Портфоліо проекту Макарової Ірини Дмитрівни з математики для учнів 7 класу
Зміст
- 1 Буклет проекту
- 2 Назва навчальної теми
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 6 План вивчення теми (вставити файл)
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Буклет проекту
Назва навчальної теми
Трикутники у нашому житті
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Математика, інформатика, українська мова
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальною програмою з геометрії в 7 класі передбачено вивчення теми « Ознаки рівності трикутників». Проект «Трикутники» створено з метою розширити та поглибити знання учнів про трикутники, розв’язання завдань, здійснити історичний екскурс у їх виникнення. В процесі передбачається розвиток навичок в учнів роботи в мережі Інтернет, іншими джерелами пізнавальної інформації, її обробкою та систематизацією, вміння здійснювати презентацію результатів своєї роботи. Робота в двох групах передбачає пошук відомостей про трикутники, їх види, історичні відомості про виникнення та застосування у житті і оформлення у вигляді бюлетеню; дослідження інформації про їх властивості, застосування трикутників у математиці і житті, та створення презентацій; з’ясування змісту понять, пов’язаних з трикутниками та розвязку задач.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання учнів проводиться у продовж всієї навчальної теми. До початку проекту: для оцінювання попередніх знань учнів про розв’язування задач з геометрії застосовується Опитувальник з теми «Розв’язування завдань з геометрії». Окрім цього учні заповнюють в «ЗХД» два стовпчики: Знаємо та Хочемо дізнатися. В ході реалізації проекту: учні заповнюють таблицю «Контрольний список. Співробітництво» та Форму взаємооцінювання групової роботи. Для само оцінювання та під час планування і проведення учнями проекту вони заповнюють «Форма оцінювання дослідницького процесу». Після закінчення проекту: Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучаються і самі учні, об’єднані у групи, які заповнюють Форма оцінювання до вікі-сайту та Форму оцінювання мультимедійної презентації. Учні заповнюють третій стовпчик в «ЗХД»: Дізналися. Остаточна оцінка за тему виставляється із врахуванням оцінки за презентацію та Вікі-статтю.
Оцінювання учнівської презентації
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Навчальні матеріали
- Навчальна презентація
За тиждень до початку роботи над проектом учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність. Перший день. Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульовані ключове та тематичні запитання. Для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Розв’язування завдань з геометрії». Для визначення навчальних потреб учні заповнюють таблицю «ЗХД». Учні об’єднуються у три групи (за інтересом). Кожній групі надаються ролі: дослідники та практики. Дослідники: використовуючи ресурси Інтернету та довідкову літературу досліджують задачу як модель реального процесу, шукають способи розв’язування задач результатом їх діяльності є Вікі стаття «Трикутники». Практики: знаходять всі способи розв’язання геометричних завдань,вивчають теоретичний матеріал з теми "Трикутник", весь матеріал узагальнюють у формі мультимедійної презентації «Трикутники». Перший тиждень. Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продукту діяльності учнів. Оцінюють отриману і знайдену в Інтернеті інформації згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.Вчитель контролює діяльність учнів. Другий тиждень. Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та своїх однокласників. Учні завершують роботу над продуктом своєї роботи, презентують її. Відбувається рефлексія навчальних досягнень учнів, відповідно до форми оцінювання Вікі статті та лічильника балів для презентації.Вчитель постійно контролює діяльність учнів, робить порівняльну характеристику діяльності учнів перед початком виконання проекту та після виконання проекту учнями.
Шаблон створення учнівської презентації
Форма оцінювання прикладу учнівської роботи
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Макарова Ірина Дмитрівна
Фах, навчальний предмет
Учителька математики та інформатики
Навчальний заклад
КЗО " Письмечівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"
Місто\село, район, область
с. Письмечево, Солонянський район,Дніпропетровська область
Контактні дані
- Телефон робочий: (05669)21798
- Email:Pismi4evo@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", смт.Солоне, 07 лютого - 20 лютого 2013 р.
Місце проведення тренінгу
- смт.Солоне, КЗО"Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів"
- Солонянська шкільна лабораторія нових інформаційних технологій