Проект "Людина в період середньовіччя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Проект "Людина в період середньовіччя"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література Географія Художня культура Інформатика

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

При вивченні теми: «Господарське та повсякденне життя середньовічної Європи» розглядаються такі питання: Господарче життя середньовічної Європи; розвиток техніки ; лицар - йогозброя,спорядження;феодальний замок, помешканн я середньовічно їлюдини; транспорт та шляхи зв'язку; одяг,прикраси, їжа та напої в повсякденном ужитті середньовічної людини

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня На формуван уявлення про проповсякденне життя середньовічної Європи; Познайомитися з технічними винаходами Середньовіччя та їх значенням для розвитку різних сфер життя середньовічної людини, транспортом та шляхами зв’язку Середньовічної Європи; дослідити призначення та значення феодального замку, помешкання середньовічної людини, домашнє начиння, одяг та прикраси; Познайомитися з видами лицарської зброї та спорядженням; удосконалити навички дослідницької роботи, аналізувати, систематизувати та узагальнювати інформацію, продемонструвати свої знання у формі блогу, вікі-статті або інформаційного бюлетеня, розвиваюти мовлення та мисленняпід час захисту своїх проектів в класі.

Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів (зокрема блогів) удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника за допомогою фактів, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На цьому етапі доцільно розпочати проектну роботу збиранням іформації, яка б висвітлювала вивчаємі учнями питання.Познайомитися з основними галузями господарювання середньовічної людини, розглянути яким було повсякденне життя: що одягали, що споживали, в яких будівлях мешкали люди середньовіччя. Розглянути технічні винаходи, які були зроблені в епоху середньовіччя. Які замки будували феодали, їх призначення, вигляд, і зміни, які сталися протягом середньовіччя. Цей проект допоможе учням: -Сформувати уявлення про проповсякденне життя середньовічної Європи; -Познайомитися з технічними винаходами Середньовіччя та їхзначенням для розвитку різних сфер життя середньовічної людини, транспортом та шляхами зв’язку Середньовічно їЄвропи; -Дослідити призначення та значення феодального замку, помешкання середньовічноїл юдини, домашнє начиння, одяг та прикраси; -Познайомитися з видами лицарської зброї та спорядженням; -Удосконалити навички дослідницькоїроботи, аналізувати, систематизувати та узагальнювати інформацію, продемонструватисвоїзнання у формі блогу, вікі-статті або інформаційного бюлетеня, розвиваюти мовлення та мислення під час захисту своїх проектів в класі. Обдаровані учні матимуть змогу провести дослідження, проводячи праралель з сучасністю, зрозуміти важливість вивчення епохи середньовіччя, як фундаменту розвитку сучасної цивілізації. Учні всім класом заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д, аби зрозуміти, освідомити та оцінити свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми та завершені створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати.

Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Забірна Жанна Борисівна

Фах, навчальний предмет

вчитель історії та правознавства

Навчальний заклад

НВК 57

Місто\село, район, область

м. Дніпропетровськ

Контактні дані

тел.23-13-47

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18-30 листопада

Місце проведення тренінгу

НВК 57

Тренери

Ситник Володимир Вікторович