Портфоліо проекту з географії "Чорне море - поріг нашого дому"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Чорне море - поріг нашого дому"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет, для вивчення якого розроблявся даний проект - географія. Міжпредметні зв’язки: інформатика, історія.

Вік учнів, клас

7 клас. 12-13 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Природно-аквальні комплекси морів — водні природні комплекси, в яких всі компоненти пов’язані між собою. Тому, в першу чергу, набуває значення проблема позитивної мотивації у виявленні цих зв’язків та зацікавленності учнів у виконанні навчальних завдань . У розв'язанні цієї проблеми допомагають проекти, які учні виконують у групах протягом вивчення теми. Познайомившись з основними особливостями географічного положення, тектонічної будови, кліматичних та гідрографічних умов моря, учні виконують творчі завдання різного рівня складності та створюють групові презентації з дослідження і окремих природних об'єктів; вчаться робити висновки, порівнювати, аналізувати. Через виконання цікавих завдань учні мають можливість дійти висновку, що перед людством постає загальна проблема збереження природи нашої планети, того середовища, в якому ми живемо. А допоможуть розв'язати таку проблему знання загальних закономірностей всієї природи, всієї землі та її окремих частин Світового океану.


План вивчення теми (вставити файл)

План проекту

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вхідне тестування допомагає вчителю визначити рівень знань з теми «». Рефлексія допомагає, перш за все, контролювати процес участі учня в проектній діяльності та правильність розуміння поставленого завдання. Вихідне тестування: учні оцінюють один одного. На цьому етапі учні, слідуючи чітко прописаним критеріям оцінювання, заповнюють оціночні листи.

Вхідне тестування

Схема З_Х_Д

Журнал оцінюваня

Критичне оцінювання веб-сторінок

Оцінювання навичок спільної діяльності

Планування публікації

Самооцінювання прикладу учнівської роботи

список для оцінки веб-сайту

Таблиця відгуку від однокласників

Форма оцювання блогу

Форма оцінювання презентації

Контрольний список

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Знайомляться з цілями та умовами проекту, критеріями його оцінювання. На уроках історії учні розглядають питання виникнення та розвитку давніх цивілізацій на берегах чорноморського узбережжя , особливості використання ними його природних ресурсів. На уроках географії учні вивчають за типовим планом природні особливості Чорного моря, вчаться вільно користуватися різними джерелами географічних знань (підручниками, картами атласу, малюнками, схемами), аналізувати та зіставляти їх; складати короткі характеристики, що пояснюють основні особливості природи морів. Об'єднуються в групи і на базі отриманих знань, умінь та навичок, створюють презентації представлення творчих робіт, присвячених Чорному морю. Презентація проекту складається з т творчого завдання: опис круїзу по Чорному морю (за самостійно обраним маршрутом). На спільному обговоренні аналізують підготовлений матеріал, його відповідність запропонованим критеріям, роблять спроби складання прогнозів щодо майбутнього природи Чорного моря.

Publication.png Strebul str 2.png

Буклет метод проектів

Презентація вчителя

Презентація учнів

Блог учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Стребуль Тамара Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії та історії

Навчальний заклад

КЗО "СЗШ №40"

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10-22.06.2013

Місце проведення тренінгу

КЗО "СЗШ №40"

Тренери

Оболонська Жанна Григорівна