Потрфоліо Терещук Т.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Логіка та алгоритми в нашому житті

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика - основний, математика, українська мова - дотичні

Вік учнів, клас

6 клас, 11-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект формує уявлення про такі поняття вказівка, алгоритм, виконавець алгоритму, система вказівок виконавця, середовище виконання алгоритму, форми подання алгоритму. В результаті вивчення теми учні зможуть розрізняти вказівки від речень, що не є вказівками, об’єкти та події; пояснювати зв'язок системи вказівок алгоритму та їх виконавця; виявляти випадки, коли виконавець не може виконати алгоритм, вказівку; роль планування в житті, зокрема при навчанні. Розрахований на учнів 6 класу, які в процесі ігрової діяльності знайомляться з основними поняттями теми, розробляють власні алгоритми.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми Переглянути

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку опрацювання даної теми першочерговим завданням є визначення рівня знань учнів, початкових уявлень у заданному напрямку. Вхідне діагностування дає змогу зорієнтуватися у рівні підготовки учнів. У цьому допоможе таблиця ЗХД. В процесі бесіди, анкетування маємо можливість передбачити уподобання,бажання учнів, пріоритетні напрямки розвитку логічного мислення. Групова робота передбачає можливість оцінити творчий, науковий та дизайнерський підхід до проведення дослідження за темою. Оцінювання здійснюється на кожному етапі. Пошукова робота учнів передбачає подання презентації на задану тематику. Опрацювання казок для пошуку виконавців-чарівників. Пошук алгоритмічних конструкцій у казках та оповіданнях. Складання алгоритмів на побутову тематику дає змогу оцінити кінцевий продукт з точки зору усвідомлення та розуміння програмового матеріалу та навичок використання інформаційних технологій. Різнорівневі завдання контрольно-узагальнюючого характеру доцільно використати у вихідному діагностуванні.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учні аналізують поняття алгоритму, визначають, чи зустрічаються алгоритми у повсякденному житті.(Опитувальники/ форми, миттєві повідомлення, електронна пошта) Роблять висновки про те, чи можна своє життя подати у вигляді послідовності певних визначених дій.(Чат, електронна пошта) На основі проведених досліджень учні створюють публікацію. Публікація –блог «Алгоритми в нашому житті» http://algo-ttt.blogspot.com/ Створення презентації, публікації на тему «Виконавець… Хто ти?»(MS PowerPoint)http://volshebnik006.blogspot.com/ Ознайомлення з алгоритмом розгалуження. Дослідження можливих варіантів розвитку подій при виборі певної умови. Як вибрати правильний варіант?(Опитувальники/ форми, миттєві повідомлення) Створення презентації, публікації на тему «Чи завжди є вибір?»(MS PowerPoint)(MS Publisher) Знайомство з циклічними алгоритмами. Використання повторень при вирішення певних прикладних задач. ЯК запобігти зацикленню?(Опитувальники/ форми, чати, миттєві повідомлення, електронна пошта) Представлення результатів дослідження у вигляді брошури «Цикл не закінчується? Які дії?» Учні аналізують відомі казки, виділяють алгоритми, які в них зустрічаються, визначають їх види. Подають алгоритми казок у вигляді блок-схем. =

Відомості про автора

Ім'я, прізвище: Тетяна Терещук

Фах, навчальний предмет: Інформатика

Навчальний заклад: Нетішинськазагальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область: м. Нетішин, Хмельницька обл.

Контактні дані: rest_t@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу: 20-24 січня 2014 р.

Місце проведення тренінгу: ХОІППО, м. Хмельницький

Тренери: Олександр Дрижал, Олександра Сологуб