Правила дорожнього руху

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Правила дорожнього руху (дорожні знаки)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний: Основи здоров’я

Другорядні: малювання, інформатика, психологія

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Учні 3 класу зроблять мініпроекти, метою яких практичне оволодіння знань з ПДР, акцент робиться на дорожніх знаках та безпеці пішоходів, знання закріплюються під час опрацювання тематичного матеріалу в різноманітних вправах комунікативного характер. Доцільним є пошук та аналіз великої кількості інформації, джерелом якої є казки, малюнки, мультфільми.

Для досягнення цієї мети клас поділено на дві групи. Перша група «знавці » шукає відповідь на запитання: «Як правильно переходити дорогу? Навіщо потрібні дорожні знаки?Чому необхідно знати та дотримуватись правил дорожнього руху?». Друга група «туристи» створюють міні-проекти (малюнки) «Безпека на дорозі».

План вивчення теми (вставити файл)

[1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання діяльності відбуваються за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем за визначеними критеріями.

На початку проектної діяльності вчитель проводить анкетування щодо виявлення рівня початкових знань учнів. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю [2] і бланки самооцінки в групах [3]. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.

Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Проект складається з трьох етапів: підготовчий, виконавчий, підсумковий.

На підготовчому етапі проекту:

Учитель розробляє план проекту, учні обговорюють тему проекту, вчитель допомагає визначити основні умови його виконання (термін, вид кінцевого продукту, критерії його оціню-вання тощо). На цьому ж етапі учні ознайомлюються з необхідним матеріалом. Формуються малі групи, їх учасники обговорюють участь кожного члена групи у проекті, планують свої кроки під час проектування. Учитель здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з буклету [4] вчителя. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Учні класу діляться на дві групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему: 1 група («знавці» ) – досліджує і виявляє місця з обмеженою оглядовістю; 2 група («туристи») - працює над тим, як правильно читати дорожні знаки». Учні отримують план реалізації проекту.

На виконавчому етапі проекту:

Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Здійснюється позакласна діяльність зі збирання інформації (виходять на екскурсію, шукають небезпечні місця для пішоходів, вчаться читати знаки). Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( малюнки)[5]. Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. На уроках учні обговорюють у групах одержану інформацію, навчаються укладати зібраний матеріал, виступають з проміжними звітами у класі про результати роботи, а також навчаються письмово оформляти свої проекти.

На підсумковому етапі проекту:

Підсумковий етап передбачає обговорення результатів проектної діяльності, оцінювання учнів та аналіз одержаних результатів.. Учитель бере участь в обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів. Кожна група звітує про результати роботи над проектом, демонструючи малюнки. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найкраще і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бабіч Наталя Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Місто\село, район, область

м. Димитров, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

08.02.2013 р. – 16.02.2013р

Місце проведення тренінгу

м. Димитров

Тренери

Кубрак Юлія Анатоліївна