Проект: Модель трирівневої системи виховної роботи

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Модель трирівневої системи виховної роботи школи"


Автор проекту

Гора Сніжана Юріївна


Молочанська №2 спеціалізована школа І - ІІІ ст.

Номінація

Кращий виховний проект

Перелік шкільних навчальних предметів

Біологія, інформатика, основи здоров'я

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

У створенні проекту брали участь учні 10 класів віком 15-16 років

Файл:Шкільнесамоуправління.jpg
Члени шкільного самоуправління

Опис проекту

Проект створений за для реалізації ідеї створення та вдосконалення виховного середовища в середині школи по принципу - "Школа+Родина+Я”. Робота проводилася із залученням органів шкільного самоуправління, батьківського комітету, адміністрації школи, учнів школи та творчої групи школи. З використанням елементів сучасних інформаційних технологій, як то створення електронних презентацій та публікацій по проблемній темі роботи, налагодження, на базі школи, друку власної інформаційно-розважальної газети та інш.

Метою проекту є побудова трирівневої життєздатної системи "Школа+Родина+Я” :

- Виховання Особистості, враховуючи індивідуальні особливості - Виховання активної життєвої позиції, прагнення до перетворень; - Формування шанобливого ставлення до школи, її працівників, однокласників; - Турботливе ставлення до малят-школярів; Створення дитячої організації шкільного самоврядування.

- Пряма участь у вирішенні проблем школи; - Участь в організації позаурочної діяльності й дозвілля школярів; - Створення шкільної батьківської ради.

- Розробка діагностичних програм; - Створення єдиної програми виховних заходів, що включає основні напрями виховної діяльності; - Створення програми заходів, що сприяють розширенню світогляду й вихованню потреб інтелектуального розвитку особистості..


В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Основна ідея проекту - створення повноцінного різностороннього виховного середовища на базі школи, як структурної одиниці організації "Школа+Родина+Я”.


Виховне середовище школи - це складний багатограний процес, який поряд з навчальним процесом є основою існування базової освіти в державі. Тому, цілком зрозумілою, є необхідність інтеграції виховного процесу з сучасноми інформаційно-комунікаційними технологіями, з метою покращення виховної роботи та підняття її на виключно новий рівень розвитку. Саме така ідея виникла у нас при пошуку нових шляхів до реалізації .''