Портфоліо Cимоненко Тетяни Сергіївни з теми

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Причини і початок Другої світової війни

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Всесвітня історія

Вік учнів, клас

15-16 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Стислий опис: Причини, характер, періодизація Другої світової війни. Характеристика військових дій на першому етапі війни 1939 - червень 1941 рр. План «Барбаросса». Напад Німеччини на СРСР. Перебіг подій на радянсько-німецькому фронті у 1941-42 рр. Процес формування антигітлерівської коаліції. Темою нашого проекту є «Причини і початок Другої світової війни». Проект розроблений у відповідності до програми для загальноосвітніх навчальних закладів на учнів 11 – х класів. Для виконання проекту учні об’єдналися в групи, для пошукувідповідей та аналізу питань до теми. У ході проекту ми встановлюємо причинно-наслідкові зв'язки, визначаємо ключові поняття, працюємо з картою. Результати досліджень учнів мають бути відображені у вигляді презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Щоб визначити навчальні потреби учнів необхідно відстежити, чи є володіння навчальним матеріалом системним, як він самостійно характеризує історичні явища, виявляє особисту позицію щодо них, уміє виокремити проблему і визначити шляхи її розв’язання. Після встановлення навчальних цілей треба поставити перед учнем задачу самостійно добрати інформацію, проаналізувати та узагальнити її. Щоб оцінити мислення учня треба перевірити як він пов’язує конкретну тему з широким історичним контекстом. Інструментарій оцінювання: робота з історичними джерелами, орієнтування у схемах та картах, запитання для самоконтролю, презентація проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Для роботи над темою педагог користується методом «Прес»: вчитель до початку навчальної теми підбирає інформаційні ресурси для проекту, створює вступну презентацію для учнів, дидактичні матеріали, складає план роботи, визначає етапи роботи над проектом. На початку навчальної теми пропонує учням форму для актуалізації опорних знань, яка повинна налаштувати учнів на вивчення нової теми, проводить консультації, здійснює корегування роботи в групах , ознайомлює з критеріями оцінювання діяльності і презентації. Учні переглядають вчительську презентацію з основними питаннями до проекту, які допомагають ім. замислитися над проблемними питаннями. Результати дослідження представляють у вигляді презентації шаблон якої надає вчитель заздалегідь. Учні здійснюють пошук інформації, відвідують консультації і працюють малими групами які формують самостійно. При вивчення теоретичного матеріалу темі, учні систематизують знання у вигляді схем таблиць. Спочатку учні вивчають події 1939 року, у чому проявилося ускладнення міжнародних відносин у Європі в ІІ половині 30-х років ХХ століття. o З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється при визначенні причинно-наслідкових зв’язків, встановлення вагомості подій у межах теми дослідження та перегляду вступної презентації вчителя. o При вивченні теми учні активно використовують інтернет, а саме: здійснюють пошук інформації, відвідують консультації і працюють малими групами які формують самостійно. При вивчення теоретичного матеріалу теми, учні систематизують знання у вигляді схем таблиць. o В якості прикладу для створення власної презентації учні використовують презентацію вчителя, вступне міні-лекцію за темою:» Причини, характер, періодизація Другої світової війни». o Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт та їх діяльність в ході виконання проекту відбувається згідно якісної групової роботи над змістовними питаннями, проблемним та ключовим питанням у створеному проекті презентації. o Диференціація навчання в ході вивчення теми здійснюється згідно можливостей учнів до максимального розкриття індивідуальності, творчих здібностей і схильностей особистості. Зусилля вчителя спрямовані на створення сприятливих умов та ситуації успіху для усіх творчих груп учнів. Організація процесу колективного розв'язання проблем у групі здійснюється через індивідуальний підхід, надання довідкових матеріалів, планів, інструкцій, ілюстрацій, роз'яснення окремих термінів.

Презентація вчителя

Презентація учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери