Проектна робота "Віртуальне життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Віртуальне життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту

Під час цього проекту учні повинні дослідити проблему використання Інтернету для навчання. Вони повинні провести анкетування серед однокласників для того, щоб визначити де і для чого вони використовують Інтернет, та які сайти їм видаються корисними та цікавими. Також вони мають можливість для творчих відповідей на питання – для чого мені Інтернет, корисний він чи ні та які небезпеки чатують їх у віртуальному світі. Учні створять блог, на якому теж буде розміщена анкета, її зможуть заповнити учні інших шкіл та міст. Перед початком роботи в Інтернеті кожен учень повинен буде пройти тест про знання правил безпечної роботи. Школярі проведуть пошук в Інтернеті 1) освітніх сайтів, 2) сайтів, які містять статистичну інформацію щодо використання Інтернету їх однолітками; 3) знайдуть інформацію як розпізнати небезпечні файли; 4) які існують типи вірусів; 5) як вберегтися від небезпеки. Групи, які працюватимуть над проектом проаналізують отримані дані, узагальнять їх, систематизують посилання і відповіді. Результатом проекту є створення презентації та публікації, які будуть показані батькам для того, щоб переконати їх у важливості та необхідності доступу до Інтернету для отримання якісної та сучасної освіти.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють ЗХД – таблицю, в якій наводять відомості про те що вони розуміють, а також показують свої попередні знання щодо вивчення теми. Оцінювання проекту буде здійснюватися за допомогою форм оцінювання презентації, публікації та блогу. Кожна форма оцінювання містить кілька розділів критеріїв (зміст, грамотність, оформлення тощо). Крім цього у відповідних критеріях враховується співпраця учнів в межах проекту, їх вміння подати результати своїх досліджень. Бали виставляються у 100-бальній шкалі. Потім переводяться у стандартну 12-бальну за допомогою форми для оцінювання.

Таблиця ЗХД

Оцінювання блогу

Оцінювання в проекті

Самооцінювання учнівської роботи


Діяльність учнів та вчителя

Вчитель розробляє і дає учням підготовчі документи плану впровадження та інструкції. Вчитель ставить перед учнями ключове питання: Яке воно – віртуальне життя? Проводить з учнями мозковий штурм. Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої ставить наступні питання: Які небезпеки чекають на тебе у віртуальному просторі? Яким чином Інтернет допомагає людині? Учні поділяються на 2 групи: 1 група – Шукає відповідь на питання «Які небезпеки чекають на тебе у віртуальному просторі?» 2 група - Шукає відповідь на питання «Яким чином Інтернет допомагає людині?» Ознайомлюються з вчительською презентацією, з’ясовують свої завдання в межах проекту; Ознайомлюються з критеріями оцінювання презентації, публікації, блогу; Учні планують свою діяльність, розподіляють обов’язки; Учні працюють з дидактичними матеріалами – анкетами для збору інформації, шаблонами для створення діаграм; Відповідають на питання тесту щодо правил роботи в Інтернеті; Опитують однолітків про те, для чого вони використовують Інтернет; Опитують однолітків про те, де вони використовують Інтернет; Опитують однолітків про ресурси Інтернету, які вони використовують; Збирають аргументи щодо використання Інтернету; Результати опитування відображають у вигляді діаграм та використовують у презентації та публікації; Шукають, аналізують наявні освітні ресурси Інтернету; Шукають та збирають інформацію про використання Інтернету школярами інших країн; Порівнюють обсяг освітніх ресурсів Інтернету з матеріалами, наявними у доступних “традиційних” бібліотеках та підручниках; Подають результати роботи над проектом і процесу його виконання у вигляді презентації; Виправдовують та обґрунтовують своє право на використання Інтернету перед батьками у вигляді публікації - бюлетеня; Знайомляться з правилами створення ефективних публікацій та презентацій; Вчаться користуватися програмою Excel для створення діаграм; Вчаться користуватися програмою Publisher для створення публікації; Створюють блог проекту, користуючись інформаційною платформою Blogger. На блозі розміщують сторінку з анкетою питань проекту (у вигляді документу); Порівнюють програми Word та Publisher щодо їх можливостей створення і роботи з текстовими документами (публікаціями). В ході роботи учасники проекту повинні дати відповіді на тематичні и змістові питання.


350 px 350 px

Авторське право

Презентація вчителя

Презентація учнів

Учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Теплицька Тетяна Олександрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики

Навчальний заклад

КНЗ "Лозуватська ЗШ І-ІІІ ступенів №1 імені Т.Г.Шевченка"

Місто\село, район, область

село Лозуватка, Криворізький район, Дніпропетровська область

Дати проведення тренінгу

11.04.2016 - 23.04.2016 р.

Місце проведення тренінгу

КНЗ "Лозуватська ЗШ №1 ім.Т.Г.Шевченка"

Тренер

Шабелян Ірина Миколаївна