Проект: "Мрії збуваються" для учнів 3-5 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Опис навчального проекту

Проект Мрії збуваються для учнів 3-5 класів реалізований в вересні-листопаді 2008 року. Під час реалізації використовувались знання з «Українського читання», «Української мови», «Зарубіжної літератури». Учні вивчали тему «Історія обчислювальної техніки» з «Інформатики», («Сходинки до інформатики» 3-4 клас).
Ідея проекту – виявити здібності, схильності учнів в літературному, технічному та мистецькому напрямках; зробити вивчення теми «Історія обчислювальної техніки» цікавим, результативним, захоплюючим дійством.

Проект має етапи – 3 станції: Казкова, Дослідницька, Мрійлива. Схема проекту:Проект різнорівневий. Завдання для 3-класників відрізняються від завдань для учнів 5 класів.

На першому етапі учні здійснюють пошук фантастичних речей в казках, які сьогодні стали реальністю. Описують, ілюструють свої дослідження.
Другий етап – створення енциклопедії для дітей 8-10 років «Історія обчислювальної техніки», словника термінів.
Останній етап – написання власних казок, в змісті яких можливий опис фантастичних речей, що покращать в майбутньому життя людей, тварин, довкілля чи опис власного винаходу Скарбничка казок
Найголовніше професійне надбання – моє переконання, що метод проектів найзахоплююча, найнеобхідніша методика сьогодні. Декілька повчальних уроків-висновків зробила для себе стосовно співпраці в групах. Наприклад, починати роботу потрібно в МАЛИХ групах з 3-4 учнів, найефективнішою виявилась робота в групах з 3 осіб. Співпрацювати, бути толерантними учнів потрібно вчити і приділяти часу не менше, іноді й більше, ніж для формування практичних навичок роботи з комп`ютером. фото учасників проекту
Безперечно, позитивні результати для дітей 8-10 років це – оволодіння початковими навичками роботи в операційній системі Windows, cтворення презентацій PowerPoint, пошук інформації (адреси Інтернет-ресурсів в закладках на БобрДобр), критичне ставлення, відбір знайденого матеріалу, практичне ознайомлення з різноманітними носіями інформації (ілюстрації для проекту малювали в альбомах, в графічних редакторах, шукали зображення в Інтернеті й приносили на дискетах, дисках, флеш-картах, вчились сканувати й роздруковувати на принтері).
Цінними для учнів є навички результативної співпраці, відповідальність їх за кінцевий продукт, гордість за власні вміння.
Неабияким стимулом в створенні якісного кінцевого продукту було розміщення найкращих учнівських робіт в Інтернеті в блогах - результати пошукової діяльності; Скрібд - презентації. Учнів уже оцінка за роботу цікавила не так, як повідомлення про публікацію роботи в Інтернеті – це найвищий для учнів рівень в роботі, найкраща похвала [1]. Діти з гордістю показували один одному, батькам свої імена на сторінках блогу «Мрії збуваються». На початок уроку не потрібно вже спеціально винаходити цікаву розминку чи планувати захоплюючу організаційну частину. Збережені сторінки блогів передивляємось на початку уроку, знайомимось з новими дописами, учні обмінюються запитаннями, враженнями, навіть роблять зауваження.
Ентузіазм, радість, гордість, вигуки «Ось моя робота!!!» під час перегляду сторінок - найкраща мотивація, стимул для подальшої старанної результативної праці. Не тільки батьки, а й близькі і далекі родичі дітей запитували адреси, за якими вони можуть знайти перші шедеври улюбленої малечі. Для самоперевірки знань учні самостійно складали запитання з теми. Опитування з теми "Історія обчислювальної техніки"
Але, на мою думку, найважливіший результат в майбутньому. Досліджуючи історію виникнення обчислювальних приладів, учні звертали увагу на особливості життя винахідників, цікаві історії з біографії. Одного разу, відчувши захоплення і цінність своїх власних міркувань, фантазій, мрій дитина може й не зупинитись більше і продовжуватиме створювати, можливо, геніальні, важливі для людства шедеври, пристрої, предмети.
Вже сьогодні маю декілька ідей інших проектів, але хотілося б все ж реалізувати проект «Мрії збуваються» ще як мережевий Опис проекту як мережевого.