Портфоліо проекту Шелемби Марини Сергіївни з навчальної теми "Золото рідної України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Золото рідної України»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, читання, математика.

Навчальна тема

Природознавство, «Рослини рідного краю»

Вік учнів, клас

4 клас, 10 років

Стислий опис проекту

Під час вивчення навчальної теми «Рослини рідного краю» з природознавства учням 4 класу пропонується розглянути підтему «Зернові рослини Яворівщини» та здійснити навчальний проект «Золото України».

Учні об’єднуються у 3 групи: «Пшеничка», «Житечко», «Овес» та досліджують, які фактори впливають на врожай зернових культур (вид колоска, висота рослини, розмір зернини, кількість зернин у колосі, кількість колосків у колосі, погодні умови, грунт). Систематизують у вигляді діаграм та висновків. Дають відповідь на питання «Який колосок не донесе Півник?» Результати дослідження демонструють у вигляді мультимедійної презентації. Учні створять БЛОГ «Зернятко», де викладуть власні казки – перевтілення у землеробів, пекарів, а інші учасники зможуть поділитись у блозі своєю цікавою інформацією, кулінарними рецептами…

Даючи відповідь на питання «Як я можу допомогти батькам?», готують «Свято Хліба», де демонструватимуть свої кулінарні здібності.

Повний План вивчення теми

план

План впровадження

Навчальні цілі

Учні:

  • працюючи у групах, допомагаючи один одному, вчаться проявляти ініціативу, знаходити компроміси для здійснення спільних завдань,
  • розподіляючи обов’язки між собою, вчаться приймати відповідальність за результати спільної роботи,
  • аналізуючи ріст рослин, створюючи на основі проведених дослідів діаграми, таблиці, вони вчаться узагальнювати дослідження та писати звіти, правильно використовувати вимірювальні інструменти (лінійку, метр, вагу) при дослідженні,
  • пояснюючи, чому зернові культури є важливими для людей, тварин, вчаться критично та компетентно оцінювати інформацію,
  • використовуючи електронні таблиці для збору, сортування та демонстрації даних, вчаться збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації,
  • порівнюючи та протиставляючи використання різних зернових культур, вчаться надавати пояснення, аргументувати та робити висновки,
  • збираючи вхідні дані від землеробів Яворівщини про зернові культури, працюючи з ресурсами мережі, вдосконалюють навички швидко та ефективно шукати інформацію,
  • створюючи та демонструючи ефективні презентації, підкріплені мультимедійними засобами, шліфують вміння творчо використовувати дані для вирішення проблем,
  • створюючи колективний БЛОГ, вчаться раціонально використовувати час, бути пунктуальними,
  • усвідомлювати власне розуміння навчання та своїх потреб щодо навчання.

Опис оцінювання

На початковому етапі оцінювання вчитель поводить тестування та мозковий штурм з роботою над «Асоціативним кущем»(З яких рослин печуть хліб?) та учні працюють з таблицею «З-Х-Д» (Дізнайтесь більше про зернові). Діти проходять анкетування (онлайн форма). Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо вивчення цієї теми. Впродовж роботи над проектом діти заповнюють форми самооцінювання для роботи у групах. Під час спостереження за роботою учнів при написанні власних казок, віршів, кулінарних рецептів, вчитель користується формою оцінювання цих письмових робіт. Наприкінці роботи учні заповнюють форму оцінювання блогу, який вони вели протягом проекту. Вчитель веде електронний Журнал, де занотовує бали за виконані роботи. Свято хліба завершує роботу над проектом, що і буде найвищою оцінкою проекту.

Діяльність учнів та вчителя

Учитель організовує екскурсію на метеорологічну станцію "Яворів". Там діти ознайомляться із умовами та способами спостережень за розвитком та дозріванням зернових рослин.

Вчитель ознайомлює учнів із темою проекту та методом опитування (таблиця З- Х -Д), визначає рівень знань учнів про зернові рослини.

Учитель проводить вступну презентацію проекту, де описано хід роботи учнів у проекті та основні завдання, які ставляться перед ними.

З допомогою психолога проводить анкетування учнів з метою виявлення їхніх здібностей, що стане основою для об’єднання в групи.

Учні об’єднуються у 3 групи: «Пшеничка», «Житечко», «Овес» та досліджують, які фактори впливають на врожай зернових культур (вид колоска, висота рослини, розмір зернини, кількість зернин у колосі, кількість колосків у колосі, погодні умови, грунт). Систематизують у вигляді діаграм та висновків. Дають відповідь на питання «Який колосок не донесе Півник?» Результати дослідження демонструють у вигляді мультимедійної презентації. Учні створять БЛОГ «Зернятко», де викладуть власні казки – перевтілення у землеробів, пекарів, а інші учасники зможуть поділитись у блозі своєю цікавою інформацією, кулінарними рецептами… Створюють анкету-Опитувальник.

Учитель дає учням поняття про авторське право, пояснює, як використовувати ресурси інтернету, дає список використаних джерел. Отримує від батьків дозвіл для участі в проекті.

Після проведення досліджень учні обробляють зібраний матеріал засобами програми Ексель, заповнюючи відповідні таблиці та складаючи діаграми. Вчитель пропонує фасилітаторську презентацію «Як будувати діаграми».

Учні під керівництвом вчителя створюють БЛОГ "Зернятко", в якому розміщують добірку: народні казки, вірші та казки, придумані учнями та рецепти приготування каш та випічки хліба із різних видів зерна.

Даючи відповідь на питання «Як я можу допомогти батькам?», готують «Свято Хліба», де демонструватимуть свої кулінарні здібності, запрошують землеробів, батьків, працівників метеорологічної станції Яворова.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шелемба Марина Сергіївна
Shelemba marina.jpg

Фах, навчальний предмет

вчитель, початкові класи

Навчальний заклад

Відокремлений підрозділ Надіївської філії І-ІІ ст.
Gerb zdanovo.jpg


Контактні дані

Shelemba.ms@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17 жовтня - 30 жовтня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього".КЗО "Тритузнянська СЗШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Солонянський район, 17 - 30 жовтня 2017 року

Тренери

Ратушняк Алла Олександрівна