Портфоліо проекту Рудоманової Лариси Володимирівни з навчальної теми "Музика то мова почуттів"
Зміст
Назва навчальної теми
"Музика і духовний світ людини"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література, образотворче мистецтво
Навчальна тема
"Музика то мова почуттів"
Вік учнів, клас
6 клас, 12-13 років
Стислий опис
Основним змістом проекту є практичне застосування опрацьованого матеріалу . Учні мають набути навичок створення презентацій, публікацій , вікі-сторінки, використовуючи набуті знання. Школярі ще більше поглиблять свої знання про світ музичних почуттів. Проект сприятиме до серйознішої пошукової роботи. Учні матимуть змогу, використовуючи зібрані матеріали, створювати свої стінгазети, публікації. Досліджуючи мову почуттів, відкриють для себе розуміння духовного світу .
Повний план вивчення теми
План реалізації вивчення теми
Навчальні цілі
На початку дослідження учні визначають цінність проекту для себе (попереднє опитування), вибирають один із запропонованих напрямків роботи. Учні проведуть дослідження та створять звіти про них для того, щоб:
I. вдосконалювати навички:
- групової роботи, співпрацювання в команді;
- планувати свою роботу;
- узгоджувати свою діяльність з іншими.
II. Створюють сайт (публікацію, презентацію) з розповіддю по тематичному питанню для закріплення набутих навичок використовувати інформаційні ресурси.
На початку(в кінці) роботи над проблемою учні створюватимуть свою мультимедійну презентацію[3]. При цьому вони:
- Для поглиблення знань про музичні почуття учням пропонується пройти тест[4] та завдання.
- На початку проекту учні працюватимуть з листами опитування та діаграмами[5]. Частина учнів залучається до підведення результатів опитування[6] .
- групова та індивідуальна робота під керівництвом вчителя, ознайомлюються з презентацією вчителя[7],та публікацією[8]. Частина учнів працює над творами музичного мистецтва, частина – над художніми творами, картинами.
- учні самостійно повинні висунути гіпотезу і знайти її підтвердження в ході дослідження (підібрати ілюстрації та експонати відповідно змісту);
- проводять заняття – пошук конкретних прикладів;
- вивчають електронні документи Інтернету;
- після зібраних доказів приходять до висновків – порівнюють. Дають відповідь на поставлене в проекті запитання;
- під керівництвом вчителя навчаються робити презентацію: розробляють сценарій та зміст слайдів, створюють її в Power Point;
- під керівництвом вчителя навчаються створювати свої публікації в Microsoft Publisher, висвітлюючи ідею ключового та тематичного питання (планування, розроблення ідеї публікації та її реалізація[9]: результати анкетування, збір статей та їх оформлення).
- під керівництвом вчителя складають план створення сайту та послідовно здійснюють його.
- Проводять показ презентації – звіт про виконану роботу перед класом(батьками),
- Вивішують публікації як шкільну стінну газету.
- Аналізують відгуки про створений сайт.
- На майбутнє – вдосконалення і доповнення сайту.
Опис оцінювання
Учні об’єднуються в дві команди:музикознавці і знавці мистецтва.
Завдання:
Вибрати види почуттів, які найчастіше виникають під час слухання музики. Підібрати музичні твори, які відображають вибрані почуття. Ознайомитися з картинами художників. Підібрати картини, які були б співзвучні з музичними творами.
Ваші роботи будуть оцінюватися:оцінка за презентацію, оцінка за публікацію. Впродовж роботи над проектом проводити консультації. Визначити навчальні потреби учнів за допомогою таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався"(ЗХД)[10]. А також буде проводитися опитування[11]
Діяльність учнів
При вивченні теми «Музика і духовний світ людини», музичне мистецтво 6 клас, учні вивчають поняття: Що таке музика?, Що таке настрій, почуття?, Які настрої і почуття може передавати музика? Чи відомі тобі факти впливу музики видатних композиторів на настрій, характер,долю людини?
Слухають музичні твори, переглядають картини видатних майстрів мистецтва, знаходячись в самій кузні виготовлення клинка художньої творчості.
При перегляді презентації вчителя учні ознайомлюються з темою, обговорюються ключові та тематичні запитання. Далі відбувається оцінювання вчителем їх навчальних потреб. Учні шукають інформацію в Інтернеті. Оскільки відомості та дані, які розміщуються в Інтернеті, ніким не контролюються, учні мають навчитися аналізувати ці ресурси щодо точності, достовірності та відповідності обраній темі. Запропонувати учнями заповнити спеціальні форми оцінювання ресурсів. Навчання учнів такому критичному оцінюванню вікі-сторінок є корисним. Учнів необхідно також ознайомити із законами про авторське право. Учні об’єднуються в групи і виконують свої завдання.
Відомості про автора
фах, навчальний предмет
вчитель музичного мистецтва
Навчальний заклад
Контактні дані
Lar.rud2017@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
17 жовтня - 30 жовтня 2017 року
Місце провведення тренінгу
Тренери
Ратушняк Алла Олександрівна