Порятунок потопаючих в руках Архімеда

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Порятунок потопаючих в руках Архімеда

Основні, другорядні, дотичні навчальні предмети

Фізика, інформатика, природознавство, всесвітня історія, біологія, трудове навчання, образотворче мистецтво

Навчальна тема

Закон Архімеда. Умови плавання тіл

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис

Досліджувати будемо прояв сили Архімеда: експериментальним шляхом визначимо умови плавання тіл у рідинах, тим самим підтвердимо відкриття Архімеда і впевнимось, що воно існує віками, звіт про досліди подамо у вигляді Презентації. Також ми дослідимо розвиток повітроплавання та кораблебудування та виго-товимо власний човен, подавши його креслення та опис у Публікації. Знайдемо прояв сили Архімеда у при-роді, побуті, техніці. Навчимося вірно підбирати поплавець до вудилища, визначати необхідну концентра-цію солі у рідині для консервування овочів. А разом потім зробимо цікавий вечір для молодших школярів про те, як фізика допомагає у житті.

План вивчення теми

[план вивчення теми]

[план впровадження теми]

Навчальні цілі

Під час досліджень учні:

- формують вміння висувати гіпотезу; - оцінюють фізичні, технічні умови плавання тіл; - порівнюють дані дослідів отримані в ході гідростатичного зважування і зважування на важільних тере-зах, роблять висновки; - визначають сталі та змінні фізичні і технічні характеристики тіл, що задіяні у дослідах; - оцінюють за яких умов те саме тіло плаває або тоне; - аналізують Інтернет ресурси за запропонованим шаблоном.

Очікувані результати включають:

- встановлюють причинно-наслідкові зв’язки між тиском твердого тіла, рідини, газу та результатами до-сліджень ; - вміння використовувати такі інструмент як динамометр, ареометр; - демонструвати можливості використання хімії для створення розчину різної густини та технічних нави-чок виготовлення коробки з пластиліну; - готувати масштабні малюнки; - визначити об’єм тіл та їх частин; - робити порівняння результатів досліджень, висновки, які визначають умови плавання тіл; - навички користування Word та Excel для правильного відображення аналізу, обробки та ілюстрування результатів опитування; - вміння створювати публікації: особлива увага – на правильне використання Закону про авторське пра-во; - робота в мережі Інтернет: вміння спілкуватися за допомогою сучасних електронних засобів комунікацій; - вміння створювати веб-сайт: навички аналізувати, планувати, створювати сценарій, дизайнерські нави-чки; - вміння раціонально обирати веб-сайти; - ефективно планувати час роботи.

Опис оцінювання

До початку проекту:

Було проведено обговорення та робота з таблицею «ЗХД»

Реалізація проекту:

1. На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою комп’ютерного тестування та вікторини.

2. Учні оцінять рівень проведення дослідницької роботи за допомогою контрольного списку «Дослідження» на 2-му уроці.

3. Учитель оцінює рівень творчості учнів класу за допомогою контрольного список «Творчість», на 2- -му уроці

4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія» кожен урок

5. Вчитель оцінює виконання лабораторної роботи, експериментальних завдань, відповідно до критерій оцінювання та плану проведення

6. Учні здійснюють самооцінку опрацьованого матеріалу за допомогою вправи «Лови помилку» на 3-му уроці

Після закінчення проекту:

1. Вчитель оцінює готові проекти учнів за допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації на 4-му уроці

2. Кожен учень оцінює свої досягнення за допомогою форми оцінювання презентації на 4-му уроці

3. Вчитель оцінює готові проекти учнів за допомогою форми оцінювання публікації на 4-му уроці

4. Кожен учень оцінює свої досягнення за допомогою форми оцінювання публікації на 4-му уроці

5. Вчитель оцінює готові проекти учнів за допомогою форми оцінювання веб-сторінок на 4-му уроці

6. Кожен учень оцінює свої досягнення за допомогою форми оцінювання веб-сторінок на 4-му уроці

7. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи» під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп.

Діяльність учнів

До початку проекту

1. Проінформувати про початок роботи проекту, основні цілі та завдання.

2. Підібрати організаційні, методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту.

3. Провести обговорення та опитування з дітьми за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми.

