Потфоліо Тимощук О.О

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


'Жирний текстЛінійні рівняння з однією змінною

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоровя

Навчальна тема (як записано в програмі)

Соціальна складова здоровя. соціальні чинники здоровя.

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас ==Стислий опис проекту==Учні вдосконалюють знання, навички та вміння з теми, систематизують інформацію щодо соціального здоров’я, а саме проблем підліткової наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму . Узагальнюють і виробляють навички та уміння збереження власного здоров’я. Створюють соціальні антиреклами, проводять анкетування, рольові ігри/

Ідея проекту полягає в розвитку в учнів навичок високого мислення, а саме: уміння здобувати інформацію з різних джерел, засвоювати, поповнювати та оцінювати її, класифікувати та систематизувати, застосовувати способи пізнавальної і творчої діяльності.

Отримавши завдання, учні об’єднуються у групу і досліджують ключове питання. Здобуту інформацію учні обговорюють і систематизують. Учні мають створити презентацію (Microsoft Power Point), публікацію (Microsoft Office Publisher) та веб-сайт для представлення результатів та висновків. Результатом роботи учнів має бути Буклет «Життя є цінність - бережи її»

Повний План вивчення теми

План Презентація

1 УРОК Перед початком роботи вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування, таблиці З-Х-Д визначаються знання учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у дві групи – «науковці» та «журналісти». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. «науковці» досліджують соціальні чинники здоровя, їх вплив на життя та здоровя людини. «журалісти» досліджують історію виникнення проблеми шкідливих звичок, їх вплив на людину, знаходять їх в Інтернеті, шукають їх використання у сучасному житті. Протягом проекту школярі ведуть щоденник спостережень за темою. Самостійно обирають матеріал, з яким їх варто працювати. В позаурочний час дітям пропонується переглянути документальний фільм «Життя на гачку»

    2  УРОК

Учні готують доповіді з теми. На основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог "Жити здорово", де діляться з однолітками власними думками щодо проблеми підліткової залежності небезпечними речовинами. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.

     3 УРОК

Кожна з груп сстворює презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку вікторину за темою. Свої думки та досягнення учні заносять до щоденника спостережень.

   4 УРОК 

Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, блог , щоденник вражень. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підсумки.

Навчальні цілі

Мета вивчення проекту Навчальна: - вдосконалення знань з теми соціальна складова здоровя,визначення понять "Соціальне здоровя", "Наркотична залежність",формування знань та умінь - поглибити знання про небезпечні звички, Розвиваюча: - розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування, оцінювати наслідки вживання наркотиків, обставини, проблеми й обстоювати свою точку зору, відмовлятися від небезпечних пропозицій, дотримуватися правил профілактики шкідливих звичок та уникнення хвороб. Виховна: - формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати власні думки та позиції щодо теми, - виховувати глибоке розуміння збереження власного здоровя, почуття толерантності до здоровя інших. Протягом реалізації проекту учні навчаються: - шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті ), - працювати у програмах Microsoft Office: Word, Power Point, - створювати та демонструвати презентації, - створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги, - обговорювати та висловлювати власні думки на форумах .

Опис оцінювання

Контрольно-оцінювальна діяльності на уроках основ здоровя передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу до освіти школярів і складається з організаційних методів (тестування у поєднанні з анкетуванням, метод З-Х-Д, спостереження за навчальною роботою учнів) форм та засобів оцінювання. Головний метод, що застосовувався протягом вивчення теми – це метод тестування. Тестування результатів освіти школярів визначається як об’єктивне, стандартне вимірювання, що має у собі завдання, орієнтовані на визначення рівнів засвоєння змісту освіти та оцінювання індивідуальних досягнень, яке проводить як і вчитель так і використовується самооцінювання. Тести мали комплексний характер і фіксували особистісне ставлення (самостійні судження, погляди, позиції, смаки) учнів до обраної теми на основі набутих знань. Оцінки виставлялись після кожного уроку.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Для успішної реалізації проекту учні мають розробити план дій: - визначають тему і ключове питання проекту; - добирають літературу (газети, журнали, книги), інші ресурси (Інтернет); - проводять власне дослідження; - здобуту інформацію аналізують та систематизують; - добирають ілюстрації; - оформляють невелику підбірку матеріалів про куріння, наркотиків, алкоголю та їх проблеми; - створюють мультимедійну презентацію(Microsoft Power Point), в якій представляють результати досліджень; - створюють публікацію (Microsoft Office Publisher); - створюють веб-сайт.

Відомості про автора

==Ім'я, прізвище== Тимощук Ольга Олександрівна ==Фах, навчальний предмет== вчитель основ здоровя ==Навчальний заклад==Шепетівський НВК№1 ==Місто\село, район, область== м. Шепетівка

Контактні дані

Відомості про тренінг

==Дати проведення тренінгу== 13.08-17.08

Місце проведення тренінгу

Шепетівський НВК№1

Тренери

Воронов Валерій Олексійович