Портфоліо проекту Цуркан Алли Михайлівни

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Розрізнення особливих форм дієслова»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13р.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Дати поняття про дієприкметниковий та дієприслівниковий звороти, навчити учнів визначати звороти в реченні, формувати вміння правильно інтонувати речення зі зворотами; розвивати логічне мислення.

План вивчення теми (вставити файл)

«Дієприкметник та дієприслівник як особливі форми дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль»

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку заняття вчитель визначає рівень знань учнів за допомогою анкетування, онлайн-опитування. Протягом проекту: вчитель проводить оцінювання учнів за допомогою мозкової атаки, обговорює основні запитання, використовує взаємоконтороль та самоаналіз. Наприкінці вчитель використовує анкетування та дивиться презентації, буклет, статтю, кросворд, які створили учні для висновків про результати. Школярам пропонується пройти тестування та провести самооцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Починаємо урок із запису в блозі вчителя, демонструємо [буклет про метод проектів, с.1 ] [с.2] . Проводимо он-лайн опитування,анкетування . Розповідаємо учням загальну теоретичну частину, наводимо приклади, демонструючи презентацію вчителя. Об’єднуємо учнів у 4 групи за власним бажанням:1) мовознавці-дослідники ( пошук матеріалу про дієприкметник та дієприслівник як особливі форми дієслова: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксичну роль); 2) мовознавці-практики (підбір вправ, тестів, диктантів, що стосуються даної теми); 3) історики(пошук цікавої інформації, якої немає в підручниках, про історію виникнення особливих форм дієслова); 4) творці ігор ( створення кросворду або вікторини з теми. Очікувані результати: 1 гр.- презентація  ; 2гр. - [буклет,ст.1] [буклет,ст.2]; 3 гр. - стаття; 4гр. - кросворд Проводиться оцінювання знань учнів та їх розуміння проекту. Якщо учні віддалилися від теми, допомогти їм повернутися. Провести обмін досвіду між групами, отриманим ними досвідом. Протягом роботи над проектом учні оцінюють хід роботи, розробляють презентацію за планом. По закінченню роботи групи показують свої результати іншим, діляться досвідом і своїми знахідками, оцінють роботу групи, оцінюють презентації. Вирішують загальну задачу, яка охоплює всі групи. Перевірити контрольний список роботи учнів. Проект передбачає роботу на комп'ютері, тому слід пам'ятати правила роботи за комп'ютером, отримати дозвіл батьків на використання електронної пошти та публікацію проекту. Учні оцінюють веб-ресурси.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Цуркан Алла Михайлівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Криворізький природничо-науковий ліцей

Місто\село, район, область

Кривий Ріг

Контактні дані

вул.Мелешкіна, 32-А т.64-12-25

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04-15.10.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізький природничо-науковий ліцей

Тренери

Медвєдєва Світлана Валеріївна