Портфоліо проекту Фокіної Любові Олексіївни з математики для учнів 7 класу
Навчальний проект з геометрії для учнів 7 класу
Зміст
- 1 Буклет проекту
- 2 Назва навчальної теми
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 6 План вивчення теми (вставити файл)
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Буклет проекту
Назва навчальної теми
“Країна трикутників”
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- Математика ( геометрія)
- Інформатика
Вік учнів, клас
7 клас, 12-13 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів. Назва теми з програми «Трикутники». Основною задачею проекту буде необхідність донести до учнів важливість та роль трикутників в процесі вивчення геометрії середньої та старшої школи, розкрити для них звичайну геометричну фігуру з нової, досі невіданої сторони, розповісти про особливості та історичні передумови розвитку та вивчення даної теми. Учні в процесі сформують уявлення про геометричну фігуру «трикутник», усвідомлять їх роль в процесі вивчення геометрії наступних класів, дізнаються про цікаві особливості деяких трикутників, а також про людей, що ці трикутники вивчали. Ці знання дадуть змогу дітям використовувати їх в практичній діяльності. Мета проекту - сформувати в учнів уявлення про трикутники, показати їх роль та взаємозв’язок із іншими геометричними фігурами. Вивчення особливостей практичного застосування трикутників в повсякденному житті людини.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень на початку вивчення теми організоване анкетування, обговорення Ключового запитання, учні створюють особисті і загальну схему ЗХД про трикутники . Схема використовується для оцінки початкових знань, мозкового штурму, обдумування дослідницьких питань і рефлексії. Використання ЗХД схеми перевіряє готовність і зацікавленість учнів і в ході всього проекту заохочує учнів до метапізнання, оскільки вони повертаються до неї декілька разів впродовж проекту.
Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.
Критерії оцінювання допомагають учням самим оцінювати своє просування. Учні використовують Форму оцінювання з балами для самооцінювання та аргументованих відгуків на презентації однолітків. Форми оцінювання змісту з коефіцієнтами і балами використовується і для завершального оцінювання з врахуванням оцінки за блог та самооцінки
Діяльність учнів та вчителя
На початку роботи учні знайомлять з тим, що саме є методом проектів за допомогою публікації, заздалегідь підготовленою вчителем. Також знайомляться з поняттям навчальні навички ХХІ століття.
- 1 тиждень
Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з тематикою дослідження, створення асоціативного куща «Трикутники» та заповнення учнями опитувальника «Мені цікаво це знати» ( з застосуванням ресурсу http://docs.google.com/) -, з допомогою якого визначається бажання учнів працювати у проекті. Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією, в якій представляється ключове запитання: В чому таємниця трикутника?
Та оголошуються тематичні питання проекту:
- Чи допоможе знання про трикутники в повсякденному житті?
- Де в житті ми зустрічаємось з трикутниками?
- Чому трикутник важливий для вивчення інших геометричних фігур?
Під час дослідження учні об’єднаються в три групи. Кожна група отримує своє завдання. На кожному етапі проводиться оцінювання учнів.
Перша група учнів проводить соціальне опитування (за допомогою ресурса http://webanketa.com/ - створення анкет ), працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження питання «Що ви знаєте про трикутники?» та «Чи використовуєте Ви знання про трикутники в повсякденному житті?», аналізує, порівнює отримані дані, на основі проаналізованої інформації складає діаграму опитування
Друга група – працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження питання «Які особливості та роль трикутників?», аналізує, порівнює отримані дані, на основі проаналізованої інформації формулює висновок, стосовно ролі трикутників для вивчення інших тем.
Третя – проводить дослідження, працює в Інтернеті шукаючи відповідь на питання «Які цікаві види трикутників Вам відомі?» аналізує, порівнює отримані дані, на основі проаналізованої інформації робить висновок стосовно можливості застосування трикутників в повсякденному житті. Експериментальна робота в групі. Далі з допомогою мозкового штурму (таблиця ЗХД) та діаграми, учні працюють над питанням другої колонки таблиці «ЗЦД». «Що ми знаємо про трикутники». Створення публікації, презентації, вікі-статті, блогу і збірки завдань за проектом. Після чого вчитель представляє учням контрольні списки оцінювання робіт.
- 2 тиждень
Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці блогу "Країна трикутників". Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навиків мислення високого рівня. Захист проекту здійснюється у вигляді конференції, на якій кожна група доповідатиме результати своїх досліджень.
Діяльність вчителя Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять соцопитування та пошук необхідної інформації в мережі Інтернет, учитель роздає Контрольний список для оцінки веб-сайтів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються на блозі, що створено для розміщення проміжних результатів. Блог створюють учні для збирання та систематизації інформації. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу, в якому організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для самооцінювання та взаємооцінювання.
Навчальні матеріали
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Любов Олексіївна Фокіна
Фах, навчальний предмет
Учителька математики та інформатики
Навчальний заклад
КЗО " Дзержинівська загальноосвітня середня школа І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"
Місто\село, район, область
с.Дзержинівка, Солонянський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
- Телефон робочий: 05669288969
- Email: 20132013f@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце проведення тренінгу
смт.Солоне, КЗО"Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів"