Проект "Лицарський турнір ввічливості"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

НАЗВА ПРОЕКТУ

Виховний проект "Лицарський турнір ввічливості"

ОСНОВНІ ПИТАННЯ

КЛЮЧОВЕ ПИТАННЯ: Наскільки діти обізнані у сфері культури поведінки та чи знають вони, що таке ввічливість?
ТЕМАТИЧНІ РОЗДІЛИ:
1.1 станція «Добрий день, Етикет!»
2.2 станція «Запрошувальний Етикет»
3.3 станція «Подарунковий Етикет»
4.4 станція «Модний Етикет»
5.5 станція «Візитний Етикет»
6.6 станція «Застільний Етикет»
7.7 станція «Веселий Етикет»
8.8 станція «Танцювальний Етикет»

Автор і керівник проекту

СИДОРЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА - вчитель української мови та літератури І категорії, класний керівник 6Б класу. Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1


Активна участь у проекті

– учні збирають інформацію та обробляють її, поділившись на групи (кожна группа збирає інформацію стосовно запропонованого завдання), вчаться створювати презентації та публікації. Обробивши знайдену інформацію, учні виокремлюють з неї найголовніше та розміщують на власній частині спільної презентації разом з учителем, спираючись на досвід та пропозиції наставника; користуючись інтернетом, знаходять та використовують у роботі потрібні малюнки для естетичного оформлення власних робіт.

– учні проводять презентацію, практичне засвоєння учнями набутих знань та навичок у формі конкурсів, гри по станціях; оформлення класних куточків, проведення тематичних класних годин; оголошують та нагороджують переможців.

Навчальні предмети

Українська мова та література, історія України, етика, інформатика.

Цілі проекту

Цілі: - нагадати учням значення поняття „етикет” і його важливу роль для становлення особистості людини; - виробити та закріпити навички правильного спілкування з друзями, вчителями, батьками, використання ввічливих слів у розмові з іншими; - навчити дітей правильно користуватись правилами етикету для запрошення друзів та знайомих на свято, пояснити значення слова „пунктуальність”; - навчити учнів доречно і відповідно до віку людини добирати подарунки і правильно їх дарувати, звертаючи увагу на вартість і значення кольорів, закріпити основні правила щодо вибору і дарування квітів; - звернути увагу дітей на вміння правильно підібрати одяг, наголошуючи на його відповідності і доречності, пояснити значення слів „стиль”, „імідж”, „індивідуальність”; - закріпити знання учнів про способи привітання і слова, які вживаються при цьому; - сформувати основні правила поводження людей за столом і закріпити їх у свідомості школярів; - пояснити учням які ігри та розваги можна запропонувати гостям і правила щодо танцювального етикету.

Цілі (практичні): - відновити в пам’яті учнів правила поведінки серед людей, навчити правильно запрошувати гостей, дарувати подарунки і вітання, доречно вдягатись до свята, дотримуватись стилю в одязі, правильно поводитись у гостях та за столом, проводити конкурси відповідно до вікових категорій та різновікових групп людей, правильно запрошувати на танок.

Мета проекту

Підготовлено для учнів 5-6 класів як підсумковий урок-проект після вивчення основних розділів предмету етики у цих класах, для 7-8 класів – як виховний проект про культуру поведінки у суспільстві відповідно до програми виховних заходів тематичного місячника.

Стислий опис проекту

Проект розраховано на два місяці (13 січня – 13 березня):

     Етап планування і підготовки:

- підготовчий етап (13 січня – 24 лютого) – вибір класу, показ презентації вчителя, поділ на групи, збір матеріалів, підготовка проекту учнями.

     Етапи реалізації:

- перший етап (2 – 4 березня) – усний журнал „В гостях у Етикета” (теоретична частина – показ презентації у паралелях); - другий етап – (практична частина) конкурс-домашнє завдання „Зумій красиво подарувати ”(25 – 30 лютого), проведення класних годин, присвячених дню 8 Березня та „Урокам ввічливості ”, оформлення класних куточків „Місто ідеальних відносин ”(5 березня); закріплення знань „Етикетна вітальня”(10 – 11 березня), гра по станціях – рух по колу за годинниковою стрілкою (10 – 11 березня); - третій етап – підведення підсумків, оголошення і нагородження команд – переможців (12 – 13 березня).


Результати проекту

- учні мають відновити в пам’яті правила поведінки у суспільстві, основні закони етикету та, найголовніше, користуватися ними у повсякденному житті, а також навчитися чогось нового, чого вони не знали досі; учні мають навчитись створювати презентації та публікації, спираючись на основні правила їх оформлення за стилем та змістом.

Значення проекту

- Українська мова та література – учні мають вдосконалити вміння більш-менш правильно формулювати і висловлювати власні думки, робити узагальнюючі висновки, давати змістовні та повні відповіді на поставлені питання.
- Інформатика – учні повинні навчитися разом з учителем працювати за комп’ютером над створенням презентації та створювати публікацію, веб - сайт, працювати з інтернетом.
- Історія  – учні мають правильно використовувати базові знання з історії - про те, хто такі лицарі, чим вони відрізнялись від звичайних воїнів.
- Етика – учні повинні згадати і навчитись практично застосовувати елементарні правила поведінки у суспільстві та основні закони та правила етикету.

Матеріали проекту

Файл:* Презентація вчительська

  • Матеріали учнівських досліджень (звіти):

Файл:** Учнівська презентація Файл:** Учнівська публікація Файл:** Учнівський web-сайт

  • Кінцевий результат - презентація[[Категорія:Виховна робота]