Портфоліо проекту з історії "Київська Русь за часів Ярослава Мудрого""

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

'"Київська Русь за часів Ярослава Мудрого"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України 7 клас, Інформатика, Всесвітня історія, Українська література

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з історії України для учнів 7 класу, тема № 2 "КИЇВСЬКА ДЕРЖАВА НАПРИКІНЦІ Х—У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХІ ст.". Під час роботи над проектом «Київська Русь за часів Ярослава Мудрого» учні опрацюють навчальний матеріал стосовно життя та діяльності Ярослава Мудрого, дадуть власну оцінку діяльності князя. Учні створять мультимедійну презентацію, учнівський блог ««Київська Русь за часів Ярослава Мудрого». Основні види діяльності учнів: дослідження, робота з картою, робота з історичними поняттями, робота з контурною картою.

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

План впровадження

Планування публікації

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

В курсі історії України середньої школи постаті князя Володимира приділяється значна увага, тому проект створено з метою розширити знання учнів про роль князя Володимира в розбудові Київської Русі. Учні діляться на три групи та досліджують внутрішню політику, зовнішню політику князя та його внесок в духовне життя Київської Русі. Кожна з груп готує наприкінці проекту підсумкову робо Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про Князя Ярослава Мудрого відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Д. Впродовж роботи над проектом учні мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.


Вхідний тест

Таблиця З-Х-Д

Контрольний список для блогу

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель інформує батьків про навчання за методом проектів за допомогою публікації. На початку вчитель проводить бесіду з учнями з використанням презентації . Учні переглядають презентацію вчителя, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі картки оцінювання та таблиці З-Х-Д відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. На цьому занятті учні діляться на 3 групи. Перед кожною групою ставиться тематичне питання, яке пропонує вчитель. Учні продумують план проведення дослідження, вибирають дослідницькі методи, форми представлення результатів, знайомляться із критеріями оцінювання їх робіт. На цьому етапі перед початком дослідження, з учнями обговорюються запитання як знайти джерела достовірної інформації по темі дослідження і використати їх. Під час роботи над проектом вчитель демонструє презентацію вчителя завдань проекту, для залучення, допомоги і заохочення учнів для дослідження. Учні працюють у групах. Свої дослідження вони представляють у вигляді учнівської презентації. Для пошуку необхідної інформації учні використовують підручник, додаткову літературу та Інтернет. Знайшовши відповідну інформацію в Інтернеті діти записують адреси знайдених ресурсів у список використаних джерел . Учні використовуватимуть Інтернет для ефективного спілкування в чаті, для пошуку необхідної інформацію для створення презентації чи публікації; участі в інтерактивних обговореннях, отримання вражень та відгуків інших людей щодо створеного ними продукту. По завершенню роботи над проектом. Учні заповнюють журнал взаємного оцінювання. Протягом усієї роботи над проектом вчитель використовує електронну пошту для нагадування учням про наближення до наступного етапу роботи над проектом. Службу миттєвих повідомлень вчитель використовує для консультування учнів по мірі виникнення проблем чи питань (або в разі хвороби дітей). Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загально шкільній конференції.

Vol 1.png Vol 2.png

Буклет

Блог учнів

Презантація про авторське право

Презентація вчителя

Список джерел

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Волкова Інна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії, правознавства

Навчальний заклад

НВК № 33 м.Дніпропетровськ

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.05-25.05.2013 р.

Місце проведення тренінгу

НВК №33

Тренери

Оболонська Жанна Григорівна