Потфоліо Стасюк О.А.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Київська Русь за часів князювання Ярослава Мудрого

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний-історія, другорядні: інфоматика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Після вивчення основного матеріалу, пропонується розглянути питання «Руська Правда», та виконати учнями навчальний проект «Руська Правда – перший писаний закон Київської Русі» Цей проект практично дослідницька робота. Учні розподіляються по группам, досліджують матеріал по заданому питанню. Кожна група учнів проводить власне дослідження, якщо необхідно готує моделі або презентації, та ділиться інформацією з іншими. Учні демонструють свої знання у формі результуючих мультимедійних презентацій або інформаційних бюлетенів, підготовлених для місцевої громади.

План вивчення теми (вставити файл)

План

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує, в залежності від, визначених ним, можливостей класу форми З-Х-Д та/або організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я-Розумію!» у розділі підготовка до заняття. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення самооцінювання.Оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів для їх журналів спостережень з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання демонстраційного зразка плити та мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів. Учні використовують форму оцінювання про Руську Правду як перший писемний закон для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується ця ж форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними проекту плити.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні при вивченні теми виконують такі дослідження: Визначення проблеми, формулювання дослідницьких завдань, висунення гіпотез, визначення методів дослідження, проведення дослідження. Аналіз отриманих даних. З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється після ознайомлення учнів з проектом, темою, назвою, групами, які приймають участь. Вчитель демонструє презентацію. Учням надається список літератури, Інтернет ресурсів та джерел інформації по заданій темі, для пошуку інформації. Учні використовують Інтернет безпосередньо відразу після встановлення теми. Перед використанням Інтернету надаються в допомогу правила роботи на комп'ютері. Здійснюється презентація основних питань проекту та поділу на групи, діти відразу прочинають роботу з пошуку інформації. Використання Інтернету дуже допомагає при обговоренні проблем, питань які виникли у дітей в процесі створення проекту. Також Інтернет є одним із джерел інформації, тому він може використовуватися учнями на будь якому етапі роботи над проектом Для цього ми використовуємо презентацію вчителя, яка спрямує учнів і також буде інструментом для з’ясування навчальних потреб. Оформлення висновків та кінцевих результатів При вивченні даної теми кожна група провела власне дослідження Руської Правди як першого письмового закону Русі. Учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів. Інтернет може бути потужним інструментом для проведення досліджень. Майстерне оперування пошуковими стратегіями допомагає учням ефективно шукати корисні відомості та дані в Інтернеті. Закони правомірного використання інформації описують, як учні можуть скористатися під час навчання матеріалами, захищеними авторським правом. Учнів потрібно навчати критичному оцінюванню веб-ресурсів. Потрібно зважати на цілу низку факторів при визначенні достовірності та цінності веб-сторінки для використання в проектах Вступна презентація Презентація дала змогу заохотити учнів у виконанні проекту. Учні можуть використовувати у навчанні: персональні щоденники; анотовані тематичні списки джерел для досліджень; хронологічні записи спостережень; обговорення та відгуки щодо навчального процесу; збір відповідей на запитання та відгуків на запропоновані ідеї; обговорення питань та проблем, які стосуються певної галузі знань тощо. Модуль 7:Проекти вимагають від учнів вибору змісту, процесу дослідження та оформлення результатів. Вони також допомагають учням вивчити тему більш глибоко, застосувати нові навички, зокрема навички критичного мислення, вдосконалити вже отримані навички, створити нові продукти та презентувати їх так, щоб проявити себе й отримати визнання однолітків. У проектах від учнів вимагається приймати рішення, співпрацювати в команді, проявляти ініціативу, публічно виступати. Учні створили власний блог:istoriyasl.blogpost.com/

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Стасюк Олександр Анатолійович

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії, навчальний предмет-Історія.

Навчальний заклад

Зашальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

м.Славута Хмельницька область

Контактні дані

E-mail: stasiyk.s@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26-30 листопада

Місце проведення тренінгу

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 м.Славута Хмельницька область

Тренери

Іваненко Олег Анатолійович