Порфоліо Безрученко Тетяни Юріївни з теми "Всесвіт та його будова"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Всесвіт та його будова"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, астрономія, інформатика

Вік учнів, клас

11 років, 5 клас.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навряд чи можна назвати географом людину, яка не знає географічну карту. Аналогічно неможливо вважати ту людину астрономом, яка не знайома із сузір’ями та головними зірками. Знання зоряного неба, вміння користуватися зоряною картою – це перший та необхідний крок на шляху пізнання далеких зоряних світів. Як виник Всесвіт, що таке Чорні діри? На всі ці, та інші запитання ви зможете відповісти по ходу проекту. Учасники проекту – учні 5 класу. В процесі роботи учні об’єднуються в групи: космонавти, астронавти, уфологи. Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду, аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Проект має на меті визначити: структуру Всесвіту та його основних елементів, встановлення основних теорій походження Всесвіту.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми

До початку проекту: Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про Всесвіт, та його структуру, основні теорії виникнення застосовується опитувальник з теми «Всесвіт та його структура». Окрім цього учні заповнюють в таблицях «ЗХД» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися.

В ході реалізації проекту: За допомогою Форми оцінювання командної роботи учні оцінюють свій вклад у групову діяльність. А за допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні мають можливість оцінити свої дослідницькі навички.

По завершенні проекту Учні презентують створені ними роботи. Для оцінювання створених інтелектуальних продуктів залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Форму оцінювання мультимедійної презентації та Контрольний список для вікі-сайту. Учні закінчують заповнення таблиці «ЗХД» (Стовпчик Дізналися) Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, вікі-статтю, буклет.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учнівська Вікі-стаття "Теорії походження Всесвіту"

За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про переваги методу проектів.

Tanyabezr1.jpg Tanyabezr2.jpg

Перший день роботи над проектом. Для зацікавлення учнів проектом вчитель показує свою презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні питання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою опитувальника «Всесвіт та його структура». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблиці «ЗХД». Учні об’єднуються у три групи (за інтересом), в кожній групі по 6 учнів. Кожній групі надаються ролі: астронавти, космонавти, уфологи. Група «Космонавти»: використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу, досліджують складові Всесвіту, результат оформлюють у вигляді презентації. Вчитель надає допомогу групі «Космонавти» у вигляді шаблону презентації. Група «Астронавти»: проводять опитування серед однолітків щодо теорій виникнення Всесвіту, на основі отриманих даних, будують діаграму та аналізують отримані результати. Матеріали дослідження узагальнюють у формі [вікі-статті]. Група «Уфологи»: розглядають сутність роботи уролога. Результатом їх діяльності є випуск буклету. Перший тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп’ютером. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, проводять соціологічне опитування. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. При використанні матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Використовуючи Форму оцінювання командної роботи учні кожної групи оцінюють себе. За допомогою Форми оцінювання дослідницького процесу учні мають можливість оцінити свої дослідницькі навички.Групі «Космонавти» вчитель надає допомогу у вигляді документу для фасилітації. Другий тиждень. Учні завершують свої роботи. Презентують їх. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання мультимедійної презентації та Контрольного списку для вікі-сайту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Безрученко

Фах, навчальний предмет

Учитель георафії та економіки, природознавство.

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова

Місто\село, район, область

м. Бобринець, Бобринецький район, Кіровоградська область.

Контактні дані

Tanyabezr на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 14 січня - 14 лютого 2014

Дати проведення тренінгу

14 січня - 14 лютого 2014

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 імені П. П. Шумилова

Тренер

Волошина Олена Вікторівна