Проект "Значення Світового океану для людини. "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Значення Світового океану для людини.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет географія. Додатковий предмет біологія, історія.

Навчальна тема

Географія. Тема: "Океани". Біологія. Тема: "Водорості". Історія. Тема: "Великі географічні відкриття: зустріч з цивілізацій".

Вік учнів, клас

7 клас, 12 – 13 років

Стислий опис

Проект для учнів 7 класу, при вивченні теми “Океани світу”. В ході роботи над проектом, учні залучаються до вивчення біології, історії, математики, дослідницької діяльності, підвищують орфографічну зіркість. При роботі передбачається використовувати Інтернет, знаходити, аналізувати, використовувати інформацію, що сприятиме розвитку творчої діяльності і реалізації продукту проекту у вигляді презентацій, буклетів, письмових робіт. Робота побудована за принципом – від простих понять і завдань, до завдань підвищеної складності.

Повний План вивчення теми

Знайомство і мотивування учнів з сенсом проектного підходу у вигляді буклету. Далі вчитель визначає тему і цілі проекту, його вихідного положення, за допомогою вступної презентації. а) Визначення джерел необхідної інформації. б) Визначення способів збору і аналізу інформації. в) Визначення способу представлення результатів (форми проекту). г) Встановлення процедур і критеріїв оцінки результатів проекту за визначеною формою. д) Розподіл завдань (обов'язків) між членами робочої групи. Потім проводиться дослідження проекту: 1. Збір і уточнення інформації. 2. Виявлення (“мозковий штурм”) і обговорення альтернатив, що виникли в ході виконання проекту. 3. Вибір оптимального варіанту ходу проекту. 4. Поетапне виконання дослідницьких завдань проекту. Аналіз інформації. Формулювання виводів. Підготовка звіту про хід виконання проекту з поясненням отриманих результатів. Аналіз виконання проекту, досягнутих результатів (успіхів і невдач) і причин цього. Вчитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів.
План вивчення теми.
План впровадження теми

Навчальні цілі

Цілі проекту: Формувати цілісну систему знань про особливості природи Світового океану; Вдосконалювати уміння та навички характеризувати географічне положення океанів, основні властивості водних мас, особливості будови дна та рельєфу. Кліматичні умови й океанічні течії; Різноманітність органічного світу океанів; Розвивати вміння працювати з новітніми технологіями.

Опис оцінювання

При оцінці успішності учнів в проекті необхідно розуміти, що найзначимішою оцінкою для нього є суспільне визнання успішності і результативності. Позитивної оцінки гідний будь-який рівень досягнутих результатів. Оцінювання міри сформованості умінь і навиків проектної і дослідницької діяльності важливе для вчителя, який повинен оцінити за певними формами(1), (2): міра самостійності у виконанні різних етапів роботи над проектом; міра включеності в групову роботу і чіткість виконання відведеної ролі; практичне використання ЗУН; кількість нової інформації використаною для виконання проекту; міра осмислення використаної інформації; оригінальність ідеї, способу вирішення проблеми; осмислення проблеми проекту і формулювання мети і завдань проекту або дослідження; рівень організації і проведення презентації; володіння рефлексією; творчий підхід в підготовці об'єктів наочності презентації; значення отриманих результатів.

Діяльність учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Федчук Лариса Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії

Навчальний заклад

Амвросіївська ЗОШ I – III ступенів № 4 Амвросіївської районної ради Донецької обл.

Місто\село, район, область

М. Амвросіївна, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.06.12 – 24.06.12

Місце проведення тренінгу

Амвросіївська ЗОШ I – III ступенів № 4 Амвросіївської районної ради Донецької обл.

Тренери

Близниченко Ася Вікторівна