Портфоліо проекту на тему "Поширення світла у просторі" Мазура Віталія Миколайовича
Зміст
Назва навчальної теми
Світлові явища
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Фізика, математика, астрономія
Вік учнів, клас
12-13 років, 7-й клас
Стислий опис проекту
Після того, як учні розглянули теми: «Оптичні явища в природі», «Джерела і приймачі світла», «Світловий промінь», їм пропонується розглянути тему пропонується розглянути тему «Прямолінійне поширення світла. Сонячне і місячне затемнення.», та виконати учнями навчальний проект «Поширення світла у просторі» Цей проект практично дослідницька робота. Учні розподіляються по группах, досліджують матеріал по заданій темі. Кожна група учнів проводить власне дослідження, якщо необхідно готує моделі або презентації, та ділиться інформацією з іншими. Учні демонструють свої знання у формі результуючих мультимедійних презентацій або інформаційних бюлетенів, підготовлених для місцевої громади, також, результат роботи оформляється у вигляді блогу.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку проекту вчитель проводить актуалізацію опорних знань з теми бесіди з дітьми. Далі учням пропонується обговорити проблему і заповнити перший та другий стовпчики таблиці З-Х-Д. На етапі розробки графіка роботи групи та розподілу обов’язків між учасниками проекту, учні мають заповнити анкету «самоспрямування у навчанні», з метою оцінювання того, як вони можуть контролювати власне навчання . В продовж роботи над проектом вчитель заповнює анкету «творчість і гнучкість мислення», а також проводить консультативну роботу, з’ясовує проблеми, що виникають і намічає шляхи їх подолання. Для реалізації стійкого зворотного зв’язку вчитель заповнює анкету «аргументації учнів», що надасть змогу оцінити вміння учнів класу формувати і надавати аргументацію своїм діям. Наприкінці роботи над проектом діти демонструють презентацію, заповнюють анкету «підготовка до усної презентації». Дають самооцінку кожному учню, заповнюють анкету «групова робота» Проводять рефлексію, заповнюють третій стовпчик таблиці З-Х-Д.
Діяльність учнів та вчителя
На підготовчому етапі вчитель ставить проблемні питання та зацікавлює дітей, демонструє презентацію. Учні заповнюють таблицю З-Х-Д. Усі учні знаходять та опрацьовують матеріал з теми у підручниках, енциклопедіях та інших книжках. Учитель організовує поділ на групи. Учні проводять розподіл ролей у групах. Згідно виконаного розподілу обов’язків, учні шукають інформацію в Інтернеті, друкованих джерелах, навколишньому світі, систематизують знайдену інформацію. Відбувається обговорення результатів роботи учнів за допомогою Мозкового штурму. Учні отримують нову для себе інформацію від своїх однолітків, що є дуже ефективним для отримання нових знань Учні оцінюють свій вклад у групову роботу за допомогою контрольної анкети, а також, за допомогою анкети визначають свою готовність до усної презентації. Готують подання результатів роботи у вигляді презентації чи блогу.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
Вчитель маткматики
Інформатика, математика, фізика
Навчальний заклад
Яблунівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
с. Яблунівка Деражнянського району Хмельницької області
Контактні дані
vmazur113@gmail.com
Відомості про тренінг
Тренінги Intel, у яких навчався
Дати проведення тренінгу
24-28 березня 2014 року
Місце проведення тренінгу
Деражнянський навчально-виховний комплекс № 2, гімназія