Портфоліо проекту Сікан Олени Анатоліївни з української мови для учнів 7 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Буклет проекту

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Назва навчальної теми

Спільнокореневі слова в українській та німецькій мовах

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, німецька мова

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізуеться при вивченні німецької мови у 7 класах загальносвітніх навчальних закладах. При роботі над проектом в учнів формуються власні світоглядні позиції щодо походження мов, їх спільності та причинах інтеграції лексики на прикладі української та німецької мов, знайомляться з історією появи багатьох українських слів, що були запозичені з німецької мови, відстежують “цікаві пригоди” , які можуть відбутися зі словами. Вхідне тестування покаже, наскільки результат майбутньої роботи буде значимим для учнів, далі для пошуку шляхів вирішення проблеми проводиться мозковий штурм, висунуті гіпотези учні перевіряють та відсіюють, результати роботи оформлюють як презентацію. Додатково до захисту презентації декілька учнів готує інформаційний бюлетень з короткими висновками роботи на проекті та додатковою інформацією. За результатами проекту створюється сторінка в Вікі

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом проводиться опитування чи анкетування для того, щоб дізнатися про рівень знань дітей, спираючись на їхній життєвий досвід; заповнюється таблиця «З-Х-Д». Упродовж роботи над проектом учитель проводить анкетування, консультації, дає завдання, які оцінюють самі учні чи однокласники. Формуються групи дітей, які отримують завдання, у кожній групі розподіляються ролі. Учитель складає форми оцінювання роботи і продукту проекту. Після завершення роботи над проектом проводиться захист, показ презентацій, озвучування результати роботи з таблицею «З-Х-Д». Учитель аргументовано оцінює презентації за раніше складеними формами оцінювання. Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищого рівня. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми проводиться обговорення Ключового запитання. Учитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності й обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів. Визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, навчальні потреби учнів. Учні з самого початку роботи над проектами використовують форму оцінювання презентації, форму оцінювання дослідження, форму оцінювання буклету в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, здійснювати самооцінку своєї роботи. Учитель здійснює оцінювання на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів, проводить консультації. Крім того, вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію. З метою оцінювання результатів проектної діяльності використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити, чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника.

Діяльність учнів та вчителя .

У ході проекту учні досліджують лексику української мови, звукові та структурні зміни слова, життя слова за законами мови , в котрій воно оселилося. На початку проекту з’ясовуємо навчальні потреби учнів шляхом заповнення форми спільного доступу «ЗХД – знаємо – Хочемо знати - Дізналися». Учні знайомляться з вступною презентацією вчителя. Для пошуку відповіді на ключове питання проводиться мозковий штурм серед трьох груп учнів методом каруселі (тобто кожна група визначає у сусідів найкращі ідеї). Таким чином проводиться формуюче оцінювання. За результатами мозкового штурму кожна група перевіряє дві свої найкращі гіпотези, підтверджуючи або спростовуючи їх, використовуючи при цьому ресурси інтернету. Результати дослідження група викладає у онлайн-презентації, шаблон якої викладений заздалегідь вчителем. Два-три обдарованих учні в цей час готують публікацію ( буклет), в якому викладають історію стандартів краси (використовуючи матеріали інтернету). Під час захисту проекту кожна група представляє та захищає свою частину спільної презентації. Дві інші групи та вчитель в цей час заповнюють форму оцінювання презентації, розроблену вчителем в Word. Результатом роботи групи буде середнє арифметичне оцінок учнів та вчителя.

Навчальні матеріали

  • Навчальна презентація [1]
  • Учнівська презентація [2]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Анатоліївна Сікан

Фах, навчальний предмет

Учителька української мови та літератури

Навчальний заклад

КЗО "Василівська середня загальноосвітня школа-інтернат Солонянської районної ради Дніпропетровської області"

Місто\село, район, область

с. Василівка, Солонянський район,Дніпропетровська область

Контактні дані

  • Телефон робочий: (05669)64243
  • Email: 20132013sik@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Solone01 2012.jpg
  • смт.Солоне, КЗО"Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів"
  • Солонянська шкільна лабораторія нових інформаційних технологій


Тренер