Портфоліо Cафронової Людмили Володимирівни з теми "УКРАЇНЦІ І РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1920 рр."

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

УКРАЇНЦІ І РЕВОЛЮЦІЯ 1917-1920 рр.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет:історія України. Другорядний предмет: інформатика.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Україна в роки української революції 1917 – 1920 рр.

Вік учнів, клас

10 клас , 15 – 16 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 10 – х класів.Виконувати його логічно після вивчення державного перевороту в Російській імперії Протягом роботи над проектом учні працюватимуть над темою «Українці і революція 1917-1920рр.».Проект може бути реалізований як усім класом , так й окремими учнями або групами. Учні залучаються до дискусії , опрацьовують історичний матеріал , готують презентацію як результат їхньої роботи. Оскільки програма через її завантаженість не дає можливості приділяти цьому питанню багато часу, тому учні завдяки власній дослідницькій діяльності отримають більш ширші уявлення з даної проблеми та сформують свою точку зору.

План вивчення теми[1]

План впровадженя теми[2]

Навчальні цілі

Визначення ментальності українського народу,що вплинуло на перебіг подій і результати української революції1917 – 1920 рр..

Розвивати вміння аналізувати історичні джерела , систематизувати і узагальнювати матеріал.

Залучати індивідуальний досвід учнів для розв’язання навчальних завдань.

Виховувати почуття поваги до українського народу,розуміння його позиції у драматичний момент його історії.

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом вчитель визначає попередні знання шодо теми,виконуючи вступне тестування[3] . При підготовці презентації використовується Форма оцінювання презентації,яка допоможе учням ефективно продемонструвати те ,чому вони навчилися. Педагог запрошує учнів використати план діяльності. Цей план також частково слугує документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Вчитель надає можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надає час на допомогу для виправлення чи редагування створеної презентації. Проводити самооцінку своєї діяльності, виконуючи вправу кола -Венаназва посилання . В кінці проектну роботу учнів оцінюють як вони самі ( самооцінювання з використанням Форм та Контрольних списків), так і вчитель,котрий керується таблицями З-Х-Д[4].

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Урок 1.Перед початком роботи над проектом вчитель знайомить батьків з темою проекту та правилами користування Інтернет ресурсами[5] та демонструє буклет [6]. Вчитель знайомить учнів з темою ,метою , цілями і завданнями проекту .Вчитель проводить тестування з теми[7] та онлайн опитування [8] . Проводиться демонстрація вчительської презентації[9], Обговорюються план роботи над проектом .Учням пропонується перегляд фрагментів відеофільму « Собор на крові ».

Урок 2.Вчитель знайомить учні з списком літератури , яку можна використати під час опрацювання теми . Проводить анкетування для розподілу учнів на групи, надає конкретні завдання учнівським групам: Історіографи – опрацьовують літературу та джерела зданої теми . Репортери – створюють мультимедійну презентацію як кінцевий результат роботи над проектом. Журналісти – працюють над газетною статтею як кінцевий результат роботи над проектом. Іноземні спостерігачі – досліджують інтернет – ресурси. В кожній групі виділяється капітан ,досліджував і секретар . Вчитель ознайомлює учнів з прикладом мультимедійної презентації[10].

Урок 3.Вчитель проводить консультації для учнівських груп. Переглядає роботи які виконали учні та здійснює корегування .Учням пропонується поточне оцінювання . Спрямовується робота учнівських груп на завершальний етап роботи .

Урок 4.Учні представляють свій проект .Презентують свою роботу зачитавши газетну статтю яку супроводжує мультимедійна презентація.Вчитель проводить остаточне оцінювання учнів за допомогою З-Х-Д таблиці[11].

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сафронова Людмила Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Печенізький ліцей ім.Г.Семирадського

Місто\село, район, область

смт.Печеніги,Печенізького району,Харківської обл.

Контактні дані

1LudaSafronova@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

31.07.12- 06.08.12

Місце проведення тренінгу

Печенізький ліцей ім.Г.Семирадського Печенізької районної ради Харківської області.

Тренери

Демцюра Інна Анатоліївна