Проект "Веселка на капоті"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Веселка на капоті"

Ключове питання: Чи можуть "КОРОЛІ ПРОФЕСІЙ" розфарбувати світ?

Учні повинні дослідити та відповісти на запитання:

  1. Як підготувати автомобіль до світського рауту?
  2. Як штучний інтелект допомагає маляру-інтелектуалу?
  3. Навіщо маляру художній смак?

Автор та керівник проекту

Викладач спеціальних технологій Донецького професійного ліцею автосервісу Червенкова Лариса Володимирівна

Номінація

Кращий навчальний проект

Перелік навчальних предметів

- Українська мова і література;

- Комп'ютерні технології;

- Іноземна мова;

- Всесвітня історія;

- Математика;

- Інформатика;

- Хімія;

- Будова автомобіля;

- Технологія фарбування автомобіля;

- Матеріалознавство;

- Технічне креслення;

- Технологія рихтування автомобілів;

- Охорона праці.

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

У проекті брали участь учні 10-11 класів (15-17 р)

Опис проекту

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Проект повинен підтвердити гіпотезу: використовуючи метод проектів, можна підвищити ефективність професійної підготовки, у рамках реалізації особисто-орієнтованого навчання. Навчальний проект передбачає формування особистості, освіченої з ІКТ в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства. Участь в апробації викликала не аби-який інтерес учнів до теми та стала поштовхом до активної діяльності творчої групи учнів у запропонованому проекті Intel.

Яка мета проекту?

Формування особистості фахівця: розвиток професійних якостей, потреби в продуктивній праці, відповідальності, професійній компетентності, особистій ерудиції, культури праці, почуття власної гідності, творчої професійної спрямованості, поваги до людей праці, професійної етики, здатності працювати в "команді", здорових амбіцій. Проект розраховано на самостійну, дослідницьку, скоординовану діяльність учнів з професій «маляр з фарбування автомобілів», «оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» і має важливу освітню мету. Проект передбачає вивчення і застосування широкого кола знань, вмінь і напрацювань. Важливо вміти міркувати, досліджувати, розуміти, аналізувати, мати критичне ставлення до інформації, ставити гіпотезу, активно розв’язувати проблему, відстоювати свій вибір, а також вміти застосовувати практичні навички при виконанні робіт.

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Учні поділилися на 3 творчих групи, кожна розкривала окреме тематичне питання проекту Нові технології з'являються на ринку з усе більш короткими інтервалами. Закони ринку стають все вимогливішими, а конкуренція зросла як ніколи раніше. Для того, щоб і на далі набувати успіху, з урахуванням цих вимог, необхідно постійно поширювати обсяг знань. Доцільність навчати учнів новітнім технологіям ні в кого не визиває сумніву. Питання виникають під час оцінювання ефективності навчання. Як випускників ліцею зробити майстрами свого діла? Як їх пристосувати до реалій сучасного життя? Це можливо вирішити при умові використанні інновацій, поєднання теоретичних знань з практичними навичками: пофарбувати кузов автомобіля згідно технологічного процесу, використовуючи комп’ютерні технології у підбиранні фарб, а також продемонструвати свій творчий підхід та художній смак до оздоблення капоту аерографією.

Як учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом?

Учасники проекту ефективно застосовували комп’ютерні програми (Microsoft Word, Microsoft Exel, Microsoft Power Point, Microsoft Publisher, MS Adobe PhotoShop CS, програми відео монтажу, звуку), реалізовували свої дизайнерські здібності тощо. Користувались друкованими джерелами і матеріалами мережі Інтернет. Без ІКТ проект був би не здійснений.


Навчальне відео

Майстерня з фарбування автомобиля[1]

Вчительська презентація із завданням [2]

Як вчитель використовував інформаційно-комунікаційні технології для зацікавлення учнів до навчання?

Internet-посилання, які використовувались в процесі роботи над проектом:

  1. http://www.wikipedia.org
  2. http://www.vetton.ru
  3. http://www.rubricon.com
  4. http://www.motto.net.ua
  5. http://www.clip.dn.ua

Які результати одержали учні в проекті?

Слід відзначити наступні одержані результати: співпраця, відповідальність, оволодіння ІКТ, гордість за власні уміння, використання вільного часу з користю для навчання . На нашу думку, найважливіший результат в майбутньому. Одного разу, відчувши цінність своєї власної дослідницької кмітливості, міркувань учень може і не зупинитися більше і продовжуватиме створювати, можливо, геніальне.

Які успіхи одержали учні в проекті?

Успіхи учнів: виготували та змонтували демонстраційний стенд «капот з аерографією логотипу нашого ліцею»; прийняли участь у ярмарку професій (палац молоді “Юність” м. Донецьк); прийняли участь у всеукраїнському заході “Крокуємо за маршрутом інновацій” (м. Київ); прийняли участь у майстер-класі за участю фірм BASF R-M та BOSCH (виставка ЕКСПО-ДОНБАС м. Донецьк)

Наше особисте професійне надбання

Вдосконалення власних викладацьких здібностей, щоб не лише передавати учням знання, а навчити здобувати ці знання самостійно, вміти застосовувати їх для розв’язання нових пізнавальних і практичних завдань, прищепити учням уміння користуватися дослідницькими прийомами: збирати необхідну інформацію, вміти її аналізувати, висувати різні гіпотези, вміти робити висновки.

Відгуки батьків, учнів, колег, адміністрації

Батьки були зацікавлені роботою своїх дітей і всіляко сприяли їхнім дослідженням. Допомогли з витратними матеріалами (фарба, електроди, та ін.) Були приємні відгуки адміністрації ліцею, працівників обласного управління освіти, батьків та й власне самих учнів про отримане задоволення від виконуваної роботи. Колеги високо оцінили результати проекту, а директор ліцею і заступник директора з НВР, зацікавившись проектною технологією за програмою «Intel®Навчання для майбутнього», пройшли 18-20, 25-27 травня 2009 року тренінг, який Червенкова Л.В. проводила в якості тренера. В цілому, все це надихнуло колег сміливіше використовувати ІКТ в навчально-виховний процес.

Планування подальшої проектної методики

На наступний навчальний рік маємо декілька ідей щодо майбутніх міжнародних дослідницьких проектів. Наша команда, має надію на те, що цей проект підготує наших учнів до дорослого життя, допоможе зробити правильний вибір, навчить бути «Королями» у своїх професіях.

Приклади учнівських робіт

Учнівська презентація [3]
Учнівська публікація [4]
Учнівський веб-сайт [5]
Результат проекту [6] [7]
Створено блог проекту, завітавши на який, можна подробніше познайомитися з ходом та результатами проекту

"Веселка на капоті"

РОБОЧІ МОМЕНТИ ПРОЕКТУ

Rezul1.JPG
Rezul2.JPG