Реалізація проекту

1. Визначити разом з учнями питання: Шматок металу тоне, а корабель плаває. Чому? Картоплина у воді тоне, а чи можна заставити картоплину спливати?

2. Разом з учнями формулюємо певні означення і закони: - тиск, тиск твердих тіл, рідин і газів,; - вимірювання тиску (барометри, манометри); - закон Паскаля;

3. За допомогою оціночних форм обирають запропоновані веб-сайти про силу Архімеда та її застосування у природі, техніці, побуті

4. Знайомляться з використанням авторського права

5. Учні об’єднуються в 4 групи (за інтересами або іншим чином) та організовують розподіл завдань для виконавців. Учитель координує розподіл груп, вирішує спірні питання.

Протягом 2 тижнів (через урочну і індивідуальну діяльність учні працюють над проектом)

I група - Учні отримують зразки: корок, деревину, пінопласт, пластилін, зім’яту фольгу. Обирають об-ладнання для виконання завдань та складають план проведення експерименту. Визначають поведінку цих тіл у воді. Результати дослідів заносять до таблиці, доповнюють її даними з таблиці густин - густиною води та досліджуваних тіл. Роблять висновки про те, як залежить поведінка тіла у рідині від густини рідини та тіла. Досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, добирають ілюстрації відповідно змісту. Пропонують відповідь на питання: Як заставити плавати пластилін та фольгу? та модель човна. Під керівництвом вчителя розробляють презентацію та створюють її в програмі PowerPoint. Подають результати у вигляді презентації.

II група - Учні отримують повітряні кульки заповнені повітрям і гелієм, папір, клей, спиртівку. Обирають обладнання для виконання завдань та складають план проведення експерименту. Визначають поведінку цих тіл у повітрі. Результати дослідів заносять до таблиці, доповнюють її даними з таблиці густин - густи-ною повітря та гелію. Досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, добирають ілюс-трації відповідно змісту. Пропонують відповідь на питання: Як заставити папір літати без вітру? та модель повітряної кулі з паперу. Під керівництвом вчителя розробляють презентацію та створюють її в програмі PowerPoint Подають результати у вигляді презентації.

III група – Учні знаходять зв’язок між епохами: Як відбувався розвиток повітроплавання та кораблебуду-вання. Досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, добирають ілюстрації відпові-дно змісту. Проводять опитування серед учнів 8 класів. Систематизують результати опитування. Під керів-ництвом вчителя розробляють публікацію та створюють її в програмі Publisher. Результат досліджень пода-ють у вигляді публікації. Роздрукована публікація розміщується на інформаційному стенді за тиждень до до закінчення проекту.

IV група - Учні ілюструють досліди Архімеда. Досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, добирають ілюстрації відповідно змісту. Добирають задачі до ілюстрації. Під керівництвом вчите-ля розробляють та створюють веб-сторінку за допомогою Blogger. Результати досліджень подають на влас-ній веб-сторінці. Проводять опитування серед однокласників, що стосується дослідів Архімеда через веб-сторінку.

6. Кожна група планує і описує приклади з реального життя, щоб використати одержані знання.

7. В результаті створення веб-сторінки учні зможуть отримати собі друзів і співрозмовників у даній галузі, а ті хто на неї потрапить: дізнається про сайти які містять інформація про дослідження Архімеда з питань виштовхувальної сили.

8. Всі учні вчаться працювати в програмі Excel. Заносять результати дослідження, опитування в електро-нну таблицю, опрацьовують їх, будують діаграми результатів, зберігають її у програмі Word.

9. Кінцевий продукт групи представляють і захищають на 4-му уроці (останньому).

Після закінчення проекту

10. Спробуємо створити галерею малюнків та схем дослідів Архімеда на веб-сторінці.

11. Спробуємо розробити сценарій та провести зустріч з учнями молодших класів, де представляємо най-цікавіші проекти.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Зуйкова

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики; фізика, астрономія, інформатика

Навчальний заклад

Горлівська гімназія "Інтелект"

Місто\село, район, область

М.Горлівка

Контактні дані

email: zyukova21@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05-09.06.2012

Місце проведення тренінгу

М.Донецьк

Тренери

Давидов Антон Васильович