Портфоліо проекту з історії "Україна - бастіон героїв і борців"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Україна - бастіон героїв і борців"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, українська мова та література, інформатика, географія.

Вік учнів, клас

16-17 років, 11 клас.

Стислий опис проекту

Проект націлений навчити учнів встановлювати хронологічну послідовність головних подій на шляху до проголошення незалежності України, характеризувати реакцію країн Європи та світу на цю подію. Учні на уроці та за результатами дослідницької дяльності учні навчаться визначати та характеризувати причини розпаду СРСР і утворення незалежної України; діяльність історичних осіб і політичних діячів; тлумачити, співвідносити й застосовувати поняття і терміни За результатами дослідницької роботи буде створено презентацію, веб-сторінку та публікацію.

План вивчення теми

План проекту

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом я буду проводити вхідне оцінювання учнів, потім у процесі роботи будуть задіяні різні форми о цінювання по видах діяльності. Для кожної групи розроблені критерії оцінювання. Учні самі у процесі роботи роблять самооцінку.

Таблиця ЗХД

Критерії оцінювання

Оцінювання блогу

Контрольний список для оцінки веб сайтів

Оцінювання навичок спільної діяльності

Планування публікації

Діяльність учнів та вчителя

Для кращого розуміння та усвідомлення даної теми вивчення здійснюється через розвиток основних складових історичної свідомості, під якою розуміється суб’єктивне бачення учнем історичного поступу людства:накопичення знань про основні події, явища та процеси і їх давніші та сучасні інтерпретації;оволодіння способами розумових дій, необхідних для розуміння минулого, осягнення сьогодення і прогнозування майбутнього, а саме: бачення зв’язків між історичними подіями та явищами (логічне мислення); уміння оцінювати їх з різних позицій (критичне мислення); знаходження нових аспектів змісту чи нових способів розв’язання проблем (творче мислення); співпереживання людям, що опинилися у вирі несприятливих історичних подій.


1 - тиждень 1. Учні переглядають презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації. 2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі, тощо. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.

3.Учні працюють з учительською презентацією .

2- тиждень 4. Працюючи в малих групах учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації 5. Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото;займаються її дизайном та оформленням. 6. Учні створюють публікації, буклети. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати виконання проекту. 7. Демонстрація презентацій, створених різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об ’ єднання малих груп у єдину з метою створення веб-сайту, де відслідковується процес роботи над проектом.

Презентація авторське право

Тест авторське право

Презентація вчителя

Блог рефлексія

Блог проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери