Природа як джерело натхнення

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Тема 4 «Література і світ природи» Мацуо Басьо (1644-1694). Хоку

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

світова література
історія

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з предмету світова література для 5 класу. Цей проект допомагає ознайомити учнів з особливостями розвитку японської літератури та поезії на прикладі вивчення творчості японського поета Мацуо Басьо, дає змогу учням зрозуміти особливості хоку, їх зміст, засоби вираження, сприяє виховуванню поваги до самобутності культури будь – якого народу як необхідної риси сучасної людини.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Обговорення проблемних питань, формування робочих групп. Під час презентації вчителя учням пропонується обговорити проблемні питання. В ході обговорення пропонується спектр питань (проблемні і навчальні питання); учні демонструють (розповідають), що вони знають по темі. При цьому відбувається оволодіння навичками спілкування, що забезпечує активну участь кожного учня в захисті того, що вони вже знають (або думають, що знають) по даній темі. Таблиця «ЗДХ» - пропонується учасникам з метою первинного знайомства, виявлення початкових навичок і переваг, а також очікуваних результатів від участі в проекті. Завдання для виконання творчих робіт.

Діяльність учнів та вчителя

Робота над проектом починається з перегляду презентації вчителя з її наступним обговоренням[1];[2] робота з таблицями «ЗХД»,де учні оцінюють власні знання з предмету дослідження. Вчитель проводить консультації та проміжне оцінювання попередніх результатів;знайомить учнів з критеріями оцінювання презентації; учні систематично проводять самооцінку своєї роботи та таблицю самооцінки в групах,користуючись відповідними формами для оцінювання. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.
Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи, демонструючи результати діяльності груп у вигляді презентації. Надати учням листи для самооцінки,оцінки роботи групи, критерії оцінювання якостей учнів під час захисту проекту. Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід. Завершення таблиці «ЗХД». Проведення підсумкового тесту-контролю за завданнями вчителя для перевірки набутих знань. Діяльність учнів
Перед початком проекту: Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи у групах, пояснює сенс проведення навчальних занять. Розповідає про проектну технологію учням. Для учнів готує буклет "Метод проектів"[3]Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет.
Під час виконання проекту: Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності. Роблять висновки по темі.
Під час захисту проекту: Учитель проводить дискусію з обговорення виконаних завдань кожної групи, задає питання за змістом, аналізує виконану роботу кожної групи, окремого учня, узагальнює все. Учні виступають з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації. [4]а завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання, провела дослідження. Учитель підводить підсумки всього проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Назаренко Зоя Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

ЗОШ № 21

Місто\село, район, область

М.Шахтарськ, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04.2013-11.06.2013

Місце проведення тренінгу

ЗОШ № 22

Тренери

Лавриненко Ірина Василівна