Доповіді учнів про отримані результати. Обгрунтування процесу проектування. Пояснення отриманих результатів. Представлений продукт діяльності окремої групи учнів:

Відеофільм "Сміття"

Роботи створені учнями (на фото)

Презентація Вторинне використання сміття.

Оцінювання результатів Участь учнів в самоаналізі отриманих результатів та аналізі досягнення отриманих результатів. Усвідомлення учнями раціональності чи нераціональності вибраного ними шляху досягнення поставленої мети. Нові знання та досвід отримані під час роботи над проектом.