Портфоліо проекту Онищенко Ксенії з інформатики по темі "Закодований світ" для учні 5 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Закодований світ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, тема "Способи подання повідомлень". При роботі над проектом очікується додаткова робота з предметами: математика, українська мова.

Вік учнів, клас

5 клас, 10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розрахований на учнів 5 класу. Проект призначений допомогти учням вивчити тему «Способи подання повідомлень». Основною діяльністю учнів під час проекту буде дослідження оточення на використання процесу кодування. Учні працюють в групах. Результатом роботи першої та другої груп буде створення презентацій по темі. Третя та четверта групи свій результат оформлює у вигляді публікацій(Word або Publisher).

Буклет 1 сторінка Буклет 2 сторінка

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Починається із вхідного опитування. Далі оцінювання проводиться у вигляді заповнення таблиці ЗХД, попередньо побудованої вчителем для учнів, з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі. Для оцінювання мультимедійного продукту, що є результатом виконання учнівських проектів, учні використовують форму оцінювання презентації. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес. Після обговорення у класі оцінюється ступінь розуміння теми учнів за допомогою онлайн тестування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку проекту вчитель знайомить учнів та батьків з сутністю методу проектів та завданням проекту за допомогою власної публікації. На першому уроці учні знайомляться з темою проекту, переглядаючи презентацію вчителя. В ході презентації заповнюють форми «З-Х-Д» для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. За допомогою результатів оцінювання формулюють питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. Із презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні проходять анкетування «Авторське право». Учні об’єднуються в 3 групи та створюють в групах свою презентацію чи публікацію. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи. Учні створюють свій учнівський блог для обговорення питань проекту та запису своїх думок. За допомогою своїх власних спостережень та досвіду, а також пошуку інформації в підручниках, довідниках, в мережі Інтернет учні виконують дослідницькі завдання. Для того, щоб розуміти, що від них очікується учасники проекту використовують спеціально розроблені мною Форми оцінювання упродовж всього виконання проекту. Учням видаю друковані інструкції та список ресурсів з необхідними матеріали. Я спонукаю учнів до діалогу та дискусій, під час яких учні адресують один одному, а не тільки мені, свої запитання та відповіді. Створюю документи, що містять відкриті запитання з варіантами відповідей та за допомогою елементів форм та місцями для відповідей.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Онищенко Ксенія Володимирівна


Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Магдалинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

Магдалинівка, Магдалинівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

ksenya.on@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11-16 листопада 2013 р.

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Харлаш Людмила Михайлівна, Шпітко Вікторія Володимирівна