Порфоліо Довбиш В.В. за темою "Біосферні заповідники України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вплив людини на стан біосфери. Охорона біосфери.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Біологія, Географія, Фізика, Інформатика.

Вік учнів, клас

11 клас 16-17 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Визначити специфіку взаємодії людини та навколишнього середовища;

з’ясувати проблеми сьогодення та знайти шляхи їх вирішення;

виховувати ціннісне ставлення до природи шляхом формування екологічного мислення і свідомості;

культуру поведінки у природі.

Проаналізувати проблеми й визначити шляхи збереження біорізноманіття й охорони природи;

виховувати відповідальність за наслідки своєї діяльності.

Представити результат роботи у вигляді презентації.

Ljd,bi1.jpg Ljd,bi2.jpg

План вивчення теми (вставити файл)

"Біосферні заповідники України"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком роботи з метою визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають проведено вхідне тестування на рівень визначення обізнаності і зацікавленості темою. Окрім цього проведено мозкову атаку на визначення і обговорення основних запитань. Вчитель оцінює вхідне тестування і участь в мозковій атаці. Демонстрація презентації вчителя направлена на формування оцінювання в рамках проекту. Ознайомлення з таблицею ЗХД і її обговорення. Вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Вчитель наголошує про авторське право. Під час цієї консультації вчитель оцінює участь кожного учня в обговоренні. Учні заповнюють листки само- і взаємоперевірки після консультації. З самого початку роботи над проектом кожна група отримує та використовує план проекту, щоб скоординувати своє навчання і роботу над проектом. Впродовж роботи над проектом вчитель направляє на пошук інформації в інтернеті. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень, бесід з учнями та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Наприкінці роботи над проектом проводиться підсумкова конференція та обговорення. Учні демонструють свої проекти. Вчитель заслуховує відгуки учнів відносно діяльності інших груп учнів. В процесі роботи критерії оцінювання можна корегувати. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, усний виступ, лист само-і взаємооцінки.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів та батьків про метод проектів. Учні проходять вхідне тестування для кращого розуміння та усвідомлення інформації.

Учні переглядають учительську презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації, занотовують питання, які виникли. Вчитель відповідає на питання учнів, які виникли у них під час ознайомлення з презентацією. Учні обговорюють ключові та тематичні запитання проекту, заповнюють таблицю ЗХД. Вчитель виявляє початкові знання учнів, проводиться планування роботи в групах.

Учні об’єднуються в три групи. Вчитель знайомить учнів з поняттям "авторське право". Групи збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі, тощо, дотримуючись авторських прав. Під час пошуку інформації учні використовують критерії оцінювання сайтів та використовують таблицю посилань на інформаційні ресурси.

Учні знову працюють з учительською презентацією. Огляд та обговорення проекту з учнями. Проміжне оцінювання та самооцінювання, коректування планів роботи в групах. Створення презентацій і їх корегування вчителем, обговорення дизайну презентацій, доповідей.

Демонстрація учнівської презентації, оцінка та аналіз проекту. Вчитель виставляє та коментує оцінки. Під час демонстрації розглядають, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки, обмінюються думками щодо подальшого розвитку їх мислення.

Рефлексія – остаточне заповнення таблиці «З-Х-Д" та підсумкове тестування на блозі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Владислава Довбиш

Фах, навчальний предмет

Вчитель біології

Навчальний заклад

Середня загальноосвітня школа № 18

Місто\село, район, область

Новомосковськ

Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 18 І-ІІІ ст. 05-17 грудня 2016 р.

Дати проведення тренінгу

05 – 17 грудня 2016 року

Місце проведення тренінгу

Середня загальноосвітня школа № 18

Тренери

Полякова Марія Вікторівна

Скуратовська Людмила Григорівна