Порфоліо проекту Леб О.В. "Нехай лунає його слава, його Кобзар нікому не спалить"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Світове значення творчості Т.Г.Шевченко

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література Інші навчальні предмети: історія України, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект розрахований на учнів 9 –х класів за темою «Значення творчості Шевченка». Цей проект спрямований на формування в учнів творчого потенціалу, прагнення до самостійної пізнавальної діяльності, вміння ставити, продуктивно вирішувати нові проблеми, критично мислити, грамотно працювати з інформацією, бути комунікабельною людиною, контактною в різних соціальних групах, здатною до самостійної роботи над розвитком власної моральності, культурного рівня, інтелекту. Робота над проектом передбачає ознайомлення учнів з однією з найвизначніших постатей української історії - Т.Г. Шевченком, головними подіями історії першої половини ХІХ століття, роллю історичної епохи у формуванні особистості.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вхідне, попереднє оцінювання Мета: Визначення навчальних потреб учнів Форми: вхідна анкета, таблиця «З-Х-Д». Поточне оцінювання Мета: Спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співпраці Форми: планування роботи та графік роботи у проекті, форми з критеріями оцінювання учнівських робіт (презентації, вікі-статті, форми оцінювання сформованості навичок 21 ст. (вміння слухати, працювати у команді, виступати з доповіддю, презентувати свою роботу), форми для взаємооцінювання та форми відгуку від однокласників Мета: Відслідковування прогресу в навчанні учнів Форми: дидактичні завдання, анкети, опитувальники, тести, таблиця «З-Х-Д», інструкції, консультації за індивідуальними графіками роботи учнів та груп, загальний графік роботи у проекті для всього классу. Мета: Перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання. Форми:тести щодо визначення індивідуальних особливостей (тип вищої нервової діяльності, тип темпераменту, домінування правої або лівої півкулі мозку, тип інтелекту, ведучий тип сприйняття, особливості навчання в залежності від статі), форми оцінювання рівня розвитку мисленевої діяльності Підсумкове оцінювання Мета: перевірка рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок Форми: таблиця «З-Х-Д», форми оцінювання учнівських робіт (презентації, вікі-статті), форми оцінювання сформованості навичок 21 ст. (вміння слухати, працювати у команді, виступати з доповіддю, презентувати свою роботу), форма оцінювання презентації групової роботи), бланки для рефлексії роботи у проекті.


Презентація ідей проекту

Таблиця ЗХД

Асоціативний кущ


Опитувальник

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Етап підготовки: опрацювання державного стандарту та навчальних програм з метою вибору теми проекту, визначення ключового питання - мети проекту, створення презентаційного буклету для батьків та учнів, з метою ознайомлення з методом проектів та залучення до активної участі учнів у цьому виді діяльності, продумування форм роботи учнів, створення дидактичних матеріалів, підготовка ознайомчої презентації, розробка анкет, опрацювання анкет. Етап реалізації: демонстрація ознайомчої презентації, під час якої учні мотивуються на участь у проекті, об'єднуються в групи, отримують установчі завдання, знайомляться з джерелами отримання інформації, можливими формами звітування; під час роботи учнів над завданнями - консультації, допомога у вирішенні певних задач, відстеження ходу реалізації проекту, підготовка дидактичних задач; під час презентації проекту - підготовка матеріально-технічної бази, створення ситуації успіху, підтримка учнів під час звітування груп, Завершальний етап: - рефлексія, формуюче оцінювання.

Діяльність учнів

Етап підготовки: Беруть участь у анкетуванні Етап реалізації: Ознайомлюються з учительською презентацією, з’ясовують свої завдання в межах проекту; Ознайомлюються з критеріями оцінювання презентації, публікації; Планують свою діяльність; Працюють з дидактичними матеріалами; Проводять пошук відповідних матеріалів у Інтернеті, електронних енциклопедіях,художній та критичній літературі; Вчаться правильно оформлювати бібліографічні списки джерел (інструкція) Знайомляться з правилами створення ефективних публікацій та презентацій; Вчаться користуватися програмою Publisher створення публікації; Подають результати роботи над проектом і процесу його виконання у вигляді або презентації, або буклету, або слайд-шоу; Завершальний етап: Взаємооцінювання; Рефлексія.

приклад роботи учня

Инструкція Як створити публікацію за допомогою Publisher


Буклет про метод проектів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Леб Олена

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

КЗО "Гімназія №3" ДМР

Місто\село, район, область

м.Дніпро

Контактні дані

lebolenna@gmail.com>

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпро, КЗО "Гімназія №3" ДМР, 05-17 грудня 2016 року

Дати проведення тренінгу

05.12-17.12.2017

Місце проведення тренінгу

м.Дніпро, КЗО "Гімназія №3" ДМР

Тренери

Вовк Тетяна Віталіївна